Amanoslarda Bahçe Bakımı ve Organik Üretim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan küçük ağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,700

Etiketler
Ynt: Amanoslarda Bahçe Bakımı ve Organik Üretim

bahçede ot ilacı kullanmıyoruz benzinli tırpan makinesi ile yabani otları biçip 15 gün kurumasını bekliyoruz biçtiğimiz otlarda iyi gübre oluyor daha sonra çapa makinesiyle toprağı havalandıracağız

yayladan küçükbaş hayvan gübresi taşıyacağım süni gübre kullanmıyoruz ağaçlar tembel alışmasın topraktan doğal gıda ile beslensinler koyunlarda kuzulamış kuzular cıvıl cıvıl birazda onları sevdim

daha önceden hacı emmiye 200 tane çuval bırakmıştım arabaya römorku taktım bağajada biraz attım 20 km yol 15 kmsi 1. vitesle inmek gerekiyor çok rampa,iniş var

mevsimler değişmiş bilim adamı olmaya gerek yok havaların sıcak gitmesinden bizde bakım işini geciktirmek zorunda kaldık

bahçeye ulaştık arkadaşlar zibil çuvallarını indirdiler bu ikinci seferimdi

ağaçların dibini bir kürek ağzı boşaltırız hayvan gübresini döker tırmıkla eşit şekilde dağıtır üzerini ince tabaka toprakla kapatırız ağacı üç yıl idare eder toprakla örtülen zibilin enerjisi daha az kaybolur esas birde ince hızar talaşıda olsa çok güzel olur talaş yakıp ısınan çoğaldığı için marangozlarda külliyatlı talaş bulunmaz oldu

bizim köy dağlık olduğu için hiç traktör yok çalışmazda zaten bahçe araları kara sabanla öküz veya atla sürülürdü şimdi ise modern makineler hayvanların yerini aldı bunlar daha az masraflı işi bitince stop ediyorsun saman yem kaygısı yok inatta etmiyor

ağaçlar çiçek açmış meyve bir taraftan olgunlaşmaya çalışıyor aslında bitmesi gerek

gölgelik ağaçlarda çok güzel çiçek açmış köpeğim pamukta keyifli ben yanındayım rahat stres yok tavuklarda yanında hayvan tilkiyle uğraşmaktan strese giriyor

köpek tilki yüzünden tavuk çobanı oldu tavuklar nereye köpek oraya