Antalya'dan Land Rover Defender 130 HCPU

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pamir99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 188
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,775
Ynt: Antalya'dan Land Rover Defender 130 HCPU

arkadaşlar bu arada iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için çok çok teşekür ederim,sormak istediğiniz sorular varsa cevaplayabilirim,çünki özellikle aracın izalasyonunda profesyonellerin tercih ettiği malzemeleri kullanmayı tercih ettim araçta 3 çeşit izalasyon malzemesi var,özellikle ön gögüs ve tabanda üst üste 3 izalasyon uygulanmıştır

Etiketler

kokteknik' Alıntı:
acayip etkilendim çok güzel olmuş mükemmel
birde ön kaputu neden kestiniz (dikdörtgen kesik boşluk )
yanlız doblo havalandırma kapaklarının yanındaki açıklıklar zamanla toz birikmesine sebeb olabilir temizliğide zor olu kanaatindeyim
130 ps mekanik pompalı ford puma motor (sandık kırma) kullandık,motoru koyarken hasan usta en sağlıklı şeklin bu olduğunu,ama motor kaputunun kapanmadığını söyledi daha doğrusu o sırada bende ordaydım ve kaput bir noktadan değiyordu,bir sürü alternatifler vardı ama hasan ustanın içine sinmedi bunun en sağlıklısı bu dedi,o sırada erol abiyle telde konuştum farketmez dedi ben sana yeni modellerin aynısını yaparım deyince bende ustaya kes dedim alanyadan antalya ya kadar kaput açık gitmeyelim diye,toz konusundaki yorumunuz hakkında haklısınız,ama inanın erol abi onları en baştan düşündüğü için sorun yok,o konsol oraya çok ama çok değişik bir sistemle oturtuldu,ön konsol da atıyorum km telimi koptu komple sökmeye gerek yok,bi şekilde iki dakka içinde ulaşıyor oraya,inanın değişik bi sistem,gecenlerde benim 110 un ayaklara ve camlara hava verirken havayı yönlendiren kapakçıklardan biri yerinden çıkmış onu yerine oturtana kadar bir sürü vida sökmek zorunda kaldık ama 130 da öyle değil

lns' Alıntı:
Hayırlı olsun oldukça güzel ,araziden çok şehir aracına gerçi. Maliyet durumu nasıl oldu?
hayırlı olsun dilekleriniz için teşekür ediyorum,evet biraz şehir araçı oldu arazide gitmez zaten bu modeller,biz bu araçı yaparken asfalt yoldan yayla evimize gidip gelmek için tasarladık,arazi için 110 u kullanıyoruz,maliyet konusunda rakam vermek doğru olurmu bilmiyorum daha önceki forumlarda yanlış hatırlamıyorsam arkadaşın biri rakam vermişti sorun olmuştu galiba,moderler rakam verme konusunda sıkıntı yok derse veririm benim için sorun olmaz ama forum kurallarına aykırı olmadığını teyit etmek lazım önce diye düşünüyorum
saygılar

sword7' Alıntı:
Emeklerinize sağlık. İzolasyon işi için aracımı Alanya'ya getireceğim sanırım. İşçilik gerçekten harika... Allah güle güle kullanmayı nasip etsin...
teşekür ediyorum,ben izolasyonu antalyada yaptırdım,sadece motor konmadan erol abi ile alanya ya gidip motor içi izolasyonu orda diger bütün izolasyonları erol abi antalya da yaptı

Komple izolasyon için fiyat verebilir misiniz acaba? Ya da izolasyon malzemesinin fiyatı da olabilir. Gerçekten çok kaliteli gözüküyor...

Tek kelime ile süper.Çok kaliteli bir işçilik sergilenmiş .Bende bir land sahibi olsam burayı tercih ederdim.

Bülent Merhaba..
Gerçekten Ustanın eline sağlık. Çok güzel bi iş çıkarmış. Zağten senin defender sevdana diyecek birşey yok. O sevda sende oldukca iyi ustaları sen bulursun. Bizede yol gösterirsin. Ben alanyadan Hüseyin ÇINAR. Hasan ustanın orda tanışmıştık. ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

araç yorum için kelime bulunamayacak kadar mükemmel işçiliğe hasta kaldım MAŞALLAH diyeyim en yakın zamanda çamurlu fotğraflarınıda görmek istiyoruz selamlar...

Süper bir çalışma sonucunda süper bir defender. Harika ... Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

söyleyecek söz bulmak bile zor.....olağanüstü...tebrikler emeği gecen herkese..işte ben bu nedenden dolayı türkiyemi dahada cok seviyorum böyle abilerimiz varkenbizim önümüz acık istediğimizi hersekilde yaparız evelallah....tesekürler saygılar sonsuz...........

Saygı duyulması gereken bir emek karşıtı.Ellerinize sağlık

usta sen ne yaptın allah askına çok harika olmuş ustanın ve ona yardım edenenlerinde eline saglık
birde ayıp olmazsa kaça mal oldu bu çalışma bilgi vermesende saygıyla karsılarım güzel ve mutlu günlerde kullan

herşey çok güzel de ruhsat olayını nasıl hallettiniz v8'den dizel'e dönmüşsünüz

saygılarımla
mehmet

Arkadaş müthiş bir iş yapmışsın,güle güle kullan :smiley: Ben de Antalya'da yaşıyorum,93 Defender'ım var,ama henüz başlamadım tadilata,bir fırsatta tanışmak isterim.

tebrikler hocam sabir ve emek işi güzel bir ekip olmussunuz.

güle güle kullanın

çok emek verildi buaraca

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,158
Kaydolan Son Üyemiz
aysekayan95

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.