Buda Benim İlk Defender'im:))

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arif06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,717

Etiketler
Ynt: Buda Benim İlk Defender'im:smiley:)

Arkadaşlar daha önce seri2 kullanan biri olarak teker üstündeki kilitler kapatıp 4x2 olarak kullanmanın bazen ciddi sıkıntıları oluyor özellikle aracta tek başınaysanız daha bir zor oluyor, hele birde elfreniniz iyi tutmuyorsa aractan inip o kilitleri acmak cok zor oluyor. ama yakıt avantajını düşününce bu sıkıntılar pek göze carpmıyordu benim acımdan. Birde iyi bir Copilotum vardı benim saolsun beni hic indirmezdi arabadan :smiley:

tafa4196' Alıntı:
Arkadaşlar daha önce seri2 kullanan biri olarak teker üstündeki kilitler kapatıp 4x2 olarak kullanmanın bazen ciddi sıkıntıları oluyor özellikle aracta tek başınaysanız daha bir zor oluyor, hele birde elfreniniz iyi tutmuyorsa aractan inip o kilitleri acmak cok zor oluyor. ama yakıt avantajını düşününce bu sıkıntılar pek göze carpmıyordu benim acımdan. Birde iyi bir Copilotum vardı benim saolsun beni hic indirmezdi arabadan :smiley:
Senin co pilotun çamurlu rampada yokuş yukarı series2 itmişliği var bilirim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

O 4x2 mod ıcın daha detaylı bılgı ogrenıp paylasırsanız sevınırım. aslına bakarsanız bılgım var su sekılde bır defender vı cj sahıbıyım cj de sıstem aynı kol ve on kafa dıye hıtap ettıgımız yerden arac he 4x2 hem 4x4 oluyor. onemlı olan bunun defendere nasıl uygulanacagı sanzımanla alakası var mı ? yakın zamanda Mt-82 sanzıman koyacagım aracıma o sıra eger bu 4x2 mod ısı olursa onuda uygularım ınsallah.. sızın otomatık sanzıman evet 300tdı dırek oluyor ben kendı aracıma yapaaktım sanzıman bıle almııstım sonradan kafama ıs cıkarır dıye vazgectık. trabzonda Tgv motorlu 90 lık bır de var oto sanzıman sıze sadece sunu soyleyeyım boyle bırsy yok :smiley:) mukemmel bence

Tuncay061' Alıntı:
O 4x2 mod ıcın daha detaylı bılgı ogrenıp paylasırsanız sevınırım. aslına bakarsanız bılgım var su sekılde bır defender vı cj sahıbıyım cj de sıstem aynı kol ve on kafa dıye hıtap ettıgımız yerden arac he 4x2 hem 4x4 oluyor. onemlı olan bunun defendere nasıl uygulanacagı sanzımanla alakası var mı ? yakın zamanda Mt-82 sanzıman koyacagım aracıma o sıra eger bu 4x2 mod ısı olursa onuda uygularım ınsallah.. sızın otomatık sanzıman evet 300tdı dırek oluyor ben kendı aracıma yapaaktım sanzıman bıle almııstım sonradan kafama ıs cıkarır dıye vazgectık. trabzonda Tgv motorlu 90 lık bır de var oto sanzıman sıze sadece sunu soyleyeyım boyle bırsy yok :smiley:) mukemmel bence

Ayrıntıları çalışma prensibini öğrenip sizinle paylaşayım..

maaşallah aracınız gerçekten çok güzel çok hoş bir araç hayırlısıyla binersiniz inş. :smiley: herşey gönlünüzce olsun

Bugün aracı aldığım umut beyle biraz araç hakkında konuştuk..kendileri Ankara otokar yetkili servisi ön tekerden kumandalı mekanizma ön difi arazi şanzumanından boşa çıkarıyormuş dediğine yada anladığıma göre..

Fotoraf 3 1

Fotoraf 1

Fotoraf 2

17042010260

Bir Defender daha sahibini buldu. Darısı olmayıp isteyenlerin başına. Trafikte arkasından kara dumanlar atan 300 tdi leri görünce kendi kendime ''acaba?'' diye soruyorum. Ama şoförüyle göz göze gelip selamlaşınca ''sende de virüs var'' cevabını alıyorum sanki. İlginç bir durum. Ben bu bebeğin ön konsolundaki sürprizleri bekleyenlerdenim. Kazasız belasız mutlu sürüşler..

Arif Bey, öncelikle hayırlı olsun çok güzel bir aracınız var bol çamurlu günler dilerim, oldukça radikal fikirlerle geldiniz bence foruma, otomatik vites defender da kendimi kaybettim zaten ama asıl benim de daha çok merak ettiğim bu 4x2 geçişin nasıl kullanıldığı, üstte belirtilen parça şanzımana takılıyor lakin kullanımı nasıl araçtan inmek mi gerekiyor 4x4 e geçirmek için yoksa araç içinden bir düğme ile mi yapılıyor, sisteme çok aşina değilim ancak bende şu aralar bir 2.5benzinli defender topluyorum ve 4x2 açıkçası oldukça ilgimi çekti, uygulanışı ve kullanımı hakkında biraz daha bilgi verebilriseniz sevinirim, uygunsa bende düşünebilirm benim canavarı çevirmeye. :smiley:

voyvoda4' Alıntı:
Arif Bey, öncelikle hayırlı olsun çok güzel bir aracınız var bol çamurlu günler dilerim, oldukça radikal fikirlerle geldiniz bence foruma, otomatik vites defender da kendimi kaybettim zaten ama asıl benim de daha çok merak ettiğim bu 4x2 geçişin nasıl kullanıldığı, üstte belirtilen parça şanzımana takılıyor lakin kullanımı nasıl araçtan inmek mi gerekiyor 4x4 e geçirmek için yoksa araç içinden bir düğme ile mi yapılıyor, sisteme çok aşina değilim ancak bende şu aralar bir 2.5benzinli defender topluyorum ve 4x2 açıkçası oldukça ilgimi çekti, uygulanışı ve kullanımı hakkında biraz daha bilgi verebilriseniz sevinirim, uygunsa bende düşünebilirm benim canavarı çevirmeye. :smiley:

4x4 geçmek için malesef araçtan inip her iki ön tekerin göbeğindeki düğmeyi çevirmeniz gerekiyor..Ama bu çok sorun olmuyor aslına bakarsanız yani 20 saniyenizi alıyor toplamda..:smiley:Ben sistemin bir dezavantajını görmedim,4x2 de kontrol sıkıntısı yaşanmıyor,araziye çıkarken zaten 4x4 moduna geçiyorsunuz...Bir depoda 15 lt ekonomi ciddi rakam bence..düşünülmeli..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR