2013 Avrupa Gezimiz İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,202
Ynt: 2013 Avrupa Gezimiz İçin Yardım

O zaman ben size Fransa ayağı için yaşpadığım yerin yakınlarındaki bir kaç noktadan bahsediyim. Cenevre'den Dijon'a geçeceğim demişsiniz anladığım kadarıyla Lyon'u es geçiyorsunuz o zaman o güzergahır biraz altında Annecy ve Aix les Bains denen iki göl ve kasabası var. Bu iki yerde çok güzeldir özellikle Annecy. Şimdiye kadar tavsiye ettiğim kimseden kötü bir geri dönüş almadım. Burada plajlarda göle girebilir ve alplerin gölgesinde serinleyebilirsiniz. Fransa'da gece konaklamaları için Airesleri tavsiye ederim. Bu ücretsiz yerlerde kalabilirsiniz. Ama tabiyki seyahat sitilinize bağlı. Tavsiye ettiğim bir karavancı beklentileri farklı olduğu için hoşlanmamış ve sadece kampinglerde kalmıştı.

http://www.annecy.fr/
http://www.aixlesbains.fr/

Annecy

Etiketler

Sn. Özgür, :smiley:

Lütfen tavsiyelerinize devam edin, bu sene 1 hafta Fransız tanıdıkların yanı dahil, en az 2 ay Fransadayız.

Örneğin Lyon da merkezden 1-1,5 km. uzaklıkta şehri gezmek için, parasız park edilebilecek bir yer tavsiye edebilirmisiniz ?
Boulevad de Stalingrad ? ???

Not. Karavanımızın eni dar, 5 metreden kısa ve rengi beyaz değil!

EvliyaCelebi2' Alıntı:

Biraz daha bilgi isteyebilir miyiz? :smiley: (Aracınızı tanıtmanızı atladı isem, kusura bakmayın :-\)

Selamlar.
Cavid Sezen

Sn.Zentöz,tavsiyelerinizi uygulayacağız.Cenevre-Dijon-Paris yolu daha kestirme gibi geldiğinden Lion'u atladımdı..

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Cavid bey,

Bizimkisi Ford Nugget, adı "SUNNY" biraz utangactır, onun icin forumda görmemissinizdir. :D

http://www.ford.de/Nutzfahrzeuge/FordTransitNugget/Aussenansicht

Kocaeli'li değil, önden çekişli Ingiliz (Ford), babasıda Alman (Westfalia) ;D

Not. Umarım cantunc konuyu sulandırmamıza alınmaz. :-[

Çok işlevsel ve beğendiğim bir kamper... :smiley: ;)

Cavid Sezen
Not: Bir pardon da benden sayın "cantunc". :-[

Cavit ve Mesut beyler sulandırmak ne kelime, zaten bu güzergahları detaylı bilgi verecek şekilde kullananlar pek yok anlaşılan o nedenle konu zaten bitmiş sayılır..

EvliyaCelebi2' Alıntı:
Sn. Özgür, :smiley:

Lütfen tavsiyelerinize devam edin, bu sene 1 hafta Fransız tanıdıkların yanı dahil, en az 2 ay Fransadayız.

Örneğin Lyon da merkezden 1-1,5 km. uzaklıkta şehri gezmek için, parasız park edilebilecek bir yer tavsiye edebilirmisiniz ?
Boulevad de Stalingrad ? ???

Mesut Bey siz Lyon'a gelin ben size şehrin göbeğinde bizim eve çok yakın bedava park edeceğiniz yer bulayım. Benimle birlikte karavanlarını çoğu kişi aşağıda gösterdiğim yere park eder. Şehrin merkezinde bu kadar iyi bir yer zor bulunur çok az kişi bilir. Gece konaklayan pek görmedim ama bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Benim evime 150 metre uzaklıkta. Her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Önünden isterseniz otobüste geçiyor. Belediyenin koyduğu bisikletleri günlük olarak kiralayabilirsiniz. Hemen yakınında istasyonu var.

19 Rue Chazière 69004 Lyon, Fransa

Not: Bahsettiğiniz bulvar ise 6. Lyon'da. Ben pek bilgi sahibi olmadan bir şey diyebilenlerden değilim. O yüzden size bu adresi öneririm. Ama sizin bahsettiğiniz caddenin yanından tren yolu geçiyor onu biliyorum. Bu biraz sizin için gürültü ve güvenlik anlamında sıkıntı yaratabilir. Tamam yanında çok güzel bir park olan Tet d'or var ama zaten benim dediğim yerden de çok rahat oraya gidebilirsiniz.

Charize

Mesut Bey siz Lyon'a gelin ben size şehrin göbeğinde bizim eve çok yakın bedava park edeceğiniz yer bulayım.

Özgür bey sizi kırmayacağımdan emin olabilirsiniz :D
Lyon'un içinde gece konaklamayı düşünmemişdik ama Şam kaysısını da severiz hani ;)
İlginize teşekkürler!

Not. Planımız mayıs ortasında yola çıkıp, kuzey İtalya , Cot de Azur ve Provence yapıp ~2 ay sonra oralarda olmak şeklinde.

Arkadaşlar bu güzergahlarda problem ve hırsızlık söz konuşumu.haziran 16 da bende aynı güzergahta tatil düşünüyorum. Fransada ve iyalyada hırsızlık çokmuş.

İki kez İtalya'da dolaştım,Hırsızlığa rastlamadım.Tabiatiyle kamp dışı konaklamayı planlıyorsanız hırsızlığa davetiye çıkartırsınız..

zekierkal' Alıntı:
Arkadaşlar bu güzergahlarda problem ve hırsızlık söz konuşumu.haziran 16 da bende aynı güzergahta tatil düşünüyorum. Fransada ve iyalyada hırsızlık çokmuş.

Fransa için konuşabilirim. Hiçbir hırsızlık sorunu yaşamadım. Sadece Marsilya'da biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Ama doğa içinde de kaldım. Aires'te de Camping'de de hiç bir sorun yaşamadım. Fransa gerçekten güvenli bir ülkedir.

Bir başka anlamda bu topikle bu sene bu güzergahı kullanacak üç kişi olduğunu öğrendim.3 kişide siteye yazmayan olduğunu varsayarsam 6 kişi.80 milyonluk ülkede bu güzergahı 5-6 kişi gezecek.Karavancılığın ülkemizde daha emekleme çağında olduğunu görüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR