Bir Jeep'cinin Land Cruiser VX80 Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 69A033 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,158

69A033

Ana Kamp
Selamlar,

Uzun zamandır VX80 arıyordum ancak hiç umudum kalmamıştı ki birden Servisten haber geldi.

97 Model İlk Sahibinden çok, ama çok temiz Orjinal bir Land Cruiser VX 80 vardı, internette ilanı olmayan bir araçtı bu.
Servis gözün kapalı al dedi. Hakikaten ben bu modelde böyle temiz bir araç daha görmedim.
Son 2 yıl hariç araç sürekli Yetkili Servise gitmiş, ondan sonra TEM servise gitmiş, Yetkili Servisi le ilgili tüm kayıtları vardı.
Sahibi çok mümtaz, çok değerli bir kişi, araca da gözü gibi bakmış..4 Anahtarı, kitapçıkları dahi duruyordu.

Fiyatıda piyasaya göre makul bir rakamdı, (VX80'lerin fiyatları artık ne kadar makul oluyorsa işte :smiley: ) Kaçırmak istemedim aldım..

Aldım ama Toyota Dünyasına Yabancıyım..
Burada bu işin uzmanları olduğunu biliyorum Arazi Modifiyesi için, yönlendirme ve önerilerinizi bekliyorum.

Şu an Okan Abideki Lexus gibi birşey yapmak istiyorum.

Yapmayı düşündüklerim;
3 inc ARB OLD MAN Yükseltme
35 Lastik (Maxxis yada Bogger)
ARB Ön tampon
ARB Port Bagaj
Safari Şnorkel

1

2

3

4

5

6

7

8

Etiketler
Ynt: Bir Jeep'cinin Land Cruiser VX80 Günlüğü

vay be güzel arac nasip kısmet işleri hayırlı olsun burada cok bilgi var gercekten işinize yarayacak
yeni bi aslan geliyor desenize ;)

Kerim kardeşim hayırlı olsun aracınız...Tekeriniz düz bassın..

Yavaş yavaş..gönlünüze göre işlem yaptırın..Topikleri güzelce okursanız derya gibi bilgiler var..

Hayırlı olsun :smiley:

Okan Abi deki Lexus un eski sahibiyim. aksesuarlar paranıza bağlı ve zevkinize. Ama 35 lastik ve üstü düşünüyorsanız 4" kit ve ayna marutide alırsanız almışken çok daha iyi bir off road altyapısı olur. 37 lastik bile takabilirsiniz isterseniz ileride.

3" kit ile ve ayna maruti değiştirmeden de vx80 çok iyi ve başarılı 35 lastiklerle. Ama ben yeniden o arabayı yapıcak olsam ARB port bagajım olmasın ama 4" kit ve ayna marutim olsun derdim.

İlker isimli bir arkadaşımız bu değişiklikler yakın biz zamanda yaptı. TEM servisde. Onlardan da detaylı bildi alabilirsiniz. Aldığınız aracın methini duymuştumda kimin aldığını bilmiyordum. Tekrar hayırlı olsun.

Tempus' Alıntı:
Hayırlı olsun :smiley:

Okan Abi deki Lexus un eski sahibiyim. aksesuarlar paranıza bağlı ve zevkinize. Ama 35 lastik ve üstü düşünüyorsanız 4" kit ve ayna marutide alırsanız almışken çok daha iyi bir off road altyapısı olur. 37 lastik bile takabilirsiniz isterseniz ileride.

3" kit ile ve ayna maruti değiştirmeden de vx80 çok iyi ve başarılı 35 lastiklerle. Ama ben yeniden o arabayı yapıcak olsam ARB port bagajım olmasın ama 4" kit ve ayna marutim olsun derdim.

İlker isimli bir arkadaşımız bu değişiklikler yakın biz zamanda yaptı. TEM servisde. Onlardan da detaylı bildi alabilirsiniz. Aldığınız aracın methini duymuştumda kimin aldığını bilmiyordum. Tekrar hayırlı olsun.

İlker'in aracı geçen gün TEM serviste gördüm. 37 Bogger'ları takdılar. Aracın kapı kolu kafamın hizasındaydı.
4 inch 'e ilave Get de vardı araçta. İlker telefonundan o hali ile yaptığı bir çamur geçişinin videosunu gösterdi. Tek kelime ile inanılmazdı. Bogger çok farklı bir lastik.

4 inc ve 37 lastiği bende çok düşünüyorum ilerde 35 ler yetmez, alışırım ve pişman olurum mu diye de çok düşünüyorum ama çoğu kişide aklı selim davran 35'i geçme diyor. 37 'de çok sorun yaşarsın diyenler büyük çoğunlukta..
Ayna mahruti ile iş bitmiyormuş, 4 inch ve üzeri kitlerde kollar, şaft vs. de değişiyor.

İyi günler
Sy Yılmaz
Aracınız çok temiz ve diri görünüyor,iyi günlerde kulanmanız dileğiyle
Saygılar
Batuhan

69A033' Alıntı:
İlker'in aracı geçen gün TEM serviste gördüm. 37 Bogger'ları takdılar. Aracın kapı kolu kafamın hizasındaydı.
4 inch 'e ilave Get de vardı araçta. İlker telefonundan o hali ile yaptığı bir çamur geçişinin videosunu gösterdi. Tek kelime ile inanılmazdı. Bogger çok farklı bir lastik.

4 inc ve 37 lastiği bende çok düşünüyorum ilerde 35 ler yetmez, alışırım ve pişman olurum mu diye de çok düşünüyorum ama çoğu kişide aklı selim davran 35'i geçme diyor. 37 'de çok sorun yaşarsın diyenler büyük çoğunlukta..
Ayna mahruti ile iş bitmiyormuş, 4 inch ve üzeri kitlerde kollar, şaft vs. de değişiyor.

Ben Lexus'a 35" takarkende herkesde 33" vardı aynı şeyleri banada söylemişlerdi şimdi herkes 35" takıyor bazıları 37" e geçiyor :smiley:

Bu iş zevk, para ve biraz delilik işi mantıklı hareket etmek istiyorsanız zaten 33 ü geçmeyin en mantıklı ölçü 33 o araçlarda o kit ile.

4" kitde sanırım açılı kollarda geliyor sadece şaft değişmesi gerekebilir.

Kürşad; Özel mesaj gönderdim bakabilirsin?

kerim kardes hayırlı olsun ... bozmayı beceremeyeceyın bır arac almıssın kutlarım bu ıkı senedır bende 1991 modelı var yag.fılıtre ve balatadan baska bısey deyıstırmedım ha bırde 6 adet buji ..ve asfalt yuzu gormedı daha arac hep sose ve arazıde kullanıyom ... hayırlı olsun kazasız belasız be kardes

Teşekkürler Arkadaşlar,

Bu arada aracın Arazi modifiyesi için kolları sıvadık.

Tar Oto'dan ARB Old Man 3 inch Kit Aldık, Buna 3 cm.'de Get ilave edeceğiz.
Safari Şnorkel aldık.
ARB Ön Tampon için sipariş verdik, gelmesini bekleyeceğiz.

Gel gelelim lastik olayına;

Orjinal Jantlar 16 inch olduğu için 35 x 12,5 x16 düşünüyordum.
Ancak denge için yukarı yükselttiğimiz kadar yanada genişletmemiz gerek, Bu yüzden flanş ihtiyacı doğuyor.

Flanş bana pek sağlıklı gelmediği için Mickey Thompson Negatif dış ofsetli jant almayı düşünüyorum.
Toyota'nın jantlarını çok sevmeme rağmen offseti az olduğu için aracın dengesini ciddi etkileyeceği için kullanamayacağım.

Yeni Jant alacağım için 16 yerine 15 jant düşünüyorum (10 inch) Çünkü 15 inch için Arazi lastikleri daha rahat bulunuyor.

Lastik Alternatiflerim;

35 x 12,5 x 15 - Mickey Thompson Baja MTZ

Yada Maxxis Mudzilla 35 x 13,50 x 15

İlerde belki kışlık: 35 x 14.50 - 15 Bogger alabilirim alt yapı ona göre olsun.

Bulabilseydim Maxxis Creepy Crawler çok beğendiğim bir lastik, Ancak Türkiye'de yok.

2pu0a3o

Örnek Mudzilla Görselleri ;

100 3592

711571_2012011458.jpg

711571_2012011415.jpg

bol karlı ve çamurlu kazasız eğlenceler dileğiyle
toyotacıların arasına hoş geldiniz.

Saygılar

Kerim,bu araç için 15" lik jantı unut desem yerinde olur ;)
Araca olmama olasılığı çok fazla ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

SON KONULAR

Geri