Arabalı Aile(3) Vamos A Barcelona & Madrid

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,309
Tld5
Tld6

Tld7
Tld8

Son fotoğraf da POSTANE duvarından !..

''...Mail,WhatsApp,Face,vb vb varken ne kartı-ne mektubu kardeşiiimm???...'' dercesine 2 tane aslan yer alıyor duvarda ... Aslanın ağzından ekmeğini kazanan yurdum insanı için bunların ağzına mektup atmak çocuk oyuncağı !... İspanyollar düşünsün bu uyarıyı artık ... :smirkcat::smiley::smileycat:

Etiketler

Madrid'e varmamız öğleden sonra 3'ü buldu...Tatilde zaman su gibi akıyor , hiiiç çalışma günlerine benzemiyor (!)...Kim demiş HER GÜN 24 SAAT diye , kim demişseee hiç tatil yapmamış demek ki !..:p:D
Hostal'ımız Puerto del Sol'e 500metre...Eşyalarımızı indirdikten sonra --Taksici(kulakları çınlasın,işleri rast gitsin:smiley:) turistperver vatandaşın uyarısı ile-- arabayı merkeze 7-8 durak uzakta bir metro istasyonu yakınına bıraktım 2 gün boyunca...Merkezde otopark , günlük 35 Euro (!!!):eek:
Metro durağını unutur muyum????Merak etmeyin ,ismi çok tanıdık : Buenos Aires durağı:smiley::smirk::smirkcat:
Ulaşabildiğim fotoları paylaşıyorum , çok daha fazlası vardı ama....işte , ne yapalım böyle oldu :oops::weary:

Mdrd1
Mdrd2
Mdrd3

Ne kadar detaylı bir İNDİRİM LİSTESİ olduğunu göstermek için çekmiştim bu fotoğrafı :
İşsizler...Hareket kısıtlılığı olanlar...Büyük aileler(Bir ebeveyn ve 3 çocuk...VEYA , birisinin hareket kısıtlılığı varsa , 2 çocuk)....Latin Amerikalılar...5 yaşaltı vb vb vb

Mdrd4

Geceye sarkan bir Madrid turu sonrasında çocukları yatırdık , ve hemen köşedeki atmosferini çok beğendiğimiz bar/restaurant'a gitik...Birer bira ile Madrid'e hoşbulduk dedik....:smiley::wink:

Mdrd5
Mdrd6

Templo di debod'da da fotolar vardı , ama yok olmuş:sweat::weary:

Ertesi gün Madrid'i keşfe devam ettik...Bir de müze ziyareti ekledik : PRADO
Guernica'yı görmek istiyordum , ama o diğer müzedeymiş.
''..Hadi hadi, bir daha ki sefere !..'' dedi sanatsever(!) ailem , pas geçtik :weary::weary:
Mdrd7
Mdrd8

Gölde kayıkla gezmek...Hiç ilgimizi çekmedi , ancak gezenleri bir gölgede dinlenirken izlemek belki de daha keyifli:smiley::smileycat: Retiro Park

Mdrd9
Mdrd10
Mdrd11

Bir de Da Vinci'nin bir öğrencisi Mona Lisa taklidi yapmış... O tablo da sergide idi ... Bir ressam da bu tabloNUN RESMİNİ yapmak için izin almış,elinde fırça-tuval-boya uğraşıp duruyordu...
Onu fotoğraflayayım derkeeeeeen...Uyarıyı yedim bu sefer ve foto çekmeyi bıraktım .
İflah olmaz bir 'Yasak-kırıcı(!)' hissettim kendimi bir an....
Yoksa , medeniyetsizlik mi desem (?!?!?!):tired::weary::(:confused::eek:

Atocha tren istasyonunu da Retiro Park sonrası ziyaret ettik...Hemen çaprazında bir müze vardı,giremedik,kapalıymış...Müzeler FARKLI günlerde tatil yapabiliyorlar,haberiniz olsun...
Mdrd12

Cine DOR , İspanyol Sineması'nın MABEDİ sayılıyor...
Sanatseverler için her zaman ilgi çekici bir etkinlik var...

Mdrd13
Mdrd14

Bugün akşamı merkezden biraz uzakta sayılacak bir tapas bar'da karşıladık...Yorgunluğumuzu attık...Yarın da birkaç saat vakit geçirip , rotamızı Zaragoza'ya çevireceğiz...

Mdrd15

Mdrd16

RASTA pazarını aradık , ancak hergün değil,Pazarları kuruluyormuş sadece !....
Hanımın pazar merakı , bize yolları arşınlattı yine (!) :smiley::tired::wink:
Bu arada gördüğümüz PASTANEde her ne kadar güzel lezzetler varsa da -nedense- itici bir yan(?!?) görüp , alış veriş etmedik ...:tearsofjoy::tired::(

Mdrd17
Mdrd18

Arbnb'nin kitaplara konu olan yükselişi gerçekten ilginç !...

Pekiii , ya bu isimli bir mağaza Türkiye'de açılabilir mi?

Mdrd19

İçerde satılan bol kurukafalı , Rock'çı akssuarlar da bizimkilerin ilgisini çekti tabiii..o_O:smirkcat:

DÖNER'i bizim bilirdik....Gerçi bunlar da bizden ayrı değil ki !...
Mdrd20

Manav-Bakkal-Bar-Restaurant-Gazeteci.......
Hepsi birarada , bir mekanda !..
Dükkan dış duvarlarını süsleyen seramiklerdeki resimler de bir harika....:smiley:

Mdrd21

....12'yi geçerek odayı boşalttık. Metrokartımdaki son biletle Buenos Aires durağına gidip arabayı koyduğum yerde salimen buldum . Aileyi de sözleştiğimiz noktada bulup-buluşup , yola koyulduk . Hedef Zaragoza....
Saat 5 gibi ulaştık . Hotelimiz çok merkezde yine ...Ancak oda havasız, küçük vs vs...Neyse ki klima çalışıyor. Kendimizi dışarı atıp , uyumaya gelene dek dışarda idik . Olumsuz şartlarına rağmen,uyku deliksiz idi....Neden acaba(?!?!?) Eeeee, bu yorgunluğa gürültü duycak hali kalmıyor ki kimsenin o_O:tearsofjoy::tired:

Evet , otelden çıktık,hava cayır cayır !.. Tatilin iLK günleri nispeten ılık olan hava giderek sıcaklaştı...Bugünse cayır cayır (!) Biz de yol yorgunluğunu bir tapas bar'a uğrayarak atmaya karar verdik.Hem de hava biraz serinlesin istiyoruz...
Zrgz1

Geniş bir şehir meydanı , bir büyük katedrali var Zaragoza'nın... Bir de ayine rastladık , duaya katıldık...Dua bitti , herkes yanındakilerin elini sıktı , biz de karşılık verdik tabii ,elimizi geri çekicek halimiz yok ya !..Duadan çok etkilenip ağladı yanımdaki vatandaş...
Zrgz2
Zrgz3
Zrgz4

Zrgz5
Zrgz6

iklil bey, en son 15 ağustos'ta bize anlatıma devam etme söz vermiştiniz,desenize bu güne kısmet oldu.
İlgi ve büyük keyifle sizi takip ediyorum.

Teşekkür ederim :smiley:

Aslında çok daha fazla ve farklı fotoğraflar vardı ama , heyhat !...

Yine de eşim ve kızımdaki fotoları tekrar gözden geçireceğim ...

Bu kez paylaşımım anılar ağırlıklı oldu , birkaç aydan sonra aklımda kalanlar ve eldeki fotolarla canlanıveren ...:smiley:

Güneş bugün de batayazdı...Şehrin içinde dolaşan tramvay hattı boyunca-şehir merkezinin batısında- bu barı beğendik.Önündeki geniiiş kaldırımı da kendi bahçesi gibi kullanması,Türkiye'yi anımsattı bize ...Servis yapanSignora Vietnamlı gerçi(!) , bir o yana bir bu yana koşturuyor ... Kalkıp servisine yardım ettim, yoksa daha çook bekleyeceğiz . Garipsedi , ama hayır demedi... İspanya'da bir Türk Vietnamlı garsona küçük bir iyilik yapıyor , insanca-pek-insanca , karşılığında biraz şaşkınlık-hayret-ardından gülümseyen bir teşekkür ... 'YOK' denecek kadar küçük jestler hayatı nasıl da renklendiriyor , keyifle oturuyoruz , güneşi burada batırıyoruz ....
Zrgz11

Burası...diye fotoyu yükledim ,ama burası değildi...Bu bar daha merkezi-gösterişli bir cadde üzerinde..

Alttaki 2 foto bahsettiğim Bar'ın önünde...Saat 22:00 ama hala aydınlık (!!!)
Zrgz13

Zrgz14

Şehrin merkezinde kalabalık bir AVM? var...Soru işareti şu yüzden : Mağazadan çok , Restaurant ve Bar yer alıyor içerde...Bu katta canlı müzik var , buna rağmen müşterilerin çoğu dışarıda oturmayı tercih etmiş...Ortadaki boşluk da koca bir heykel ile süslenmiş...
Zrgz15

Otelimize yakın 'Evimizin Salonu' kıvamında mavi renk ve ahşap dekorlu bir Caffee dikkatimizi çekmişti ... Orayı son durak yapıp uykuya öyle vardık ...
Zrgz16

Burada da arabayı güvenli bir uzaklıkta, sağlam bir yere park etmiştim... Sabah uyanınca Resepsiyondan izin isteyip(...burdaki görevlilerin ONLY İspanyolca bilmesi , sanki bir ZORUNLULUK...) otelin bilgisayarından dönüş uçağı biletleri için Check-in yaptım... Saati de 22:...??? küsür(!) diye aklıma yazdım....Küsürat varsa , beynim de bunu -demek ki!- 22:30 olarak kayıtlara geçirmişşş!... (Halbuki 22:05 !:eek::weary::weary::tired::eek:)

Bu işi de yoluna koymanın ferahlığı ile gidip arabayı aldım , yola çıktık ,Barcelona'ya varışımız 14:30 gibi oldu...Daha uçağa 7,5 saat var...Hadi , bir tur daha atalım Bari Gotik'te !...:smiley::smirkcat:
Brc21

Bir meşhur marketine daha uğradık...Rengarenk meyvalar!..Zaman su gibi akıp gidiyor(muş!):smileycat::confused::eek:
Brc22

Brc23

Plaça Catalunya yakınlarındayız....Dönüş yolu artık

Brc24

El Corte Ingles'in çatı katındaki Caffee...BilgeNaz'ı bekliyoruz.
Meğerse , uzatmalardaki çok kıymetli dakikalarmış gelip de geçen bu anlarda:eek::weary:o_O:worried:
Brc25

İlk sayfada anlattığım, tekrar etmek istemediğim olaylar serisi bu dakikalar sonrasında yaşandı...:weary::(
Gece Havaalanındayız...Arabamız yok...Otel rezervasyonu ertesi gün için yaptık...Saat 02.30'u buldu...Metro sabah 05:30'a kadar durdu...Bu saatleri bir şekilde Havaalanında geçirip,önümüzdeki gece için rezervasyon yaptığımız otele gideceğiz . ERKEN giriş yapabilirsek ne ala , yoksa 12:00'ye dek pinekleyeceğiz ...Perşembe'den sonraki ilk uçak C.tesi , bu nedenle Cuma günü ve gecesi de Barcelona'dayız...Bulgaristan-Burga/Sunny Beach'deki 2 gecelik rezervasyon da yandı!...(Gerçi, yarısını iade aldım ancak,tatili orada DiNLENEREK bitirme planı yattı !..)

İlk foto bu meşum(!) geceden :
Brc26

Sabah ilk tren ile Estacion Franca hedefine yollanıyoruz ... Yolculuk -anlaşılan- oldukça yorucu geçiyor !..:eek:

Brc27

Barcelonata'nın başladığı yer? diyebileceğimiz Park Ciudad içindeyim...Aileyi otele bıraktım , sıkıntıdan kendimi sokaklara attım !..:(:mad::confused:
Brc28

Brc29

Sahili de bir dolaştıktan sonra, Barcelonata'yı da dolaşıp otele geldim.....
Denize girmek(?!?!?) nedense istemedim:weary:
Brc210

Otel odamızdan Estacion Franca bu mesafede !..Bu kritik andaki rezervasyon daha iyi olamazdı gerçekten de..
Brc211

Uzuuuuuuuuun bir 'dinlenme' sonrasında,dün gecenin yorgunluğunu ve stresini biraz olsun atıyoruz üzerimizden . Sabah yalnız gezdiğim yerleri -biraz kısaltılmış olarak- ailece görüyoruz..
Brc212

Barcelonata'da JaiCa Restaurant geceyi noktaladığımız yer oluyor:
Brc213

C.tesi saat 13:00'e dek oteldeydik....Daha sonra Tren istasyonunu mekan belleyip, gruplar halinde(!) şehri turladık . Kimi içimiz sızladı:worried::( / kimi zaman da '...Aaamaaaaaaann , ölüm yok ya ucunda!..'' dedik:smiley::smileycat::rolleyes:
Brc214
Brc215

Picasso Müzesini de gezimiz içine katıverdik bugün...

Brc216

Brc217

Brc218

Brc219

...Akşam Havaalanına yine trenle döndük...Trenle dönüş sırasında da bir macera yaşadık ki anlatılır gibi değil !..
Bu da bizim ailenin ilerde hatırladığında gülümseyeceği bir sır olsun :smiley:
Az daha alkollü olduğunu sandığım bir mafyöz(!) İspanyol (belki de Latin amerikalı?) ile başımız belaya girecekti ...
Tren hareket etti...Adamın çantası vagonda kalırken , kendisi perondaydı , ayılmaya çabalıyordu...

Sofya'ya iniş...Park&Fly otopark'ına servisle ulaşım sorunsuz oldu .
Arabamıza atladığımız gibi , ver elini Kapıkule ,sonra da Edirne ...

Sabah'ın 10'unda Ciğerci aradık...
Balık Pazarı'nın hemen yan sokağında yılların emektarı EDiRNE CiĞERCiSi bizi ağırladı...
''...Erken , ama, bana 10 dakika verin , hemen yağı kızdırayım , ciğeriniz hazırlayayım !..'' dedi.
Ciğerin en güzelini yedik...
Sonra da ver elini İstanbul
Brc220

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR