Apple Iphone da GPS, Navigasyon Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan usas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,709
Ynt: Apple Iphone da GPS, Navigasyon Uygulaması

artı olarak aklıma gelende deniz haritası varsada denizin dibindeki girinti çıkıntıları ve metreyi gösteriyormu???

Etiketler

Sanirim yanlis anlama oldu. Deniz haritasi ayri bir program bildigim kadari ile derinlikler var.

peki bu deniz haritasını nasıl bulabilirim kullanan varmıdır??? yardımcı olursanız sevinirim

apple store dan indireceksin
ben kullanmadım, ama deniz haritasına ihtiyacım olsa alırdım.

marine : mediterranean 11,99 usd

ben ordan bakıp soyledim size... aynen yazdııgm sekilde geciyor.
search den taratın yada navigosyon kısmına girin top listede ilk sıralarda.

Uğur arkadaşımızın önerisi ile benimde satın aldığım iGO navigasyon programından çok memnun kaldım.
Daha öncede belirttiğim gibi, yeri tamamen farklı olan ve kırsal için detaylandırılmış Magellan XL GPS ve aynı firmanın ithal etmiş olduğu 7" navigasyon cihazını kullanıyorum. Yani, navigasyonları kullanım açısından karşılaştırma imkânım oldu. Sanırım ekranı bayağı heybetli olan 7" navigasyonumu eşime vereceğim.

İndirmiş olduğum bu programın, satın alınan navigasyon cihazlarından hiç bir farkı olmadığı gibi, telefonun içinde olması ayrı bir pratiklik kazandırıyor. Tabii ki Iphone nun ekranının geniş olması kullanışlığı arttırıyor.

Ekranı yatay yaptığınız zaman, navigasyon bu konuma cevap vererek yatay oluyor.
Dil seceneklerinin arasında Türkçe olması, menülerinin inanılmaz pratik ve anlaşılır olması, harita gösteriminin 2B, 3B, 3B+, seçenekli olması, rota hesaplamadaki seriliği, menü renkleri dahil bir çok işlevi bana göre mükemmel.
Gideceğiniz rotayı adres olarak verebileceğiniz gibi, çeşitli seçeneklerde mevcut.
Ben şu an Ege'de tatildeyim. Çok faydasını gördüm. Bulunduğum ilçedeki kampingin adresini, rotası ile program sayesinde rahatça buldum. Polis noktaları dahil bir çok adres seçeneği hafızasında mevcut. İsteğiniz adresleri "Favoriler" olarak sık kullananlara ekleyebiliyor ve sürekli aynı adresi girmeden arşiv oluşturabiliyorsunuz. Ne de olsa program 1.5 gb.

Tek eksi yanı, sesli yönlendirme sesinin kısıklığı. Telefon sesinden bağımsız olduğu için sesi açamıyorsunuz. Mutlaka ilk güncellemede bu eksikliği gidereceklerini tahmin ediyorum.

Kullandıkça artı ve eksilerini paylaşacağım. Parasını hak etmeseydi detaylandırmazdım.

Bu arada ben 2B harita ile seyahat etmek daha hoşuma gidiyor. Ekrandaki 2B dir. 3B görüntülerini de yüklerim.

IMG 0072

IMG 0073

IMG 0074

IMG 0076

IMG 0075

merhaba ugur,

programı begenmene memnun oldum, yazdıklarından zaman icinde katkı da alacagım kuskusuz cok deneme sansım olmadı cunku. o sordugun rota hafızası var mı acaba?

yanlız ben sesi acıp kısabiliyorum yandaki tusla, ama en acık halinde bile kısık geliyor gurultulu bir yerdeysem ona katılıyorum. iphone zil degil, i phone daki ic uygulamalar filmi muzik gibi onların kullanıdıg ses volume ile aynı volume u kullanıyor.

birde ucgen yerinde arazi tasıtı yaptım ben simgeyi guzel oldu :smiley:)

selamlar.
ugur.

Diğer tüm navigasyon cihazlarında olduğu gibi bunda da rota kaydı yok. Yani gezdiğiniz yerleri trek olarak kaydetmiyor. Topoğrafik harita yüklü Gps cihazlarında ise, boş boş gezdiğiniz zaman bile, siz isterseniz gezdiğiniz yerleri kayıt ediyor, doğada aynı rotadan dönmek istediğiniz zaman kolaylık oluyor. Veya yol çıkmaz ise kaybolmadan aynı rotadan geride dönebiliyorsunuz ve orman yollarını vs. gezdiğiniz yerleri kaydını dosya halinde kaydedip, daha sonra aynı rotayı takip edebildiğiniz gibi, arkadaşlarınızlada paylaşabiliyorsunuz. Bende ciddi off-road yolları arşivi var mesela :smiley:

Dağ bayır ve orman yolları zaten bu navigasyon cihazlarında yüklü olmadıkları için trek işlemine pekte gerek yoktu. Zaten kaybolmazsınız ki aynı yoldan dönesiniz ;)

Selamlar...

evet olsa guzel olurmus olsa, yanlız patika yolları da goster gibi bir ayar var icinde cihazın. tabi sizin dediginiz kadar kapsamlı degil ama ara yollar anlamında bir seyler var...

Asıl güzel olan, arada sırada olan hat kesilmesi ile alâkalı yeni ek güncellemenin çıkmasıdır.
Uzun süreli navigasyon beklemelerinde hat kopmasına ve telefonun uykudan çıkamadığına şahit olmuştum.
Bu problem, navigasyonun değil, yazılımın problemiydi. Giderildiği söyleniyor.

Jeep34' Alıntı:
Tek eksi yanı, sesli yönlendirme sesinin kısıklığı. Telefon sesinden bağımsız olduğu için sesi açamıyorsunuz. Mutlaka ilk güncellemede bu eksikliği gidereceklerini tahmin ediyorum.

Bu yazımı geri alıyorum. Ses birden geldi. Sanırım yazılımsal bir hataydı. Hatta çok bile çıkıyor sesi. Sesin kısılamaması, ses ayar seçeneğinin olmaması eksi yönü diyorum :D

Merhaba tekrar,

daha oncede belirtigim gibi, ben sesi sorunsuz kısıp acabiliryorum. :smiley:

Dün Dernekte arkadaşlara öyle bir anlattım ki :smiley: 3 kişi daha alacak. Demo seçeneği olsa (belki vardır) akıldaki sorular kalkardı diye düşünüyorum.

hakikatten guzel uygulama ustelik tum avrupa gun gelir lazım olurda, tek sıkıntı batarya benim icin gonlunce acamıyorsun, isine bakıp acilen kapama seklinde kullanıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.