2012 Defender almak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan manivela18 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,993
Ynt: 2012 Defender almak

simurg2' Alıntı:
Naçizane fikrim sıfır defendere o paralar verilmez eğer defender hastalığınız yok ise yada dünya turuna çıkmayacaksanız (gerçi dünya duru içinde daha iyi markalar var ama şimdi tartışma alevlendirmek istemem toyota fz 75 gibi ) jeep rubiconlar var 2,8 crdi motorlu ön arka kilitlı roll barlı hem daha güçlü konforlu hem bence arazide defenderden daha başarılı vede rahatlıkla 37 lastik takabiliyor bu lastikle arazide diğerlerine fark atar bir kez daha düşünün derim ben(birde defenderle daha önce seyahat ettiniz içine bindinizmi binin uzun yol yada arazide tecrübe edin birde rubiconu farkı göreceksiniz)

ilginize teşekkür ederim, kullanım tarzı içerisinde uzun yol ve konfor önemli demiştim. yorumunuz benim için aydınlatıcı oldu... 2011 bir rubicon sahara alsam off-road ekipmanlarını uygun fiyat ve rahat bulabilirmiyim acaba? rubikonun ekipmanları pahalıdır diye düşünüyorum... saygılarımla

Etiketler

uzun suredır defender kullanıcısıyım 4. defenderım eger param olsaydı yıne 0 defender alırdım.. bu bır hastalık fayda malıyet analızı degıl sureklı yurtdısını taakıp edıyorum ınanılmaz seyler yapıyolar sıze tavsıyem ıcınızde varsa bu hastalık 0 alın mantıklı parası olanlar zaaten rubıcona terfıı edıyo ama gunluk kullandıgım ıcın ata bınmek gıbı bısey bu toplamak falan bence ugrasmayın portekızde bır fırma var eger ımkanım olsaydı http://www.via19overland.com/ burda ıstedıgım gıbı overland malzemelerıne ekletırdım.. bırde burası komple aracı verıyosunuz yenıden sıze teslım edıyolar http://www.neneoverland.co.uk/

Toyota Land Cruser ve Mitsubishi Pajero çok daha kalite arabalar ancak fiyatları da defenderin 2 misli .

malum araç satan sitelere bakın çok temiz 3-5 yaşlarında km düşük rubiconlar var dikkatlı takip edip bakarsanız illakı denk gelir sıfır yerine temiz az kmde bulursanız kalan para ile çok güzel bir araç ortaya çıkarbilirsiniz.Rubiconun sahara modelinde bildiğim kadar ön arka kilit yok daha çok asfalta yönelik eklemeler yapılmış birde modeline göre beygir güçleri değişiyor daha üst modeller daha yüksek beygir söylediğim gibi gidin bakın araştırın alacağınız aracın marka modeli ne olursa olsun binin derim vereceğiniz paralar az değil sonra pişman olmayın .Arkadaşlar toyota mıtsubıhı demişler toyota tartışılmaz ama yüksek model toyotaların modifiye parçasını bulmak zordur oysa rubicom yüksek modelde en kolay modifiye olan modifiye parçası bulunan araçtır derim ben salıcakla kalın kolay gelsin jeepci arkadaşlar nerdesiniz arkadaşa yardım edin bilgilerinizle

Valla benim arazi aracından anladığım,
Yok boyası çizilecekmiş,yok içide çamur olacakmış,yok efendim batmayacakmış,kalmayacakmış vs vs
Bu adı üzerinde arazi aracı batacakta çıkacakta,çizilecekte içide çamurlanacak
Hatta hiç bir şeyi dert etmeden lambur lumbur binebilmeliyim.
Benim 92 model kapalı kasa kamyonet defenderim var,içini kamyonet gibi kullanıyorum,batıyorumda çıkıyorumda evelallah her yeri çizik içinde de ama kafam rahat umurumda değil taş gibi taş.
Şimdi söyleyin bakalım bana bu hazzı o rubiconlar,sıfır defenderler verirmi???

Ert10

dalyan' Alıntı:
Valla benim arazi aracından anladığım,
Yok boyası çizilecekmiş,yok içide çamur olacakmış,yok efendim batmayacakmış,kalmayacakmış vs vs
Bu adı üzerinde arazi aracı batacakta çıkacakta,çizilecekte içide çamurlanacak
Hatta hiç bir şeyi dert etmeden lambur lumbur binebilmeliyim.
Olması gerekende bu zaten. ;)

Amerikan arabası tamam ama Erkan bey kusura bakmasın , robicon lar benim hiç hoşuma gitmiyor , toplanmış cj5 gibi görüyorum onları .

bu zevk,zaman ve bütçe meselesi...
bence hiç bir araç baştan sona kişinin kendi zevkiyle ve dokunuşlarıyla restore,modifiye edilmiş bir aracın yerini tutmaz...tüm lüksleri ekleme imkanı da varken...

bence günlük kullanıma uygun değil!!!

60000x2,3=138000= defender ??? ?? büyük bir bütce maşaallah ....

mesela böyle bir araç alınıp kalan 100 bin ile şehir içine kullanmak için çok hoş araçlar alınabilir...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-93-model-300-tdi-daha-temizi-yok-88943516/detay?source=promotion_topl

birde beklentinizi karşılamama konusu var 2004 modeline 68 bin tl yazılmış siz olsanız alırmısınız??? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-2004-orjinal-defender-42310174/detay sizin aldığınız araçta maximum 5 sene sonra bu durumda olabilir.... yarı yarıya değer kaybı ve alıcı bulunamaması gibi!!!

zevkler ve renkler tartışılmaz onun için yazdıklarım sadece kendi fikrim benim cebimde 60bin eurom olsa depindur almazdım saygılar ;D ;D ;D

Benim şu 2004 de aklım kaldı , 2 adet def. var biri toplanmada olmasa bir pazarlık atardık ona , o paraları eder o araba , göründüğü kadarıyla !

şahsi fikrim o para verilmez diyen arkadaşlara katılıyorum. 38,000 e çok temiz defenderler bulursun.100,000 ede şehir içi ve dışı kullanacağın araçlarda alırsın. hem arazide özgürce dolaşabileceğin ve çamura ,rampaya özgürce sürebileceğin bir aracın olur hemde konforlu bir araban. tabi bu dediklerimiz bütçeni bilmediğimizden ;D paran çok ise yeni yenidir ;D

Arkadaşlar 0 Defender satılıyorki ithal ediliyor,
Benim sadece Defendere ayıracak 60.000 euro nakitim olsa hiç düşünmez alırdım bu kadar basittir bu iş :smiley:
Konfor,sürüş zevki vs vs her türlü gereksimini fazlası ile karşılayacaktır merak etmeyin.

sayın emrah bey acaba almayı düşündüğünüz 2012 model defenderi aldınızmı aldıysanız düşünceleriniz nelerdir... sormamın sebebi 10 gün içinde almayı bende düşünüyorumda. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

sayın emrah bey almayı düşündüğünüz 2012 model defender i aldınızmı eğer aldıysanız hangi firmadan ve araç hakkındaki düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.. yakında bende almayı düşünüyorum bu bir ay içinde

Paralel ithalat ile gelmiş bir Defender'ın dosyası iyi incelenmeli. Ticari gösterilerek gelmiş olma ihtimali çok yüksek.
Onun dışında benim de param olsa Defender "0" alırdım. Ama şimdi mesela DEfender'ım 30 TL etse, üstüne bir Freebie var.
40 TL bol bol hesaplanmış hali ile. Bir de Td5 alırdım ve tabi bir de Range Rover klasik.... Belki bir Series....
Ne oldu doldu mu bütçe? :smiley: Etmedi daha galiba 130 TL....

He Defender 20 sene sadece vergi, yağ ve su masrafı çıkarıır. Diğerleri (filo halinde) yer yer adamı bitirir ama her telden zevki alır insan :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,452
Kayıtlı Üye Sayımız
172,105
Kaydolan Son Üyemiz
kmete35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR