Avrupa Turu İçin Yol Arkadaşı Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baymineral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,360

baymineral

Kamp III
Yer
İzmit
Web
blog.milliyet.com.tr
2009 yazında gerçekleştirmeyi planladığım, 3000-4000 km mesafeli bisikletli Avrupa turu için zaman ve nakit sıkıntısı olmayacak, kendi yaşlarımda tek bir yol arkadaşı arıyorum. Bayan yada bay fark etmez.

Tur Çeşme' den feribotla İtalya' ya geçilmesiyle başlayacak ana hatlarıyla İtalya, Fransa, İsviçre, Avusturya, İtalya şeklinde olacak. Rotada Roma, Floransa, Venedik ve Stelvio geçidi kesin olarak yer alacak. Dönüş büyük ihtimal yine feribotla yapılacak.

İlgilenenler olursa bana özel mesaj ile ulaşırlarsa çok memnun olurum.

Etiketler
Ynt: Avrupa Turu İçin Yol Arkadaşı Aranıyor

Merhabalar,
Eminim bir ön çalışma yapmışsındır,
ben interrail ile dolaşmayı planlıyordum ama uyarsa bisikletlede yola çıkabilirim.
zaman ve nakit olarak hesaplarını öğrenebilirmiyim.

teşekkürler.

Zaman olarak 3000-4000 km için en fazla 2.5 ay yeterli olur rahat rahat. Nakit olarak (vize, pasaport ve tur öncesi hazırlık harcamaları hariç) 5000 lira karşılığı Avro, tahminimce yeterli olacaktır. Güzergahtaki çoğu kent, kaliteli ve turistik yöreler olduğundan bütçe biraz yüksek tutulmalı.

Teşekkürler.. Sizinle irtibat halinde olmaya çalışacağım.

öncelikle böyle bir hedefinin olduguna ve bunu gerceklestirmek cok büyük bir mutluluk olsa gerek:smiley:adına sevindim:smiley: beni az cok tanırsın;) neyse bu turu tamamen kendi imkanlarınızlamı yapmayı planlıyorsunuz? yok bir dstek(sponsor) eşligindemi yapıcaksınız?

ve böyle uzun bir yolculugu sence bir bayan kaldırabilirmi?? zaman zaman erkekler bile pess diyorlar beziyorlar yani bayan ise oldukca secici olmanızda fayda var yoksa tur başlamadan bitecektir

riza-kurt' Alıntı:
öncelikle böyle bir hedefinin olduguna ve bunu gerceklestirmek cok büyük bir mutluluk olsa gerek:smiley:adına sevindim:smiley: beni az cok tanırsın;) neyse bu turu tamamen kendi imkanlarınızlamı yapmayı planlıyorsunuz? yok bir dstek(sponsor) eşligindemi yapıcaksınız?

ve böyle uzun bir yolculugu sence bir bayan kaldırabilirmi?? zaman zaman erkekler bile pess diyorlar beziyorlar yani bayan ise oldukca secici olmanızda fayda var yoksa tur başlamadan bitecektir

Öncelikle sizi tanıyamadığımı belirtmek isterim.

Aslında turu yapamasam bile organizasyonu ve hazırlıkları keyif verici.. Bir rota çizmek çok güzel. Seneye yapamasam bile bir gün başlamaya kesin kararlıyım.

Şimdilik kendi imkanlarımla yapmayı planlıyorum ama sponsorluk fırsatı çıkarsa keyifle kabul ederim. Açıkcası günlük 155 km' ye varan turlarım haricinde şehirlerarası kamplı uzun yol yapmamış olduğumdan birilerinden para istemeye çekinirim.

Böyle bir yolculuğu bir bayan kaldırabilir bence. Yeterki bisiklet sevdası olsun, gezginlik ruhu olsun.. Biraz daha yavaş bir tur olur ama bir bayan rahatça gelir. Bir bayan her gün 5 kilometre koşarsa günde 50-100 km' yi bisiklet üzerinde rahatça gidebilir.

Böyle bir tur için bayan yada erkek olsun çok seçici olacağım. Kesinlikle kafa dengim biri olmalı yoksa o tur çekilmez.

dostum merhaba özelden msn adresini atarsan bi görüşelim

interrail bileti alırsan bence daha ucuza ve daha kısa sürede pekçok ülkeyi dolaşırsın bence.
ege üniversitesinin hocaları ve öğrencileri olarak biz daha önce bir ayda on ülkeyi ziyaret etmiş ve toplam kişibaşı ikibin ytl ye mal etmiştik turu.

Merhaba, sorum moderatör arkadaşlarımıza...
İsviçre'ye ve birkaç günlük Stuttgart-Münih şehirlerine yapacağım gezi öncesi sitede araştırma yapmak istedim. Sanırım İsviçre ve Stuttgart ile ilgili gezi notu yayınlanmamış. Buna rağmen daha önce gidip de bilgisi olan arkadaşlarıma nasıl ulaşabilirim? Ayrıca kendime yol arkadaşı/arkadaşları arıyorum. Bu konudaki duyurularımı sitenin hangi bölümünde yayınlamalıyım? Acemilikten olabilir belki ama diğer gezi sitelerinde olduğu gibi bu tip ilanların verilebileceği bir başlık göremedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

barışakdere' Alıntı:
interrail bileti alırsan bence daha ucuza ve daha kısa sürede pekçok ülkeyi dolaşırsın bence.
ege üniversitesinin hocaları ve öğrencileri olarak biz daha önce bir ayda on ülkeyi ziyaret etmiş ve toplam kişibaşı ikibin ytl ye mal etmiştik turu.
Merhaba. Bende ege üniversitesinde okuyorum. Geziyi kaç kişi yaptınız? Ege de bisiklletle ilgilenen hocalarımız var mı, varsa kimler ilgileniyor. Hala egedeyseniz irtibata geçmek isterim. Yolculukta ne gibi sorunlarla karşılaştınız. Hangi ayda gittiniz? İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

bahsi geçen gezi yapılabildimi? yapıldıysa detaylara nerden ulasabiliriz?
;)

alpino' Alıntı:
bahsi geçen gezi yapılabildimi? yapıldıysa detaylara nerden ulasabiliriz?
;)

Evet cidden gezi yapılabildimi yapıldıysa tecrübelerinizi ve biraz gezi hakkında bilgileri deneyimlerinizi paylaşırmısınız bende merak ettim :smiley:?

Ynt: suriye gezi- yol arkadaşı arıyorum 2011

ulgenburcu' Alıntı:
2011 ocak ayı suriye için gezi arkadaşı arıyorum.

detaylı bilgi verirseniz size yardımcı ve yol arkadaşı olabilirim. hangi tarihlerde?,nereleri görmek istiyorsunuz.?ne ile gitmeyi düşünüyorsunuz.?

Suvari' Alıntı:
Evet cidden gezi yapılabildimi yapıldıysa tecrübelerinizi ve biraz gezi hakkında bilgileri deneyimlerinizi paylaşırmısınız bende merak ettim :smiley:?

http://bisikletturlari.blogspot.com/2010_08_01_archive.html

yanılmıyorsam link budur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR