Akyaka, Ekincik, Köyceğiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,972
Ynt: Akyaka, Ekincik, Köyceğiz

Aliço' Alıntı:
Haşmet Bey, hemen her sene buralara uğrarım. Ak yaka'nın ören yönüne doğru çıkışında ki izci kampı karavanla ya da çadır ile konaklamada ki uygun yerlerden biridir. Geçtiğimiz yaz Ekincik'de çok kapsamlı olmasada 2-3 küçük market vardı. Kara Dayı ,hemen plaj da ve marketinin arkasında ki bahçede, karavanlara su, duş ve elektrik sağlıyor. Köyceğiz de de Belediyenin göl kenarında işlettiği kamping konaklanacak ve yaz sıcaklarında nefes alınabilecek yerlerden. Anılarımı hatırlattığınız için teşekürler.
İzninizle Ekincik den bir görüntüde ben ekledim.
Hüseyin bey buraların yazı zaten tartışmasız çok güzel, ben kışını da sevenlerdenim, hele baharda oralardan ayrılasım gelmez. Karavanla gidildiğinde bir şekilde başının çaresine bakıyorsun, ama diğer türlü konaklamalar için iyi araştırmak gerek...

Etiketler

jeep' Alıntı:
Konuyu biraz geç farkettim, kusura bakmayın.
2006 yılında Cennet Köyceğiz Sanayi sitesinin alt yapı inşaatını yapmış olmamız sebebi ile 6 ayı aşkın bir zaman zarfında Köyceğiz de bulundum. Tabi gezmeye meraklı olmam sebebi ile o yörenin bütün görülebilecek yerlerini gezmiştim. İztuzu, Dalyan Ortaca, Akyaka, MArmaris Fethiye vs vs.. Ekincik koyu için eklemek istediğim. Köyceğiz de tanıdıklarınız varsa, tekne kiralayıp o yörenin bütün koylarını denizden gezme şansınızın olması. Ayrıca Köyceğiz sahil de bulunan terasa balık lokantasınıda şiddetle tavsiye ederim.. Özellikle salata ve diğer yeşilliklerin tazeliğine hayran kalmıştım. Dalyandan yakalanan ucuz balıklarında lezzeti hala damağımdadır. Köyceğiz Gölünün de sularının yaklaşık 70 cm kadar yükselip alçaldığına bizzat orada şahit oldum. Sakin bir tatil için bulunmaz bir mekan. Köyceğiz merkezde bulunan yerel dükkanlardan bal alınmalı.
Teşekkürler..
Göktuğ bey değerli katkılarınız için teşekkür ederim...

Ben de eylülde gitmiştim.Didim-Köyceğiz-Akyaka-Göcek'te geçirdim 10 günümü.Köyceğiz'i daha önce görmüştüm gerçi ama 15 yıl önce.Görmeyeli gelişmeler olmuş.Fotoğraflar kendi fotoğraflarımı anımsattı bana.Köyceğizde kordon hala devamediyo demek :smiley:

Sn.zumrutfiliz siz de gezinizi bizimle paylaşırsanız sizin gözünüzden ve objektifinizden gezinizi bizler de yaşama şansını elde edebiliriz...
;) ;) ;)

Evet,yakında paylaşmayı düşünüyorum gezi fotoğraflarımı.Fotoğraf çekmeyi seviyorum ve bu alanda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.Aslında hobi olarak çektiğim footoğraflar pc m çökünce gitti ama bu gezi fotoğraflarımın çoğunluğunu kurtardım.Yakında paylaşıcam inşallah :smiley:

Sizinde dediginiz gibi Gökovanın Sakar gecidinden ilk goruntusu bizi hep etkiler... Maviyle yesilin bulustugu o mükemmel çizgi...
Bozulmamıs ender yerlerden biri Akyaka, oradaki azmaga ait harika resimlerim var benimde, cok yakında eklerim,
Paylasım ve emeginiz icin tesekkurler...

Haşmet Bey bu gezi yazısını yeni fark ettim. Çok güzel bir gezi olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Gerçekten paylaşımlarınızı ilgi ile takip ediyorum ve edeceğim Haşmet bey..
sevgiler..

iyi bir paylaşım teşekürler akademi deyken bisiklet ile kıyısından uğramıştık onu hatırlattınız.teşekürler.

freegraf' Alıntı:
iyi bir paylaşım teşekürler akademi deyken bisiklet ile kıyısından uğramıştık onu hatırlattınız.teşekürler.
Teşekkürler freegraf, Bu yörede bisiklet turu da heyecan verici olur. Aklımda her yıl düzenlenen Gökova bisiklet turuna katılmak var ama bakalım denk getirebilecek miyim?

Gökova'nın apayrı bir yeri vardır benim için.
Maviyle yeşilin böylesine güzel buluştuğu sayılı yer vardır.
Birbirinden güzel koylarıyla büyüler insanı.
Paylaşım için fotoğraflar için teşekkürler.
Güzel bir gezi olmuş devamını dileriz :smiley:

ozlemsoydan' Alıntı:
Gökova'nın apayrı bir yeri vardır benim için.
Maviyle yeşilin böylesine güzel buluştuğu sayılı yer vardır.
Birbirinden güzel koylarıyla büyüler insanı.
Paylaşım için fotoğraflar için teşekkürler.
Güzel bir gezi olmuş devamını dileriz :smiley:
Teşekkürler Özlem hanım. Gökova gerçekten eşsiz güzellikte :smiley: :smiley: :smiley:

Tanrım ne kadar şanslıyım.Herkesin hayran olup tatile geldiği bir bölgede yaşıyorum.Şükürler olsun sana.

cihanhorasan' Alıntı:
Tanrım ne kadar şanslıyım.Herkesin hayran olup tatile geldiği bir bölgede yaşıyorum.Şükürler olsun sana.

Evet şanslısın :smiley:
Çocukluğumun en güzel 2 yılı Marmariste geçti. Ondanmıdır bilmem ama gerçekten bi başkadır oralar benim için.

cihanhorasan' Alıntı:
Cihan bey bazı şeylerin değeri kaybedilince anlaşılır, siz hakikaten şanslısınız ki elinizdekinin kıymetinin farkındasınız ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR