Ankara'dan Cj7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xvalaa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 161
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,135
Ynt: Ankara'dan Cj7

Göz zevkimi bozan şeylerden biride paneldeki cd çalardı
bende eski bir radyo çalar almaya karar verdim

Image

Etiketler

Ama derinliği göz önünde bulundurmadığım için montajını yapamadım.
Resimdede görünen havalandırma hortumu engel oldu.
Öneriniz varmı?

Image

Image

Image

Image

Öyle bir havalandırma sistemi görmedim. Başka bir fan ve radyatör takılmış olabilir mi?
Alttan fotoğraflama imkanı var mı? Belki hortum uzatılarak yön verilebilir.

Panelde yuva olmasaydı alttan kuşakla montajı önerebilirdim.

Arka tarafın fotoğraflarını çekmiştim ama orası belli olmuyor.
Kaputun üzerindeki ızgaradan hava girişi olabilir mi?

Kaputtaki ızgara girişi iki yanda ve dip tarafta. Sağdaki fana soldaki sürücünün ayaklarına doğru gelir. Yarın detaylı şema bulmaya çalışırım. Dökümanlar garajda. Bu arada alttan yukarı bir fotoğraf çekebilirsen çözüm üzerinde çalışabiliriz.

Sent from my phone

Emin abi fotoğraflardan yine pek belli olmuyor sanırım.
Izgaradan giren hava 2 ye ayrılıyor biri sağ taraftaki fon motoruna gidiyor
Diğeri (radyoya engel olan) albümün yanından dışarı çıkıyor

Image

Image

Image

Image

Image

Eğer o ızgara altı çanaktan geliyorsa su tahliye hortumu olabilir. Isıtma sistemi ile alakası yok. Izgarayı söküp başka yerden dışarı verip veremeyeceğine bak. Izgara çanağında sağlı sollu iki kare giriş var, kapaklı ve iç çekme teli ile açılıyorlar. Daha alt seviyede su tahliye deliği var ve doğrudan motor kaputu içine girip aşağı iniyor.

CJHeaterAirflow

Ekli dosyalar

• CJ7-173.jpg
    CJ7-173.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 170

Gönderdiğin alttaki iki fotoğrafı yan çevirince konuyu anladım. Sistemlerimiz aynı, Sadece bende tahlye hortumunu daha kısa bir dirsekle dışarı çevirip daha yukarıdan kaput içine vermiş. Sende çıkış deliği akünün altında olduğu için daha uzun hortum kullanmış ve seni engellemiş.

Ya kaputa giren deliği yukarı alacaksın (tavsiye etmem, çok angarya iş çıkarır)
Ya da hemen çanağın altından yassı bir hortum bağlantısı yapıp mümkün olduğu kadar geriden deliğe ineceksin.

Bendeki çıkış işaretlediğim noktada. Tek dirsekle dışarı çıkmış. Fan sisteminin üzerinde kaldığı için fotoğraf çekemedim, elle yoklayıp dirseği buldum. Hortum bağlantısı yok, dirsek ızgara altı plastik çanağın devamı ve kaput içine kadar gidiyor. Kaputtan çıktığı noktada hortum bağlı. Onu da ben bağladım yoksa su doğrudan marş motorunun üzerine akıyordu.

Image thumb

Ilk fotoğrafıda 180 derece çevirmek gerekiyor. Hortumlardan biri sağ tarafa ( fotoda sol tarafa gidiyor) fan motoruna gidiyor.
Başka bir sıkıntı ise tahliye hortumunu söksem bile plastik parçaya çarpıyor.

Arkası kısa olduğunu hatırladığım ve klasik araç tipinde usb li teyp vardı bimeks de

http://www.bimeks.com.tr/urun/124408/orite-cw-10-oto-teyp.aspx

Gidip bi bak istersen

Ön plastiği basitçe çıkıyo ses ve redyo nublarını sökünce plastik üstü krom görünümlü kaplama yaparsın olmazsa. Bi bak derim bimekse. Ama çok kaliteli bişey değik ama iş görür

TAPATALK KULLANILARAK GÖNTERİLDİ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR