3.75 Pino Karavanım Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Fio Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,205
Ynt: 3.75 Pino Karavanım Hakkında

Bilgilendirme için teşekkür ederim ama yazınızı okuyunca özel amaçla yazılmış diye düşündüm. 2011 senesinde kayıt olmuşsunuz, hiç yazınız yok ama nedense forumda malum firmanın ürettiği mal hakkında olumsuzluklar ve firma sahibinin davranışları hakkında eleştiriler yazılınca ne hikmetse durup dururken uzun bir yazı yazma gereğini duymuşsunuz hem firmayı hemde malını övüp göklere çıkarmışsınız.
Bana kızabilirsiniz ama ben böyle düşünüyorum.

Ben de aynı fikirdeyim.Ayrıca zamanlaması nedeniyle doğru ya da yanlış ben de markaya karşı daha da olumsuz his yarattı malesef.

Etiketler

Yazı, baştan sona, sevdiği birine yardım duygusu ile veya sipariş üzerine, yazılmış intibaı veriyor.

frigo' Alıntı:
Yazı, baştan sona, sevdiği birine yardım duygusu ile veya sipariş üzerine, yazılmış intibaı veriyor.
bana da öyle geldi,ama iyi tarafından bakmak lazım,bazen insan sevdiği kişilere destek çıkmak ister,hepimiz bazen böyle düşünürüz,sizde belki daha önce yaşamışsınızdır bu duyguyu..

Paylaşım içeriğinin,daha önceki topikte dile getirilen şikayetlerin ,madde,madde yanıtı gibi görünmesi, samimi olduğuna inandığım bu yazıya maalesef şüpheci yaklaşımlarıda beraberinde getirdi.Halbuki sakin düşündüğümüzde,Pino karavan firması üretiminin sadece foruma konu olan üç karavanla sınırlı olmadığı gerçeğini gözardı etmememiz gerekir,durum böyle olunca ,şikayetçi arkadaşlar kadar,memnun kalan arkadaşlarımızı da önyargısız dinlemeliyiz derim ben...Bu başlığın ve tanışmanın ardından aramıza yeni katılan arkadaşımızın vaadetiği gezi yazılarını izlerken karavan hakkındaki kanaatlerimizde kendiliğinden gelişecektir..Hoşgeldiniz forumumuza....

ince999' Alıntı:
Bilgilendirme için teşekkür ederim ama yazınızı okuyunca özel amaçla yazılmış diye düşündüm. 2011 senesinde kayıt olmuşsunuz, hiç yazınız yok ama nedense forumda malum firmanın ürettiği mal hakkında olumsuzluklar ve firma sahibinin davranışları hakkında eleştiriler yazılınca ne hikmetse durup dururken uzun bir yazı yazma gereğini duymuşsunuz hem firmayı hemde malını övüp göklere çıkarmışsınız.
Bana kızabilirsiniz ama ben böyle düşünüyorum.

Sayın İnce 999,
Kayıt tarihimde henüz karavan sahibi değildim. Karavanlar hakkında bilgi almak için kayıt olmuştum. Şimdi yeni model bir karavan sahibiyim ve bilgilendirmek amaçlı yazdım.
İnsanlar sahip olduklarından memnun da kalabilirler, şikayetçi de olabilirler. Ben memnuniyetimi paylaştım.
Gelelim araba ile karavanın toplam ağırlığına. Karavanın ağırlığı klima ve giysilerle birlikte 930kg.( Yol kantarında çıkan rakam )Geriye kalan ağırlık :arabanın kendi ağırlığı, içindeki yolcular , gerekli kamp araç , gereçler ve malzemelerden oluşmaktadır.
8 lt mazot yakma konusu ise ; arabanın yol bilgisayarı ve alınan mazot, yapılan km hesabı ile bulunmuştur.
110 km hız olayı; sadece kısa süreli , boş duble yolda deneme amaçlı yapılmıştır. Ben de 80 km hızla karavan çekildiğini biliyorum.
Amacım eski ve yeni model Pino Karavanlarda yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmaktı. Niyetim ne Pino Karavan firmasına , ne de sorun yaşayan pino karavan sahiplerine taraf olmak değildir.
Tanımadığınız kişiler ve şahit olmadığınız olaylar hakkında yorum yaparken daha özenli olmanızı rica ediyorum.
Saygılarımla,

berkhan' Alıntı:
Hayırlı olsun , kazasız belasız kullanın...
berkhan

Dileğiniz için teşekkürler.Sizin karavanınız da hayırlı olsun.Umarım bir gün birlikte kamp yapma olanağımız olur.

Yazmıyacaktım ama dayanamadım :smiley:

Nilüfer ve Serhat çifti bizlerin ailecek görüştüğü aile dostumuzdur. Kızları kızımın arkadaşıdır. Nilüfer Hanım İngilizce öğretmenidir. Hatta ortaokulda kızımın İngilizce öğretmeniydi. Serhat Bey de beden eğitimi öğretmendir. Yıllardır ailecek çadır ve kampçılık kültürleri var. Hatta Serhat Bey dağcılık, dağ kampçılığı, treking, izcilik kültüründen gelmektedir. 2011 yılında ben karavan alınca heveslenip karavan almaya niyetlendiler. Araştırma yaparken bana sık sık danışmışlardı. Benim tavsiyemle gezenbilir'e üye olmuşlardı. Araştırmalar sonucu çekme karavana ve en sonunda Pino karavana karar kıldılar. Severek karavanlarını aldılar. Hatta ilk kamplarını hep beraber Poyrazlar Gölü'nde yaptık. Daha sonra ki yıl beraber Hipo Kamp'da da kamp yapmıştık. Karavanlarından hep memnundular. Burada da bu gezilerini, memnuniyetlerini paylaşmışlar. Tanıdığım kadarıyla Nilüfer&Serhat çiftinin herhangi bir ticari kaygısı ya da sadece müşteri - satıcı ilişkisi olan birisini koruma güdüsü olacağını sanmıyorum. Sadece memnun oldukları karavanlarını anlatmışlar. Tanımadan etmeden yargısız infaza girersek burada paylaşımlarına yeni başlamış bir üyemizi kaybederiz.

Nilüfer Hanım, Serhat Bey paylaşımlarınızı, gezi yazılarınızı ve fotoğraflarınızı bekliyoruz.

bende dayanamadım :smiley:
senelerdir bu foruma üyeyim, sürekli okurum, yazmam. üyelerin ilk mesajlarında sahip oldukları
karavanlara jiplere tanıdıkları ustalara sebepsiz övgü düzdüğünü görmedim hele hele ilk mesajlarında..
en masum ifadeyle tanıdıkları birine haksızlık edildiğini düşünmüş olmalılar.

Kayıt olmuşlar ama karavan araştırması yaparken en ufak bir şeyi bile merak edip sormamışlar,danışmamışlar karavanlarını almışlar güle güle kullansınlar,böyle mutlu olacakları bu olayı bile sitede paylaşmamışlar kullanırken de bu sitede hiç birşey,anı paylaşmamışlar yani bu site ile bağlantıları sadece ve sadece kayıtlı olmakla kalmış hiç ortada yoklarken ne hikmetse aşka gelip öyle bir gezi anısı yazmışlar ki kim okursa belli bir amaçla ve belli bir markayı abartılı bir şekilde övmek için yazıldığını anlıyor.Daha ne diyelim arkadaşlar.

aslanahmet' Alıntı:
Yazmıyacaktım ama dayanamadım :smiley:

Nilüfer ve Serhat çifti bizlerin ailecek görüştüğü aile dostumuzdur. Kızları kızımın arkadaşıdır. Nilüfer Hanım İngilizce öğretmenidir. Hatta ortaokulda kızımın İngilizce öğretmeniydi. Serhat Bey de beden eğitimi öğretmendir. Yıllardır ailecek çadır ve kampçılık kültürleri var. Hatta Serhat Bey dağcılık, dağ kampçılığı, treking, izcilik kültüründen gelmektedir. 2011 yılında ben karavan alınca heveslenip karavan almaya niyetlendiler. Araştırma yaparken bana sık sık danışmışlardı. Benim tavsiyemle gezenbilir'e üye olmuşlardı. Araştırmalar sonucu çekme karavana ve en sonunda Pino karavana karar kıldılar. Severek karavanlarını aldılar. Hatta ilk kamplarını hep beraber Poyrazlar Gölü'nde yaptık. Daha sonra ki yıl beraber Hipo Kamp'da da kamp yapmıştık. Karavanlarından hep memnundular. Burada da bu gezilerini, memnuniyetlerini paylaşmışlar. Tanıdığım kadarıyla Nilüfer&Serhat çiftinin herhangi bir ticari kaygısı ya da sadece müşteri - satıcı ilişkisi olan birisini koruma güdüsü olacağını sanmıyorum. Sadece memnun oldukları karavanlarını anlatmışlar. Tanımadan etmeden yargısız infaza girersek burada paylaşımlarına yeni başlamış bir üyemizi kaybederiz.

Nilüfer Hanım, Serhat Bey paylaşımlarınızı, gezi yazılarınızı ve fotoğraflarınızı bekliyoruz.
Hakan beyin referansı yeterlidir,aramıza tekrar hoşgeldiniz,gezi anılarınızı bekliyoruz,paylaştıkça daha keyifli oluyor.Karavanınızdan memnun olmanıza sevindim,Kazasız belasız,güzel günlerde kullanın...

Ynt:3.75 Pino Karavanım Hakkında

Kayıt olmuşlar ama karavan araştırması yaparken en ufak bir şeyi bile merak edip sormamışlar,danışmamışlar karavanlarını almışlar güle güle kullansınlar,böyle mutlu olacakları bu olayı bile sitede paylaşmamışlar kullanırken de bu sitede hiç birşey,anı paylaşmamışlar yani bu site ile bağlantıları sadece ve sadece kayıtlı olmakla kalmış hiç ortada yoklarken ne hikmetse aşka gelip öyle bir gezi anısı yazmışlar ki kim okursa belli bir amaçla ve belli bir markayı abartılı bir şekilde övmek için yazıldığını anlıyor.Daha ne diyelim arkadaşlar.

Sayın İnce 999,
- Bir önceki yazınızdaki hoş olmayan sözcüğü kaldırıp yerine ....... koyduğunuz için teşekkür ederim. Yine hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığınız kişi için yukarıdaki yazınızdaki ' ne hikmetse aşka gelip ' cümlesi de, sizin gibi karavan kültürüne sahip birine hiç yakışmıyor. Tanımış olduğumuz karavancıların hiçbiri bu tip sözcükler kullanmıyorlar. Biz karavancılığı bu yüzden sevip karavan sahibi olduk.
-Biz karavancı olmadan önce sitedeki tecrübeli karavancı arkadaşların paylaşımlarını uzun süre inceledik. Daha sonra bu kadar tecrübeli arkadaşların olduğu bir yerde ,yeterli bilgi sahibi olmadan yorum yapmak istemedik.
Geçen 3 yıl boyunca 2 karavan sahibi olduk. Farklı şartlarda 10.000 km yol yaptım. Ancak tam olmasa da paylaşacak kadar bilgi sahibi oldum. Geçmiş yazıları okuduğum da şunu gördüm; Farklı firmalardan alınmış karavan sahipleri de kendi karavanlarını anlatmış, memnuniyetlerini paylaşmışlar.
Bizim yazımız da abartılı olan bir cümle olduğunu düşünmüyoruz. Kaldı ki bu sitede aynı marka karavana sahip diğer dostlarımız da benzer paylaşımda bulunmuşlar.
Siz, hayatınızda memnun kaldığınız bir ürüne sahip olup ta paylaşma ihtiyacı duymadınız mı?
Karavancılara yakışır ,site kurallarına uyan bir şekilde paylaşımlara devam etmek dileğiyle,

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=107309.15#ixzz3NlvVbxN3

Sevgili Hakan Bey (Aslanahmet),

Öncelikle bizi tanıtan yazınız için çok teşekkür ederiz. Bize cevaben yazılan imalı yazılar bizi çok üzdü. Bize göre insanlar her türlü düşünceye sahip olabilirler. Ancak paylaşırken kullanılan sözcükler özenle seçilmeli.

En kısa zamanda birlikte tekrar bir kamp yapma dileğiyle,
Gezi planlarından bizi haberdar ederseniz memnun oluruz.

Sağlıkla kalın,

Sayın Fio
Cevap yazınıza, cevap yazıp ilk yazınızı okuyanların aklına gelenler için lafı uzatmak istemiyorum.
Yinede uzun zaman hiç bir şey yazmayıp, burada üye bir arkadaşımız sahip olduğu karavanın kusurlarından ve yapımcı firmanın davranışından bıkıp burada detaylı anlatılınca, bu arkadaşımızın madde madde döktüğü sıkıntıları; her nasıl oluyorsa sizde aynı madde sıralaması ile aklayacak yazı yazıyorsunuz.Zamanlama manidar,madde sıralaması manidar,sizin karavanda hiç ama hiç yapım, kullanım sıkıntısı olmaması manidar,sırf yapımcının yedek parçaları hemen yolladığı ve para almadığını göstermek için hiç bir parçanın bozulmayıp,hırsızın kapı kırması sonucu kapı kilidine ihtiyacınız oluşup firmadan istemeniz,hemen hemde parasız gelmesini yazmanız hepten manidar.
Bu karavanda elbette başkalarınında var ama bu şikayet sürecinde diğer arkadaşların birşey yazmayıp sonuç beklerken sizin sitede hiç bir yazınız yok iken gelip mehtiye yazmanız manidar.
Başkaları ne düşünür bilemem ama bana göre bu yazı firmaya arka çıkmak için yazılmış bir yazıdır.
Ben yazınızı okuyunca böyle düşündüm,düşündüğümü yazdım,yazımın arkasındayım.
Saygılar

Aramıza hoşgeldiniz,forumdaşımızın referansı yeterlidir,güzel geziler ve paylaşımlar dilerim.Bende dahil olmak üzere,önyargıları kırmak zor maalesef.Sizi üzdük kusurumuza bakmayın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.