Boston Whaler' e Yarım Kamara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asem spor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,975

asem spor

Asem spor Erhan ALKAYA
Yer
HATAY
Sllmlar,
elimde orjinal whaler 17 montauk 83 model teknem var, yıllardır şahane biçimde kullanıyorum..teknemim güvenli ,sağlam oluşu herşeyden önce orjinal olmasından dolayı vazgeçemediğim bir tekne.
bakımlarını çok düzenli yapıyorum,
yazları havamız kuvvetli olduğundan teknemin seyir güvenliğini artırmak için yarım kamara bindirme fikri ortaya çıktı.
daha önce ki teknelerimde bolca tadilat, yeni şeyler yapmıştım...
bir seneye yakın uygun kamara arayışındaydım ve tesadüfen arkadaşımın teknesinin yarım kamarasının boşta olduğunu gördüm...ve uygun şartlarda aldım..
hafta sonları fırsat buldukça montaj işiyle uğraşıyorum...
bu konuda soru sormak isteyen meraklılar varsa bilgimi payşabilirim.

Etiketler
Ynt: Boston Whaler' e Yarım Kamara

Merhaba Erhan Bey,
Elbette ki ilgilenenler olacaktır.
Ama benim sizden ricam eğer fotoğraf da çektiyseniz yaptığınız tadilatları bizimle aşama aşama paylaşmanız.
Üç beş cümleyle bir yapım hikayesi yazarsanız okuması çok keyifli olacaktır eminim.

Bu resim tekenin orjinal hali...

PIC 0448

teknenin önden görünüm hali..ve daha montaj işi polyester işim tamamlanmadı..
işlem sırası şu şekilde
kabini uygun yerlerden vidalayıp yer tespiti yaptım..
daha sonra sipiralle tabanlarıı ve yüzeyi temizleyip..
kartondan kalıp çıkardım yan küpeşte yerlerine.
kalıbı tabana yerleştirip.üzerine 1 kat elyaf döşedim.
2. kat hasır elyaf.
3. kat tekrar elyaf.
ve çelik macun .
zımpara tesviye
tertemiz bir yüzey çıktıktan sonra
boya ya hazır hale gelecek.

DSC04616

asem spor' Alıntı:
teknenin önden görünüm hali..ve daha montaj işi polyester işim tamamlanmadı..
işlem sırası şu şekilde
kabini uygun yerlerden vidalayıp yer tespiti yaptım..
daha sonra sipiralle tabanlarıı ve yüzeyi temizleyip..
kartondan kalıp çıkardım yan küpeşte yerlerine.
kalıbı tabana yerleştirip.üzerine 1 kat elyaf döşedim.
2. kat hasır elyaf.
3. kat tekrar elyaf.
ve çelik macun .
zımpara tesviye
tertemiz bir yüzey çıktıktan sonra
boya ya hazır hale gelecek.
Teknemin polyester işi bitti sayılır..zımpara yaptıktan sonra astar boya atıldı...
bu işleri yaparken tam anlamıyla kendi emeğimizle bu işle uğraşan usta getirmeden yapıyoruz..
yanımda çalışan genç sporcular mahalledeki komşular....güzel olan kısmıda bu benim için.

DSC04915

asem spor' Alıntı:
Teknemin polyester işi bitti sayılır..zımpara yaptıktan sonra astar boya atıldı...
bu işleri yaparken tam anlamıyla kendi emeğimizle bu işle uğraşan usta getirmeden yapıyoruz..
yanımda çalışan genç sporcular mahalledeki komşular....güzel olan kısmıda bu benim için.

DSC04901

Teknenize yaptığınız kamara çalışmanız gerçekten güzel olmuş.benzer bir çalışmayı bizde yapmaya başlayacağız yakında.Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle..

Hiç bilgim olmayan bir konu, yazdıklarınızı okuyunca merak ettim. Acaba bu işlem teknenizin dengesini bozar mı? ters bir dalgada alabora olunur mu?

drares' Alıntı:
Hiç bilgim olmayan bir konu, yazdıklarınızı okuyunca merak ettim. Acaba bu işlem teknenizin dengesini bozar mı? ters bir dalgada alabora olunur mu?
selamlar,
bir sene önce prototipini denedim...sonuç aldıktan sonra birçok şeye dikkat ederek örneklerine uyumlu olarak yaptm...

asem spor' Alıntı:
selamlar,
bir sene önce prototipini denedim...sonuç aldıktan sonra birçok şeye dikkat ederek örneklerine uyumlu olarak yaptm...
Bilgilendirme için teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR