Biraz da Gülelim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,082
Ynt: Biraz da Gülelim

ROLLS ROYCE
Kolejli kız ‘chat ’te tanıştığı adamla ilk defa buluştuğu cumartesi gecesi geç saatte kampüse dönmüş.
Onu beklemekte olan oda arkadaşı ışıkları hemen açıp merakla sormuş “ Nasıldı ? ” diye.
“ Berbatt ı.. ” demiş kız, “ Buluşmaya 1932 model Rolls Royce ’u ile geldi . ”
Arkadaşı “Vaaayy” demiş “Kızım çok havalı ve pahalı bir araba o... Nesini beğenmedin ki ?.. ”
Kız “ Hayatım ” demiş sinirle , “ Herif arabanın ilk sahibi !.. ”

:D

Etiketler

İnsanlara "4 milyar yıldız var" dediğinizde size inanırlarken, "boya ıslak" dediğinizde neden kontrol eder.

Bebekler 2 saatte bir uyanırken insanlar neden rahat uyumayı "bebekler gibi uyumak" şeklinde tanımlar?

Engelli olimpiyatları nda "normal" insanlar için otopark var mıdır?

Hava 0 dereceyken yarın 2 kat soğuk olacaksa, hava yarın ne kadar soğuk olacaktır?

Evli insanlar daha mı uzun yaşar, yoksa hayat onlara daha mı uzun gelir?

Uzaya gitmemiz nasıl bavullara tekerlek koymayı akıl edişimizden önce oldu?

İnsanlar neden yüksek binalara çıkıp dürbünle aşağıya bakmak için para verir?

Hiç durup düşündünüz mü...

Bir ineğe bakıp "şu sallanan pembe şeyleri sıkıcam ve içinden çıkanı içicem" diyen ilk insan kimdi?

"Şu tavuğun kıçından çıkan ilk şeyi yiycem" diyen ilk insan?
Neden ekmek kızartma makinesinin ekmeği yakan bir sıcaklık ayarı hep olur?

İnsanlar saati sormak için bileklerini işaret ederken, neden tuvaletin yerini sormak için kıçlarını işaret etmezler?

Az sonra sizi muayene edeceklerini bile bile jinekoloğunuz siz soyunurken neden odayı terk eder?

Goofy ayakta dururken Pluto neden dört ayak üstünde durur? İkisi de köpek değil midir?

Mısır yağı mısırdan, zeytin yağı zeytinden yapıldığına göre, bebek yağı neden yapılır?
Domuzlar terlemezken insanlar neden "Domuz gibi terledim" derler?
Asansör düğmesine birden fazla kez basmak asansörü daha hızlı getirir mi?

İki heykel

Yıllarca, biri erkek biri dişi iki kahraman heykeli birbirlerine bakar durumda parkta dururlarmış,
ta ki bir gün bir melek cennetten gelene kadar;

"Sizler iyi ve örnek birer heykel oldunuz, bu yüzden ben de size özel bir hediye vereceğim.
Yarım saat için sizi canlandıracağım, siz de bu süre içinde ne isterseniz yapabileceksiniz! demiş.

Ve melek ellerini çırpar çırpmaz heykeller canlanmış, birbirlerine biraz utanarak yaklaşmışlar,
ama sonra hızla parktaki çalılıkların arkasına koşmuşlar. Kısa bir süre sonra çalılıkların arkasından
kikirdeşmeler, kahkahalar duyulmuş, çalılar sallanmış. Onbeş dakika sonra, çalılıklardan çıkmışlar,
ikisinin de yüzünde geniş bir tebessüm varmış .

"Onbeş dakikaniz daha var!" demiş melek, gözlerini anlamlı anlamlı kırparak....

Dişi heykelin yüzündeki tebessüm bir az daha yayılmış ve erkek heykele dönmüş:

"Harika! Ama bu sefer güvercini sen tut, ben pisliyim kafasına!" :D

oort cloud' Alıntı:
İki heykel

Yıllarca, biri erkek biri dişi iki kahraman heykeli birbirlerine bakar durumda parkta dururlarmış,
ta ki bir gün bir melek cennetten gelene kadar;

"Sizler iyi ve örnek birer heykel oldunuz, bu yüzden ben de size özel bir hediye vereceğim.
Yarım saat için sizi canlandıracağım, siz de bu süre içinde ne isterseniz yapabileceksiniz! demiş.

Ve melek ellerini çırpar çırpmaz heykeller canlanmış, birbirlerine biraz utanarak yaklaşmışlar,
ama sonra hızla parktaki çalılıkların arkasına koşmuşlar. Kısa bir süre sonra çalılıkların arkasından
kikirdeşmeler, kahkahalar duyulmuş, çalılar sallanmış. Onbeş dakika sonra, çalılıklardan çıkmışlar,
ikisinin de yüzünde geniş bir tebessüm varmış .

"Onbeş dakikaniz daha var!" demiş melek, gözlerini anlamlı anlamlı kırparak....

Dişi heykelin yüzündeki tebessüm bir az daha yayılmış ve erkek heykele dönmüş:

"Harika! Ama bu sefer güvercini sen tut, ben pisliyim kafasına!" :D

hahaha :D

OFIS'te bir gun

Kaan her zamanki yalanci telasla ofise girer.

SEF: Ooo, Kaan bey nerelerdesiniz? Kötü bir sey olmamistir insallah... (Yine geç geldi hiyar.)

KAAN: Sormayin müdür bey, basima neler geldi bir bilseniz!(Ulan bu da beni her gün kapida bekliyor herhalde...)

SEF: Hayirdir n'oldu? (Gözleri kan çanagi, aksam odun gibi içmis bu hiyar!)

KAAN: Efendim dün halamin oglunun evinde kaldim,gecenin vakti karakola düstük maalesef.(Inandi galiba. Isterse detay sorsun, yol boyunca hikaye düsündüm)

SEF:(Inanmis gibi yaptim ya, gözleri parladi.Yol boyunca yalan düsünmüstür zaten)Allah Allah geçmis olsun, gelin oturun söyle (Hala les gibiiçkikokuyor it!)

KAAN: (O kadar da sakiz çignedik ama kokuya uyandi galiba lavuk) Simdi efendim, benim dayiminoglu (lan demin halamin oglu mu demistim yoksa?)kedi
ticaretiyle ugrasiyor...

SEF: (Oha! Uydurdugu meslege bak)Aaa, çok ilginç bir is. Para birakiyor mu bari...

KAAN: ( Sanane lan parasindan) Sokak kedisi degil efendim, amcamin oglu (Lan valla iyice karistirdim. Amcaoglu muydu, dayioglu mu?) Van kedisi satiyor.

SEF: Eee, n'olmus, kedi mafyasiyla basi derde mi girmis? (Lafi soktuk ama anlayacak adam nerede?)

KAAN: (Espri yapti hayvan) Yok efendim, öyle degil. Simdi teyzemin oglu (Ulan suna bastan kuzen desene, is iyice moka sardi) Van kedisi
satiyor. Istanbul'da bu isi sayili adam yapiyor biliyorsunuz...

SEF: Bu meslek dalini ilk kez sizden duydum,sayisini bilemiycem. (Yahu, laf sokmaya çalisacagima kafayi uçsam ya suna...Neyse sakinleseyim)

KAAN: Neyse beyefendi, diger saticilardan biri,sokak kedilerini toplayip gözlerine lens takiyormus meger (uçtuk mu ki?),
sonra da degisik göz renkleri var diye Van kedisi olarak satiyormus.

SEF: (Vay ki vay, vay ki vay! Bu itin idrarini tahlile göndericem, alkol kafasi degil bu) Bakin siz su sahtekarlara...

KAAN: Kesinlikle haklisiniz efendim, neler var.Baksaniza, sen tut hayvanlarin gerçek gözünün üstüne renkli lens tak, sonra da Van kedisi diye
sat... (Kesin abarttik)

SEF: (Onu anladik essek sipasi, gerisinde ne yumurtlayacan ben onu merak ediyorum) Sizin kuzenin ne alakasi var ki bununla? (Kuzen dedim
ya, sevindi, gözleri parladi. Salak...Salaak... Salaaak...)

KAAN: (Kuzen dedi, valla kuzen dedi. Kurtuldumstresten) Efendim, Istanbul'da ne kadar Van kedisi ticareti yapan varsa topluyorlar...

SEF: Dogru ya, zaten sayili... (Bunu dövmek de kesmeyecek, ne yapsam acaba?)

KAAN: Aynen öyle beyefendi. Neyse, evdeyim diye beni de aldilar. (Of be, kurtulduk galiba)

SEF: (Karsi saldirinin zamani geldi), Neyse olayin ayrintilarini okuruz gazetelerden, ilginç olay, kesin haber olur. (bakalim nasil karsilayacak?)

KAAN: (Bunu da hesapladim dallama, ulan ne zekiyim be...) Yok efendim, yapanlar bulundu.Sonra araya bir sürü insan girdi, bizim yegen
(hay anasini mictik) de suçsuz oldugu için,ticari itibari sarsilmasin diye gazetelere yansimayacak olay...

SEF: (Bak, bak, bak. Yavsaga bak! Analitikdüsünüyor ya, bunu da hesaplamis. Analitik kötek aticam bu deveye) Neyse, geçmis olsun. Siz bugün
eve gidin, iyice bi dinlenin isterseniz.Moraliniz bozulmus, uykusuz kalmissiniz... (Lan bi git, daha kapida yersin uçan tekmeyi. Bu sefer
girismezsem serefsizim)

KAAN: (Hisar'da manitalar bekliyor, tabii giderim kerizim. Lan bu lambayi da müdür yapmislar ya buraya, helal olsun valla. He he he...) Sagolun,
aslinda iyi degilim, dinlensem gerçekten iyi olur... (Lan herif saatini falan çikariyor,odunu yiyecez galiba, vazgeçelim) Ama gece ne
güne duruyor ki beyefendi, gece dinlenirim. Zaten geç geldim, arkadaslara da ayip oldu...

SEF: (Saati bosuna çikardik, uyandi hayvan) E hadi yerinize geçin o zaman. Tekrar tekrar geçmis olsun. (Isten kovmak tatmin etse, dakikada
kovucam da, dövmem lazim, söyle evire çevire dövmem lazim ki hincimi alabileyim. Neyse bir dahaki sefere)

KAAN: Sagolun efendim, anlayisiniza tesekkür ederim (Lan gitse miydim ki? Saati öylesine çikardi belki de...)

ACABA !!!!

Yemegi ağzınızdan midenize taşınması 7 saniye alır.

Bir saç teli 3 kg (6.6 lb) kaldırabilir.

Ortalama erkek organı işaret parmağının 2 katı uzunluğundadır..

İnsanın kalça kemikleri betondan daha güçlüdür (sağlamdır).

Kadınların kalbi erkeklerden daha hızlı atar.

Her bir ayağınızda 1 trilyon bakteri bulunmaktadır.

Kadınlar erkeklere nazaran iki kat fazla göz kırparlar.

Ortalama insanın derisi beyninden iki kat daha ağırdır.

Vücudunuz ayaktayken denge sağlamak için 300 kas kullanır.

Tükürüğünüzün çözemediği bir şeyin tadını alamazsınız.

Bayanlar bunu okumayı bitirmistir.

Erkekler ise hala parmaklarını kontrol etmekle meşguller. :D

Adamın birisi ölünce azrail onu cehennemde gezintiye çıkarmış,
kadının birinin poposuna 30 dakikada bir iğne batırıyorlarmış adam; bunun suçu neydide
böyle yapıyosunuz ? diye sormuş azraile ....
azrail ise bu kadın 30 günde bir kocasını aldattı şimdi cezasını çekiyo demiş,
yine bir alt katta ise diğer bi kadının poposuna 15 dakika da bir iğne batırıyorlarmış ,
adam; bu da 15 günde birmi aldattı ? diye sorar...
azrail evet der. Adam içinden "şu dünya da da ne or.spular varmış" der...
Sonra alt katta karısını görür, karısının poposuna 5 dakikada bir iğne batırıyorlarmış.
adam,
sen demi karı ?
neyimi beğenmedinde beni aldattın ? diye sorar ..
kadın ise,telaşlı telaşlı cevap verir ;
herif sen beni bırakta git ananı kurtar, ananı dikiş makinasına taktılar !!!

‎3 bayan ve 3 erkeğin, iş icabı trenle bir seyahate çıkmaları gerekir.
Tren garı...na giderler.3 bayan 3 bilet aldığı halde erkekler tek bilet alır. Bayanlar bunun sebebini sorduklarında erkekler 'Bekleyin ve görün' derler. Trene binerler ve tren hareket ettikten bir süre sonra 3 erkek kalkıp hep beraber trenin tuvaletine girerler.
Biraz sonra kondüktör gelir ve 3 bayandan 3 bileti alır. Tuvaletin önünden geçerken, kapıyı tıklatıp, 'Bilet lütfen' der.
Kapı açılır ve bir el bileti uzatır. Bayanlar bunu görürler. Taktiği kapmışlardır. Dönüş yolculuğu için yine gara giderler. Bayanlar bu sefer tek bilet almışlardır. Erkekler ise hiç bilet almaz. Bayanlar yine şaşırıp sebebini sorduklarında, erkekler yine bekleyip görmelerini soylerler. Bir süre sonra yolculuk başlar. Önce bayanlar kalkıp tuvalete girer. Ardından da erkekler karşısındaki tuvalete.
Kondüktörün gelmesine yakın bir erkek çıkıp karşı kapıyı tıklar ve 'Bilet lüften' der. Açılan kapıdan bir el bileti uzatır.
Bileti alan erkek diğer tuvalete geri girer!..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR