750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 442,351
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Badadirciggin

Fuara katılım Ocak'tan sonra netleşecek. Hepsi katılmayacağız diyor ama son anda onaylanan fuar teşvikleri ile sürprizler olacğaını düşünüyorum...

Bana göre Fiyat/Performans anlamında şuan en iyi durumda olan marka MAY'dir. 40.000 TL ye frenli 3.80 metre karavan satıyor hem de 670 kg...

Etiketler
2020 fuarına Saly, Erba ve Ortiz'in katılmayacağı haberinin kaynağı nedir? Eğer doğruysa, ben bunu, firmaların fuar zamanlamasına bir tepkisi olarak değerlendiririm. Zira fuarın sonbaharda olması daha mantıklı değil mi?
Firmaları bilgi almak için aradığımda bana söylenen oydu.ortiz daha karar vermedik dedi,saly ve erba direkt olarak katilmayacagiz dedi.bende hepsini bir arada görür ona göre karar veririm diyordum.cunku Kayseri den Adapazarı'nda git sonra İstanbul'a sonra Manisa'ya olacak iş değil.

Bu bilgiyi bende merakla bekliyorum
Daha önce erba 5,25 kullanmıştım,karavan iyi ama çok büyük ve gülle gibi ağırdı
Bu nedenle gezi için uygun değildi
Bir yerde sabit kullanmak için iyiydi
4.10 td eğer gerçekten 700-800 kg arasında ise 4 kişilik ise ve 30-40 bin arasında bir fiyatı varsa bende alırım
Tabii O1 belgesi olmalı
Kantara çıkarabilirseniz çok makbule geçer
Kilo konusunda diğer arkadaşlar kadar takıntılı değilim
O1 belgesi olsun 800 kg olsa bile sorun olmaz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Erba 410 td üreticinin söylediğine göre 730 kg.ama stabilizatör uygulanmıyor Muş.sasiyi komple değiştirmem lazım dediler.atik su deposu opsiyon.ama onun dışında tüm isteklere cevap verebilecek bir üretici gibi geldi bana.aslinda 4 kişi zorunlulugum olmasa 375 td güneş panelli 12 v buzdolabı herşey dahil 26 bin harika .

Erba 410 td üreticinin söylediğine göre 730 kg.ama stabilizatör uygulanmıyor Muş.sasiyi komple değiştirmem lazım dediler.atik su deposu opsiyon.ama onun dışında tüm isteklere cevap verebilecek bir üretici gibi geldi bana.aslinda 4 kişi zorunlulugum olmasa 375 td güneş panelli 12 v buzdolabı herşey dahil 26 bin harika .
Stabilizator uygulamıyormuş derken atc sisteminden mi bahsediyorsunuz? Aksi halde stabilizatorlu kaplin ceki okuna takilan bir kaplindir neden olmasin ki?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.10 td de 35 bin
Ancak kdv hariç bu fiyat diye yazmışlar
Pazarlıkla kdv dahil 35 bin olur mu acaba

Stabilizator uygulamıyormuş derken atc sisteminden mi bahsediyorsunuz? Aksi halde stabilizatorlu kaplin ceki okuna takilan bir kaplindir neden olmasin ki?

730 kg için stabilizatör şart değil bence

@Badadirciggin

Fuara katılım Ocak'tan sonra netleşecek. Hepsi katılmayacağız diyor ama son anda onaylanan fuar teşvikleri ile sürprizler olacğaını düşünüyorum...

Bana göre Fiyat/Performans anlamında şuan en iyi durumda olan marka MAY'dir. 40.000 TL ye frenli 3.80 metre karavan satıyor hem de 670 kg...

Aslında marka takıntım kesinlikle yoktur. May karavan gerçekten ekonomik ama şu dizaynlarına bir türlü ısınamadım gitti. Biraz daha farklı dış ve iç dizayn yapabilseler mesela en azından 90 model avrupa KİP karavan tipinde olabilse hiç düşünmeden alırım. Belki teknik olarak zordur bilemiyorum, benimki sadece bir yorum. Ayrıca kendilerini hafif kontra kullandıkları, hafif araç yaptıkları ve ekonomik fiyat sundukları için de tebrik ederim.

Aslında marka takıntım kesinlikle yoktur. May karavan gerçekten ekonomik ama şu dizaynlarına bir türlü ısınamadım gitti. Biraz daha farklı dış ve iç dizayn yapabilseler mesela en azından 90 model avrupa KİP karavan tipinde olabilse hiç düşünmeden alırım. Belki teknik olarak zordur bilemiyorum, benimki sadece bir yorum. Ayrıca kendilerini hafif kontra kullandıkları, hafif araç yaptıkları ve ekonomik fiyat sundukları için de tebrik ederim.
Ayrıca May karavan'ın en önemli artısı üreticisi dürüst ve malının arkasında duran bir kişi olmasıdır

Ayrıca May karavan'ın en önemli artısı üreticisi dürüst ve malının arkasında duran bir kişi olmasıdır

May icin konuşursak karavanda standart olarak bir tampon, bir çamurluk ve caretta uncle tarzı güzel bir tüplük ve tente rayı eksik bence görsel olarak.

Ancak genel gidişatını ben de beğeniyorum.

730 kg için stabilizatör şart değil bence

Bir makale cevirmistim sabit konusu da mevcut forumda. Hiza bagli savrulma dinamikleri ile ilgili akademik bir makale.

Orada bu tarz kısa karavanların savrulmaya daha musait oldugu ortaya cikiyordu. O nedenle stabilizator olursa daha iyi olur bence. Zaten 1000 liralik bir parca. Kendimiz de monte edebiliriz.

Gerci ayni makale stabilizator icin de maksimum hiza sadece 10km daha eklendiginden bahsediyor.

Şu da var ki 80i gecmezsek ve karavani duzgun dengeli yuklersek, arkamizda bir romork oldugu bilincinde olursak bu risklerin tamami neredeyse sifir seviyesine inmekte.

Bir makale cevirmistim sabit konusu da mevcut forumda. Hiza bagli savrulma dinamikleri ile ilgili akademik bir makale.

Orada bu tarz kısa karavanların savrulmaya daha musait oldugu ortaya cikiyordu. O nedenle stabilizator olursa daha iyi olur bence. Zaten 1000 liralik bir parca. Kendimiz de monte edebiliriz.

Gerci ayni makale stabilizator icin de maksimum hiza sadece 10km daha eklendiginden bahsediyor.

Şu da var ki 80i gecmezsek ve karavani duzgun dengeli yuklersek, arkamizda bir romork oldugu bilincinde olursak bu risklerin tamami neredeyse sifir seviyesine inmekte.

Kritik nokta hız,hızlı gitmek en büyük kaza sebebi
Birde karavanla giderken önümüzde 50 km falan hızla giden bir araç olursa tabiki onu uygun zamanda sollamak gerekecektir
Tam da bu aşamada
Şerit değiştiriken ani manevralardan kaçınmak gerekiyor
Çekme karavanla yavaş gider ve ani manevralar yapmasanız hiçbir şey olmaz

Güney karavanın da fiyat performansı gayet iyi arkadaşlar,
İnanın her koşulda kullanan biriyim karavanımı.
Kendi karavanımı yaptığımda çok mutlu bir karavancıydım.
Güney karavanla bu mutluluğum devam etti.
Bundan sonra kimbilir neler olacaktır.
Ama Güney Karavan iyidir arkadaşlar.

Bana duvar kalınlığı 40mm olan ve daha iyi izole edilmiş bir karavan olsa,
Ankara'nın soğuğunda daha iyi olurdu.
Ama sanırım bu özellik hiçbirisinde yok.
O yüzden var olanla idare...

Geçtiğimiz hafta sonu yağışlı bir havada göl kenarına otomobil ile kampa gittik
Karavansız
Çadırla gittik
Cumartesi gece bayağı yağış oldu
Göl çukur bir yerde
Pazar araba çıkmadı,çok zorlandım
Neredeyse çekici çağıracaktım
Birde karavan olsa arkamda kaldım orada
Bu nedenle karavanı çeken araç güçlü,ağır ve 4x4 olacak
Kafan rahat olacak
Şu anda karavanım yok
Ancak alırsam
Benim aracı 2500 dizel 4x4 bir pick-up ile değiştiririm

Aracın 4x4 olması her zaman bir avantaj olur,
Ancak şart değil. Biz öyle yerlere pek girmemeyi tercih ediyoruz.
Gideceğimiz yerleri önceden keşif yaparak gidiyoruz.
Bence Çekme karavancılık hayatında,
Nereye giderseniz gidin,
Önce karavansız gidip görmeniz gerek.
Ben öyle düşünüyorum.
Yine de özellikle karda önden çekişli karavan çekicisinin,
Patinaja düşmesi çok kolaylaşıyor.
Özellikle bir tonun üzerindeki çekme karavanlar dikkat!...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri