Alacağim Xj Hakkinda Yorumlarinizi Rica Ederim.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tristrann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 166
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,356
Ya abicim sende biraz yokuş yapıyosun gibi geldi bana
Bugün jeepci olmasına gerek yok iyi motor ustasına göstersen ve sana onay verse yine öyle bi masraf olmaz sen onayı aldıktan sonra yapacağın ilk şey yağını filtrelerini değiştirmek antifirizini koymak balatalarına baktırmak..10 bin masraf çıkaracak araba zaten enkazdır kendinide belli eder bunu bilmiyomusunuz gerçekten

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Aşırı dökük değilse araç,öyle bir usta mevcut değil sadece fikir verir size araç ile alakalı.Usta aracı yorumlarken satış fiyatını da göz önüne alır ki normali de budur yani size derki bu fiyata göre bu araç iyi gibi.Ekmek-köfte ilişkisi kısacası.

Çıkarta bilir mi,eğer bu kmye kadar ağır dediğimiz ana şanzıman,türbin,arazi şanzımanı gibi parçaların revizyonları yapılmadıysa o rakamları bulabilir.Keçeler,yağlar vs de eklenir bunlara çünkü 5-10 bin TL arası bir bütçe tutar hepsi de. Ama bu araçlar için tekrar yazayım bu masraflar normaldir ve bundan ucuzu da yoktur ayrıca yukarıda da yazdım alternatif ne alacaksınız ki?

Son olarak kafanıza o araç yattıysa alın derim,çok fazla düşünürseniz bu araçları alamazsınız illa ki masrafı olur çünkü bu araçların ve dediğim gibi alternatifleri de yok.

Bu arada 96 5.2 buldum görünüş itibariyle güzel yarın usta görücek inşallah temizdir de şu sıkıntı biter yeaw

Ya abicim sende biraz yokuş yapıyosun gibi geldi bana
Bugün jeepci olmasına gerek yok iyi motor ustasına göstersen ve sana onay verse yine öyle bi masraf olmaz sen onayı aldıktan sonra yapacağın ilk şey yağını filtrelerini değiştirmek antifirizini koymak balatalarına baktırmak..10 bin masraf çıkaracak araba zaten enkazdır kendinide belli eder bunu bilmiyomusunuz gerçekten

Motor kolay kolay arıza vermez Jeepler'de. O tüm yağların değişimi,filtre,antifiriz,aks keçeleri klasik bakımı 1000 TL civarı tutuyor.Paranın değeri yok gözünüzde 5-10 bini büyütmeyin.Tabi bir de şu var araba baktırmaktan ustaları zengin edenlerde var 35 araç baktırıp karar verenlerle tanıştım,her baktırma da 50 TL verse bile eder 2000 lira para :smiley: Alt alta topladığın zaman yekün ediyor,para değersiz günümüzde 5 lastik 2500 TL civarı,daha ne olsun.

Ayrıca niye yokuş yapayım ki Jeep alın diyoruz size yine,başka marka alın diyen yok ki.Sadece dikkat etmeniz gereken noktaları söylüyorum,öyle şu ezer bu geçer,offoadda son nokta diyenleri de dikkate almayın diye uyarıyorum,karar sizin.

Bende onu dıyorum aynı noktaya gelıyoruz.. Bır cok ılanda off-road donanımı yapılıp agır arazıye gırmedı dıyen ılanlar var.. Tamam uzerlerınde 10bın lıralık aksesuar var ama dedıgınız agır bakımları bu araclarda yapmadıysa aynı masrafı bu araclarda cıkarıcak..

Ben suan agır off-road dusunmedıgım ıcın uzerındekı aksesuar yerıne motoru vıtesı sorunsuz olsun bırazda uygun olsun fıyatı daha onemlı..

Sanırım sonunda orta yolda bulustuk sızınle

Motor kolay kolay arıza vermez Jeepler'de. O tüm yağların değişimi,filtre,antifiriz,aks keçeleri klasik bakımı 1000 TL civarı tutuyor.Paranın değeri yok gözünüzde 5-10 bini büyütmeyin.Tabi bir de şu var araba baktırmaktan ustaları zengin edenlerde var 35 araç baktırıp karar verenlerle tanıştım,her baktırma da 50 TL verse bile eder 2000 lira para :smiley: Alt alta topladığın zaman yekün ediyor,para değersiz günümüzde 5 lastik 2500 TL civarı,daha ne olsun.

Ayrıca niye yokuş yapayım ki Jeep alın diyoruz size yine,başka marka alın diyen yok ki.Sadece dikkat etmeniz gereken noktaları söylüyorum,öyle şu ezer bu geçer,offoadda son nokta diyenleri de dikkate almayın diye uyarıyorum,karar sizin.
Teneke kutu yokuş sana değildi

Bende onu dıyorum aynı noktaya gelıyoruz.. Bır cok ılanda off-road donanımı yapılıp agır arazıye gırmedı dıyen ılanlar var.. Tamam uzerlerınde 10bın lıralık aksesuar var ama dedıgınız agır bakımları bu araclarda yapmadıysa aynı masrafı bu araclarda cıkarıcak..

Ben suan agır off-road dusunmedıgım ıcın uzerındekı aksesuar yerıne motoru vıtesı sorunsuz olsun bırazda uygun olsun fıyatı daha onemlı..

Sanırım sonunda orta yolda bulustuk sızınle

O tür donanımlı araçların genelde yapılmıştır bu bakımları.Kimse dağın başında kalmak istemez.Hep siz ustanın yanında bozulacak kabul ediyorsunuz veya sorun çıkınca yaptırırım diye düşünüyorsunuz sanırım.Ama öyle olmuyor bu işler,gezide veriyor arızayı ve her gezinin de kabusa dönmemesi için o kadar masraf eden kişi mekaniği de masraf etmiş oluyor.Ben sadece çekicilere şu ana kadar 3000 TL ye yakın sanırım para verdim.Özellikle Karadeniz gibi daha ıssız bölgelerde bu araçları kullananların ilk yaptıkları iştir zaten mekaniği sıfırlamak.

Ayrıca dediğim gibi bu işler böyle başlar zaman ile en azından yükseltme kiti ve arka diferansiyel kilidi takmak isteyeceksiniz.Tabi istemeyebilirsiniz de.Ona göre karar verin diyoruz işte istemiyorsanız istemiyorsunuzdur diyorum ya kafanıza yattıysa alın o aracı.Sonuçta siz kendiniz biliyorsunuz biz değil,yeterli ise o araç sizin için sorun yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
Muhammet binici

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR