Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cartop Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 183,221

Etiketler
Ynt: Araç Üstü Çadır Kampçıları ( Cartop Camper ) Buraya...

Bu da çin usulü araç üzeri çadır, Fotoğraf Taipei'de çekilmiş...

P15 090305 a1

ahmet ustamıza bu çadırdan edinmek için nasıl ulaşabiliriz . araç üzerine bagajamı bağlanıyor ve fiyatı ne kadar slm ve saygılar

rize sedat akı

Bir örnek de benden. 3 minik çocukları ve anne baba bu araçla dünya turuna çıkmışlar, çok da mutlulardı onlara iyi yolculuk dilerken sizlere sevgilerimi sunuyorum.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

IMG 1389

IMG 1391

IMG 1434

IMG 1435

IMG 1437

beyler insan armut gibi düşmezmi? hic bana göre değil.

ben normal dağcı cadırlarında dahi dönüp duruyorum.ondan

Bu tür çadırda kalmak için sanırım aracın düz bir alanda park edilmesi lazım.Meyilli bir alanda düşme ya da kaymalar olur,hele de çocuklarda :smiley: Bunun dışında ben sürüngen,yırtıcı hayvan ve akrepler nedeniyle çadırda kalmaktan korkacağımı düşünürdüm öncelikle.Bu çadırlar daha güvenli gibi görünse de sarkan merdiven yılanların tırmanması için bir yol oluşturmuş.Sanırım yırtıcı hayvanlar da araç üstüne çıkabilir.Daha önceki yorumlarda yer çadırında kalmayanların doğayı pek sevmedikleri imalanmıştı hatırladığım kadarıyla.Doğayı sevmek farklı,bu farklı birşey diye düşünüyorum.İnsanların zevkleri,alışkanlıkları ve tercihleri farklılıklar gösterir.İnsanların en önemli ihtiyaçlarından birisi kendini güvende hissetmektir.Öyle bir çağda yaşıyoruz ki,bence arazide çadırda kalmak ya vurdumduymazlık ya da mangal gibi yürek gerektiriyor aslında diye düşünüyorum.İnsanlardan gelebilecek zararları düşününce.İnsanlar sözkonusu olunca araç üzerinde de olsa farketmez çadırın nerede olduğu.Ancak kamping alanlarında daha güvende hisseder insan kendisini...

Liz hanım ... günümüzde yada Türkiyede demiyeceğim ... Dünyada %100 güvende olacağiniz bir ortam artık bulunmamaktadır buna çok özel 100 tane özel güvenlikçinizin olduğu bir Rezidansta bile yaşıyor olsanız oralarda dahil ...
seçim oldukça basit...
riskleriyle doğal hayatmı yoksa lux yatağınızmı .... gerisi boş tartışma ve analiz wesselam...

lizz' Alıntı:
Bu tür çadırda kalmak için sanırım aracın düz bir alanda park edilmesi lazım.Meyilli bir alanda düşme ya da kaymalar olur,hele de çocuklarda :smiley: Bunun dışında ben sürüngen,yırtıcı hayvan ve akrepler nedeniyle çadırda kalmaktan korkacağımı düşünürdüm öncelikle.Bu çadırlar daha güvenli gibi görünse de sarkan merdiven yılanların tırmanması için bir yol oluşturmuş.Sanırım yırtıcı hayvanlar da araç üstüne çıkabilir.Daha önceki yorumlarda yer çadırında kalmayanların doğayı pek sevmedikleri imalanmıştı hatırladığım kadarıyla.Doğayı sevmek farklı,bu farklı birşey diye düşünüyorum.İnsanların zevkleri,alışkanlıkları ve tercihleri farklılıklar gösterir.İnsanların en önemli ihtiyaçlarından birisi kendini güvende hissetmektir.Öyle bir çağda yaşıyoruz ki,bence arazide çadırda kalmak ya vurdumduymazlık ya da mangal gibi yürek gerektiriyor aslında diye düşünüyorum.İnsanlardan gelebilecek zararları düşününce.İnsanlar sözkonusu olunca araç üzerinde de olsa farketmez çadırın nerede olduğu.Ancak kamping alanlarında daha güvende hisseder insan kendisini...

korkularınız biraz fazla gibi lizz hanım ben uzun yıllardır arkadaşlarımla yada yanlız tabiyatta kaldım fakat hiç bir tatsız durumla karşılaşmadım... bir gece kalın cadır yıldız yorgan bağımlılık yapacaktır. bazan küçücük bir kene bile ev bahçesinde can a kast ediyor. yılan neden tırmansın yada diğer hayvanlar sizi neden rahatsız etsinki. bence sizi tedirgin eden belirsizlik bir kaç kamp deneğimi sizi bu korkulardan uzaklaştıracaktır.
saygılar

Belki hayatını sürekli çok katlı apartmanlarda yaşayan bir insan olsaydım daha farklı da olabilirdim ama yazları bahçesinde gece kirpilerin,kurbağaların gezdiği,gündüzleri kauçuk ve keçiboynuzu ağacına yaslanmış bir yöresel kamelyada oturarak denizin mavisini bitkilerin rengarenk yeşilini seyrederek,kedilerin miyavlamasını,tavukların gıdaklamasını,uzaklardan gelen keçi,inek,eşek gibi hayvanların seslerini,kuşların cıvıltısını,kumruların mırıltısını dinleyerek,zaman zaman görmek istemesek de yılanları,tarla farelerini görerek yaşadığımdan,doymuşluğumdan belki de...

Hiçbir yerde elbette tam olarak güvende değiliz ama burda bahsetmeye gerek yok elbette şimdi uzun uzun.Haneye girmek ile çadıra girmek arasında ne kadar fark olduğunun...Sanırım sizin dediğinize göre o zaman karavancılar da lüx yataklarından vazgeçemeyenlerden oluyor.... :smiley:

İNAQUASANİTAS' Alıntı:
korkularınız biraz fazla gibi lizz hanım ben uzun yıllardır arkadaşlarımla yada yanlız tabiyatta kaldım fakat hiç bir tatsız durumla karşılaşmadım... bir gece kalın cadır yıldız yorgan bağımlılık yapacaktır. bazan küçücük bir kene bile ev bahçesinde can a kast ediyor. yılan neden tırmansın yada diğer hayvanlar sizi neden rahatsız etsinki. bence sizi tedirgin eden belirsizlik bir kaç kamp deneğimi sizi bu korkulardan uzaklaştıracaktır.
saygılar

Bizim oralarda evlerin üzerinde çatı yoktur genelde.O yüzden çocukluğumda damlarda yıldızları seyrederek uyumuşluğum çoktur,bayılırdık.Hatta bunun için ailelerimize yalvarırdık.Hala da yazları evimizin terasında yıldızları ve yakomozu seyrederim,sıklıkla bir yer döşeği alır çıkar dama, sırtımı yere dayayıp yıldızları hazla uzun uzun seyrederim,bi kaç da barış çubuğu tüttürmeyi ihmal etmem genelde :smiley: Ama iş uykuya gelince evde uyumak isterim.
Yılan illa merdivenden çıkar demiyorum ama bu olamıyacak bir durum da değil.Ben belki de bu konularda çok olay görüp yaşadığım için ürküyorum,bilemiyorum...Yırtıcı hayvanlara gelince bu tür olaylar yaşanmıyor mu hiç?Bildiğim kadarıyla yaşanıyor.Neyse bu konular elbette tercih meselesi.Ben doğayı oldukça seven bir insanım ama huzurla uyumak için haneyi tercih ediyorum ;) :smiley:

cagdas90' Alıntı:
Kumda toprakta yatmak istemezlerse buyursunlar evlerinde yatsınlar. Doğada kadın-erkek ayrımı olmuyor, kendileri bilir :smiley:
AYNEN KATILIYORUM ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR