2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,545
Bu ayna royal mail ile geldi , çok fazla vergi çıkmaz , royal maili ptt kargo karşılıyor, çok uğraştırır ayrı
DHL ile gelirse uğraştırmaz ama burdaki fiyatına yaklaşır bilginize , tabiki 30 euro üstündeyse
Çünkü DHL in gümrük memurları burnundan kıl aldırmıyor, hem kdv hem normal vergiyi cart diye geçirir aklınızda olsun

Etiketler
Ek olarak gümrük işlemine tabi olunca dhl ordino ücreti alıyor.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynaya vergiydi, gümrüğe sunma parasıydı, ıdıydı , bıdıydı 113 lira ödeme çıktı..
Pazartesi elimde olur herhalde , yinede bidaha bu şekilde almam , bi dönem gümrükçülükte yaptım, hiç sevmediğim işler...

DHL ile gelseydi hemen hemen aynı rakama gelirdi, bu yolla çeyrek yaklaşırdı ama müdahale ettim , yine yarı fiyatına geldi
Diyorumya bi daha bu yolla almam bi daha diye , gebe kalma mevzuları yani

Son düzenleme:

Sevindim sizin adınıza. Böyle bir iki site daha bulsak maddi olarak daha kolaylaşır herşey

Batı tarafına gidip gelen pek olmuyor çevremde o yüzden elden zor. Küçük hafif parçalarda avantajlı oluyor ama.

Araba uzak doğu üretim olacak , ordan herşey çok kolay , suzukide neler getirdim japonyadan bedavaya ve kargoda çok uygundu avrupa ülkerine nazaran

Aynen doğudan getirmek kolay. Keşke bizim araçlarında parçaları olsa.

Arkadaşlar şoook!!
Ayna bugün geldi , paketi açtım içinden ne çıksa beğenirsiniz!!
Ben sol yeni ayna sipariş etmiştim, sağ ayna camı ve motoru olmayan çizik çuzuk çıkma çöplük bi ayna çıktı
Bi an kala kaldım , paket açılmış gümrük işlemleri için haliyle , kutusu orj land rover kutusu özene bezene hava yastıklarıyla paketlenmiş ama çıkma kırık dökük ayna
Acaba gümrüktemi cenç e maruz kaldı şüphesi bi yana , yoksa ingilteredemi dolandırıldım diye düşünceler vs.
Fatura bilgileri doğru herşey normal gibi ama aynanın parça numarası bile tutmuyor
Herhalde sıçtıkla karışık ingiltereyi aradım, adam alla alla falan oldu resimlerini gönder dedi , neyse yolladım
Saçma sapan mazeretler söyleyip kusura vakmayın bi yanlışlık oldu herhalde diyip yenisini göndereceğini söyledi
Ne olur ne olmaz diye ptt kargoya götürüp mağduriyet dilekçesi yazdım bakalım ne olacak

IMG 8221

IMG 8226

IMG 8228

Şaka gibi gümrükte değiştiğini sanmam açıkcası

Valla bu olayda ben dahil herkez zanlı , kutu hiç açılmadan gelse tamam kesin onlar öyle gönderdi diyebilirsin, ama açlıyo gümrükte bildiğiniz üzere , çıkma land aynası bulmak da zor bişey değil ,sağlam çıkma olsa o ihtimal çürür belki ama kırık dökük ayna , çıkmacı bedavaya verir onu yani
Daha da enterasanı alel acele koyulmuş gibi , faturada sol ayna yazıyor sağ ayna çıkıyor
O yüzden bu işte gümrükte ağır şüpheliler arasında

İngiltere yeni ordino oluşturup maalini gönderdi , lafta kalmadı yani şuan için , bakalım sıra yeni takip numara vermesinde 1-2 günde onuda vermesi lazım
Ama ben hala yoğun bi şekilde gümrükten şüpheleniyorum
Çünkü size söyledim bunu zaten günrükle uluslar arası karşılama birimi arasında bi kaç kere gidip geldi , normal değildi ordaki hareketler , normalde türkiyeye girdimi en geç 2 günde gelmesi lazımdı bu tam 1 hafta 1 gün sonra geldi hadi gümrük işleri var 3 gün olsun geçen hafta
pazar gününden beri gümrükte geçtimiz cumartesi çıktı gümrükten buda beni şüphelendiriyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR