Ağrı'dan Paraşütle İndiler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,591

AYDURAN

Zirve
Yer
İstanbul / Maltepe
09/08/2006

Agri

Fotoğraf: Nuri Tunç / DHA

İki pilotun süzülüşünü zevkle izleyen Doğubeyazıtlılar, "Biz de yamaç paraşütü öğrenip Ağrı'dan böyle ineceğiz" dedi.

AA - AĞRI - Türkiye'nin en yüksek dağı Ağrı'dan dün ilk kez yamaç paraşütüyle atlayış yapıldı. 5 bin 137 metrelik zirveye tırmanan dört yamaç paraşütçüsüden ikisi, yarım saatte Doğubeyazıt ilçesine bağlı Topçatan Köyü yakınlarına indi. Türk Hava Kurumu'nda yamaç paraşütü öğretmen pilotu Orhan Özgülbaş'ın hazırladığı proje uyarınca Türk Hava Kurumu TONGA Doğa Sporları Derneği üyeleri dün sabah zirveye ulaştı. Mustafa Gülgün ve Akın Süslü teknik arıza nedeniyle uçuşlarını gerçekleştiremedi. Orhan Özgülbaş'la Savaş Yıkılmaz'ın inişleri Genelkurmay tarafından tahsis edilen helikopterle görüntülendi.

www.radikal.com.tr

Etiketler
o ne keyiftir öyle ..........
Ağrıdan kuş misali süzüle süzüle inmek.
bu insanlar hayatın tadını biliyorlar :D

Ynt: Ağrı'dan Paraşütle İndiler

ama çok tehlikeli ağrı sürekli değişik hava akımlarına sahip bir bölge çok deneyimli olmak lazım arkadaşlarda bayağı donanımlı gitmişler bilgisel olarakta

bende bu sporla bir süredir değişik deneyimler edindim ama ağrı gibi bir yerden kalkmak özellikle karlı ve havası belli olmayan biryerden cesaret ister tabiiki türk hava kurumundaki hocaların deneyimleri ve ustalıkları bu işin içine girince harika bir uçuş ortaya çıkmıştır buna eminim

muhteşem..umarım ileride böyle ilkler bana da nasip olur

Havada süzülmek, rüzgarla paraşütün çıkardığı seslerin kalp atışlarına karışması anlatılması çok güç muhteşem duygulardır. Ve herkese hayatlarında bir kez denemesi şiddetle önerilir...

yukardan aşağıya süzülmek harika bir duygu... her yere egemen olmak her yeri bi bakışta görebilmek eşsiz... ancak o kadar yükseğine kalp mi dayanır... insan duyduğu hazdan ne yapacağını şaşırır :smiley:

Adı Zıpır olanın kalbi pır-pır'dır, inan bana kalbin bu heyecana dayanır...

Süper bir olay, bu projeyi gerçekleştirenleri tebrik eder, paylaşanlara çok teşekkür ederim. Hayatımda bir defa yapabildim. Tadı hala damağımda :D.

Memleketimizin her bir köşesi her türlü doğa sporu için elverişli.
Bu sporlara ve sporculara imkanlar yaratıp dünyada da ülkemizin bu güzellikleri tanıtılmalı..

Panik bir tipim biraz,paraşüt olayları beni aşar ama.Bizim memlekette de bu tür faaliyetler yapılıyor.Akdenize doğru süzülüyorsunuz bi güzel.Üstelik tırmanış da oldukça kolay.Ağrı Dağı benim görmek istediğim yerlerin başında geliyor....Bakalım ne zaman olacak ya da olabilecek mi :smiley:

zumrutfiliz' Alıntı:
Panik bir tipim biraz,paraşüt olayları beni aşar ama.Bizim memlekette de bu tür faaliyetler yapılıyor.Akdenize doğru süzülüyorsunuz bi güzel.Üstelik tırmanış da oldukça kolay.Ağrı Dağı benim görmek istediğim yerlerin başında geliyor....Bakalım ne zaman olacak ya da olabilecek mi :smiley:
bu arada baran 54 sana teşekkur eder filiz . :D ;D :D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR