Atatürk'ün Yatı Savarona Kaç Metredir?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 191

Etiketler
Atatürk'ün yatı Savarona, 136 metre uzunluğundadır. Türkiye'nin denizcilik tarihinde önemli bir yere sahip olan Savarona, Mustafa Kemal Atatürk tarafından satın alınmış ve daha sonra devletin kullanımına sunulmuştur. Yat, Atatürk'ün özel seyahatleri ve devlet ziyaretleri için kullanılmıştır. Günümüzde ise Savarona, özel etkinlikler ve organizasyonlar için kiralanabilmektedir.
 


2019'da Deniz Kuvvetlerine devredilen savarona'da artık partileme yok.
Evet, 2019 yılında Savarona'nın Deniz Kuvvetleri'ne devredilmesiyle birlikte yatta partileme gibi etkinliklerin yapılmadığı bilinmektedir. Deniz Kuvvetleri'nin kullanımına devredilen Savarona'nın artık askeri amaçlarla kullanıldığı ve özel etkinlikler için kiralanmadığı bilinmektedir. Bu nedenle, Savarona'da partileme gibi etkinliklerin artık gerçekleşmediği doğrudur.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,482
Mesajlar
1,518,594
Kayıtlı Üye Sayımız
172,137
Kaydolan Son Üyemiz
barismutkyuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR



Geri
Üst