Caravelle Ile Italya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drhakanokudan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,302

drhakanokudan

Ana Kamp
merhaba 2017 caravella ile 3 kişi (eşim ve oğlu 15 ) bosna italya fransa brüksel almaya avusturya romanya bulgasistan istanbul turu planlıyoruz . 30-35 günlük bir palan yapmak istiyorum tecrübe ve bilgilerinize başvuruyorum

Etiketler

Aracınızı biraz tanıtır mısınız? Özellikle iҫ donanımını.
arcımı yeni aldım. aracın bakımları yeni yapılmış triger kayışı ve radyotör kısmını tekrar kontrol edireceğim. arka iki koltugu çıkartıp 90 cm ayaklar izerine ahşap zemin yapıp nasit bir yatak yapacagım ant kısma dolap seyyar tüp ocak ve diger magzemeri koyacagım . elekrik sistemini invertör ile 220 v yapacagım . konaklama için karavan park , booking.com motel , çadır yani duruma göre bir konaklama düşünüyorum . tek şöför gitmeyi düşünüyorum.

Karavan parklar, ṣehir gezilerinde karavancıların konaklama yerleri . Ҫoğunlukla ṣehir merkezlerine yakın olurlar.

Ҫok tanınmıṣ ve fazla turist gelen ṣehirlerde biraz farklı olabilir.

Aṣağıdaki internet listelerinde güzergahınızda size uyan yerleri bulabilirsiniz. Her ikisinin de paralı app’lerini tavsiye ederim. Yıllık ücretleri 10 € civarında. Değiṣik dillerde Google tercüme olanakları var. Biraz üzerinde ҫalıṣıldığında kolaylıkla anlamak mümkün.

Campercontact - Die schönsten Wohnmobilstellplätze zum Greifen nah

park4night - Sharing cool places, camping car areas, van

Konakladığınız yerlerin güvenceli olması önemli. Özellikle Italya ve Fransa‘da, kaldığınız yerlerde sizden önce kalanların yorumlarına göz atmak lazım. Paralı yerler ücretsiz yerlerden daha güvenceli olur.

Güzel geziler.

Pencere yan taraftaysa gece uyurken aҫmak güvenceli olmaz.

Araҫ 1,90 m yüksekliğinde. En güvenceli havalandırma aracın üzerinde olabilir.

Avrupa meteoroloji kurumları 2022 yazının çok sıcak ve kuru olacağını öngörüyor. Daha Haziran bitmedi, orta Avrupa'da 39 derecelere varan iki sıcak dalgası yedik.

1656076790068.png

Böyle günlerde şehir gezintileri pek rahat olmuyor.
(Almanya'da otomatlardan alabileceğiniz 9 € biletle o ay boyu tüm toplu taşıma araclarını kullanabilirsiniz. Hatta hızlı trenler hariç diğer trenleri de)

Diğer sıcak haberi ise zaten biliyorsunuz.
Otobanlardan yakıt almayın.
Keyifli günler sizlerin olsun..

...
Sorunuzu okuyunca kendimi arama motoru gibi hissettim. Forumların ruhuna perakende sorular daha uygun..😉

Son düzenleme:

Karavan parklar, ṣehir gezilerinde karavancıların konaklama yerleri . Ҫoğunlukla ṣehir merkezlerine yakın olurlar.

Ҫok tanınmıṣ ve fazla turist gelen ṣehirlerde biraz farklı olabilir.

Aṣağıdaki internet listelerinde güzergahınızda size uyan yerleri bulabilirsiniz. Her ikisinin de paralı app’lerini tavsiye ederim. Yıllık ücretleri 10 € civarında. Değiṣik dillerde Google tercüme olanakları var. Biraz üzerinde ҫalıṣıldığında kolaylıkla anlamak mümkün.

Campercontact - Die schönsten Wohnmobilstellplätze zum Greifen nah

park4night - Sharing cool places, camping car areas, van

Konakladığınız yerlerin güvenceli olması önemli. Özellikle Italya ve Fransa‘da, kaldığınız yerlerde sizden önce kalanların yorumlarına göz atmak lazım. Paralı yerler ücretsiz yerlerden daha güvenceli olur.

Güzel geziler.
teşekkür ederim

Avrupa meteoroloji kurumları 2022 yazının çok sıcak ve kuru olacağını öngörüyor. Daha Haziran bitmedi, orta Avrupa'da 39 derecelere varan iki sıcak dalgası yedik.
Böyle günlerde şehir gezintileri pek rahat olmuyor.
(Almanya'da otomatlardan alabileceğiniz 9€ biletle o ay boyu tüm toplu taşıma araclarını kullanabilirsiniz. Hatta hızlı trenler hariç diğer trenleri de)

Diğer sıcak haberi ise zaten biliyorsunuz.
teşekkürler

Görüşmemizden sonra ilk aklıma gelenler...

1. Portatif tuvalet şart
2. Kamp alanları için bir 220 v girisi düzenlenmesi faydalı.
3. Tavan bagajları araba içini rahatlatıyor.
4. Gece hava ihtiyacı bazen sorun oluyor. Sadece rahat uyumak için kamp alanına girdigimiz oldu.
5. Üçüncu kisi için ön koltuğa bir yatak düzeni, geceyi rahatlatır.
6 Buzdolabı ihtiyaç duyarsanız bu araçlar için üstten kapakli model , biz günlük alışveris ile sorunu çozdük. Kompresörsüz 12/220 buzdolabını boş yere taşımıştık
7. Araç aküsünden beslenen DC/ DC ek bir enerji kaynagı. Buzdolabı düşünuyorsanız fayda sağlayacaktir
8 İhtiyaca uygun sarjlı usb led lambalar.

…. biz günlük alışveris ile sorunu çozdük.
İnsan karavanında çözüme varmaya çalışırken seçtiği yöntemin basitliğinden ne kadar gocunmuyorsa, karavanın çıkış felsefesine de o kadar yaklaşıyor olmalı ?..

(Hakan beye öneri olarak yazmadım)

Bu açıdan en kalender olan ise devlet babamız.
Baksanıza Janberk beyin tuvaletini bile es geçiyor köftehor.. 😋

Son düzenleme:

.
Hakan bey, sunta talaşlarını yapıştırmak için formaldehit reçine kullanılmış olabilir ?
Araç içi dar hacım ve sıcaklardaki olası buharlaşmayı da düşününce, üzerlerini boyamanız yerinde olurdu diye düşünüyorum. Bir de yatak altına, havalandırma için birkaç delik açabilirsiniz..
Portatif tuvalet için yatağınız yeterli yüksekte mi ?

Son düzenleme:

.
Hakan bey, sunta talaşlarını yapıştırmak için formaldehit reçine kullanılmış olabilir ?
Araç içi dar hacım ve sıcaklardaki olası buharlaşmayı da düşününce üzerlerini boyamanız yerinde olurdu diye düşünüyorum. Bir de yatak altı havalandırma için birkaç delik açabilirsiniz..
Portatif tuvalet için yatağınız yeterli yüksekte mi ?
Yatak sabit degil yaklasik 57 58 cm . Panç ile delik açabilirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR