Ankara'dan Cj7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xvalaa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 161
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,126

Etiketler
Ynt: Ankara'dan Cj7

Süslü halini koymamışım

Fotoraf1

Fotoraf 41

Bugün daha önce sıkıntı yaşadığım ve orjinal olmadığını düşündüğüm temiz hava giriş kanalını sökmek istedim.
Basit bir iş olarak düşünüyordum ama hard topu söküp ön çerçeveyi yatırmam gerekti.

Fotoraf 21

Fotoraf 31

Fotoraf 41

Fotoraf 51

Fotoraf 11

Evet Emin abi Izgaranın altındaki kutu
Aslında biraz araştırma yapınca benimki gibi sistemler olduğunu farkettim
Son resimde görünen 2 çıkıştan birinin kapatılması gerektiği belirtilmiş
ama ben açık olan çıkıştan cama giden kısma bağlantıyıda kuramıyorum cama giden kısmın bağlantı yeri yuvarlak değil ve su tahliye kanalı ile çakışıyor.

Fotoraf 51

WiringHole005

JeepDefroster006

PC'ye geçince daha net anlaşıldı. Kutu bendekinden çok farklı. Orijinalinde tek çekme teli ile çalışan kapaklı, sağlı sollu çıkışlar var. Sağdaki (sürücüye göre) kalorifer fanına, soldaki sol ayak bölümüne gidiyor. Tahliye bölümü de bu kadar derin değil ve motor içine doğru dirsekli.

Cama giden bölüm aynı. Söktüğün parça sonradan takılmış olabilir. Seninkine benzer sistemlerde alttaki camlara dağıtım sistemi de ona göredir. Tahliye yanlış yerde olduğu için sağ tarafı kullanma şansın kalmamış.

En son gönderdiğim siyah Cj nin cama giden kısmın giriş kısmı yuvarlak
bendekinin resmini şimdi gönderiyorum.
giriş oval olduğu için su tahliye kısmı ile çakışıyor bağlantı yapılamıyor
sanırım 2 alternatif var
1.si cama giden kısmı yuvarlak olan ile değiştireceğim ve radyoyu derinliği olmayan bir tane bulacağım (asıl olay başlangıcı radyo ile başlamıştı)
2.si ızgaranın altındaki kutuyu değiştireceğim. (oval giriş ile yuvarlak çıkışı nasıl birleştiririm oda problem)

Fotoraf5

Evet bağlantı kısmında sıkıntı çıkması büyük olasılık.
Sanırım yarın sökmüş olduğum kutuyu kesip biçecem su tahliyesinin yerini değiştireceğim. Gece vakti böle düşünüyorum ama yarın gündüz fikrim değişebilir :smiley:

xvalaa' Alıntı:
Evet bağlantı kısmında sıkıntı çıkması büyük olasılık.
Sanırım yarın sökmüş olduğum kutuyu kesip biçecem su tahliyesinin yerini değiştireceğim. Gece vakti böle düşünüyorum ama yarın gündüz fikrim değişebilir :smiley:

Ali, fikrini hiç değiştirme. Su tahliyesinin yerini değiştirmen tek çözüm şimdilik. Birkaç yedek parça sitesinden araştırdım. Koyduğum alttaki resim 78 - 95 Jeep CJ/Wrangler olarak geçiyor. Ve tüm sistem tek parça. Üstelik satışta olanını hiç bulamadım. İlerde bulursan tüm sistemi çıkma alıp değiştirmen kalıcı çözüm olur ama su tahliyesinin yerini değiştirirsen bunlara gerek kalmaz. Sistemin 77 için orijinal gibi görünüyor. Bu benim görüşüm çünkü hiçbiryerde bulamadım.

evet sistem 77 den sonra değişmiş ısıtıcı motorda sizinkilere göre farklı.
sadece cama giden parça yeni sistemdeki takılmış. 77 ve öncesi için yuvarlak görünüyor.
yardımın için teşekkür ederim Emin abi

http://www.eadoffroad.com/jeep/jeep-cj/cj-engine/cj-heater/omix-ada-17906.01-jeep-cj-72-77-fresh-air-box-%28with-brackets%29
http://www.eadoffroad.com/jeep/jeep-cj/cj-engine/cj-heater/omix-ada-17907.01-jeep-cj-55-77-heater-defroster-duct
http://www.eadoffroad.com/jeep/jeep-cj/cj-engine/cj-heater/omix-ada-17907.03-jeep-cj-78-86-defroster-ducts

Kolay gelsin Ali, umarım tahliye sistemi fazla uğraştırmaz. Aslında ızgara üzerine bir hava kapanı (air scoop) yapar veya alırsan su tahliye derdinden kurtulursun. Ben 30 usd olan parçaya 55 usd kargo ödememek için tofaş aracın kapı ceplerini sağlı sollu birleştirerek yaptım, çok iyi iş görüyor. Hareket halinde içeri giren hava debisi çok arttı. Hardtopu sökmememin sebeplerinden biri de bu aslında.

Air vent scoop

Ekli dosyalar

• CJ7-242.jpg
    CJ7-242.jpg
    157.8 KB · Görüntüleme: 169

Abi bu fikri beğendim bak. Özellikle yazın üstü bikini topla gitsem bile ayak bölümünde cok fazla sıcak hava oluyor. Bu çözüm olabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR