Çekme Karavan Için Kablosuz Kamera

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alperdos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,091
Merhaba Alper bey kameranız geldimi acaba geldiyse montajını yaptınız mı memnunmusunuz
Merhaba
Evet kamera geldi multimedia nın ön kamera girişine monte ettik, denemek için vericiyide kameraya takıp 100mt ye yakın ileriye götürdük, görüntüde hiç kesilme olmadı. Şimdi ocak ayını bekliyorum, karavan geldiğinde montajı karavan ın arkasına Aydos karavan yapacak. İçimde en ufak bir tereddüt kalmadı, bu ürün tam bizlik.

Karavana takıldıktan sonra fotoları çekip koyacağım.

VKY-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Merhaba
Evet kamera geldi multimedia nın ön kamera girişine monte ettik, denemek için vericiyide kameraya takıp 100mt ye yakın ileriye götürdük, görüntüde hiç kesilme olmadı. Şimdi ocak ayını bekliyorum, karavan geldiğinde montajı karavan ın arkasına Aydos karavan yapacak. İçimde en ufak bir tereddüt kalmadı, bu ürün tam bizlik.

Karavana takıldıktan sonra fotoları çekip koyacağım.

Park halinde iken belirlenen mesafelere ulaşılabilir, ancak hareket halinde iken hıza ve çevresel şartlara göre görüntüde parazit ve kaymalar oluşabilir. 2.4 Ghz de yapılan aktarmalarda bu sıkıntılar malesef yaşanabiliyor. Ayrıca daha küçük ve kompak görüntüler için RC uçaklar için FPV kamera ve aktarıcılar da rahatlıkla kullanılabilir. BU tür kamera ve RX/TX devreler 5V -12 V arası daha düşük enerji tüketimi ile de çalışabiliyor.
Saygılarımla...

Park halinde iken belirlenen mesafelere ulaşılabilir, ancak hareket halinde iken hıza ve çevresel şartlara göre görüntüde parazit ve kaymalar oluşabilir. 2.4 Ghz de yapılan aktarmalarda bu sıkıntılar malesef yaşanabiliyor. Ayrıca daha küçük ve kompak görüntüler için RC uçaklar için FPV kamera ve aktarıcılar da rahatlıkla kullanılabilir. BU tür kamera ve RX/TX devreler 5V -12 V arası daha düşük enerji tüketimi ile de çalışabiliyor.
Saygılarımla...
Sizin bahsettiğiniz türkiyede satılan ve 50 mt diye tabir edilen ama hareket halinde veya aracın monte edildiği yere göre bile çekemeyen kameralar için, ki karavanı aldığım firmada aynı şekilde taktık ama görüntüde kesilmeler oluyor dedi o nedenle bende bir arayış içerisine girdim ve sadece tır otobüs gibi uzun dingil mesafeli satılan ürün olan bunu buldum. Bu ürünün bir benzeride amerikada airstream karavanlarda standart olarak üzerinde geliyor, anlayacağınız almadan önce o kadar çok araştırma yapıp mesajlaştım ki sonunda doğrusu olduğuna inanıyorum, çünkü 100 mt ye yakın uzaklaşmama rağmen görüntüde en ufak bir parazitlenme olmadı ve ben kamerayı sanayi sitesinde elimle taşıyordum 12v aküye bağlı, uzaklaşabildiğim kadar uzaklaştım. Aldığım yere de özellikle sordum karavanımın boyu çeki demiri ile 7,68 mt. araç içi 4 mt ve teybin arkasına gizledik diye belirttim. Onlarda hiç kesinti olmayacağını söylediler. Mart başında karavanımı alacağım o zaman karavan arkasına montaj yapılacak istanbuldan izmire dönerkende çok güzel test edeceğim, görüntüleri ve videosunu çekeceğim burdan da paylaşırım, ama sanayi sitesinde o mesafede kesilme olmayınca benim güvenim tam şahsen. Çünkü bu büyüklükte bir anten ve cihazla satılan başka kablosuz kamera zaten piyasada veya üretimde yok.

Sizin bahsettiğiniz türkiyede satılan ve 50 mt diye tabir edilen ama hareket halinde veya aracın monte edildiği yere göre bile çekemeyen kameralar için, ki karavanı aldığım firmada aynı şekilde taktık ama görüntüde kesilmeler oluyor dedi o nedenle bende bir arayış içerisine girdim ve sadece tır otobüs gibi uzun dingil mesafeli satılan ürün olan bunu buldum. Bu ürünün bir benzeride amerikada airstream karavanlarda standart olarak üzerinde geliyor, anlayacağınız almadan önce o kadar çok araştırma yapıp mesajlaştım ki sonunda doğrusu olduğuna inanıyorum, çünkü 100 mt ye yakın uzaklaşmama rağmen görüntüde en ufak bir parazitlenme olmadı ve ben kamerayı sanayi sitesinde elimle taşıyordum 12v aküye bağlı, uzaklaşabildiğim kadar uzaklaştım. Aldığım yere de özellikle sordum karavanımın boyu çeki demiri ile 7,68 mt. araç içi 4 mt ve teybin arkasına gizledik diye belirttim. Onlarda hiç kesinti olmayacağını söylediler. Mart başında karavanımı alacağım o zaman karavan arkasına montaj yapılacak istanbuldan izmire dönerkende çok güzel test edeceğim, görüntüleri ve videosunu çekeceğim burdan da paylaşırım, ama sanayi sitesinde o mesafede kesilme olmayınca benim güvenim tam şahsen. Çünkü bu büyüklükte bir anten ve cihazla satılan başka kablosuz kamera zaten piyasada veya üretimde yok.
Üstadım, 80 -90 km çekme karavan hızlarında da kesintisiz görüntü verir inşallah. Deneyimlerinizi paylaşırsanız bizler de tercih ederiz :smiley:

Bende 15 gün sonra tahminimce Adria da karavanı teslim alacagim. Aracimda ekran olmadigi icin ekranli modelini almak istiyorum.

Link

alperdos bey Bunu izmir de yaptırmayıp Adria da yaptırmanız garanti sebebiyle mi ? Elektrik baglantisini karavanı delmeden yapamaz mıyız ?

Bende 15 gün sonra tahminimce Adria da karavanı teslim alacagim. Aracimda ekran olmadigi icin ekranli modelini almak istiyorum.

Link

alperdos bey Bunu izmir de yaptırmayıp Adria da yaptırmanız garanti sebebiyle mi ? Elektrik baglantisini karavanı delmeden yapamaz mıyız ?
Merhaba, karavan şuan gümrükte geldi, bu hafta sonu teslim alacağım, o nedenle işin karavan tarafının montajı yapılmadı. Karavanın uydu ve güneş paneli adria da takılırken kamerada takılacak.
Doğru montaj olması için adria yapılmalı zaten, delmeden takılan bir kamera yok, çok araştırdım. Ama çevresini silikon ile kapatacaklardır. Hatalı bir montaj yapılacağını zannetmiyorum. Çok karavana taktılar orda. Elektriğide tepedeki 3. Stop dan alıyorlar.

Merhaba, karavan şuan gümrükte geldi, bu hafta sonu teslim alacağım, o nedenle işin karavan tarafının montajı yapılmadı. Karavanın uydu ve güneş paneli adria da takılırken kamerada takılacak.
Doğru montaj olması için adria yapılmalı zaten, delmeden takılan bir kamera yok, çok araştırdım. Ama çevresini silikon ile kapatacaklardır. Hatalı bir montaj yapılacağını zannetmiyorum. Çok karavana taktılar orda. Elektriğide tepedeki 3. Stop dan alıyorlar.

Bu çok güzel bir haber. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlısı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

O zaman elektrik için değil kamerayı sabitlemek için delecekler sanırım. Ben Kamerayı güçlü bir yapıştırıcı ile sabitlemeyi planlamıştım.

Güneş paneli konusunda da daha önceki mesajlarınızda henüz karar veremediğinizi hatırlıyorum. Fuar döneminde araştırıp karar verdiniz sanırım. Aydos karavanın sundugu gunes panelini mi takacaksınız ? Farklı bir sistem mi ?

Uydu ile ilgili arastirmalarda kendimi hic ikna edemedim. Lakin evde dahi TV yerine internet baglantili kanal ve dizileri izliyoruz. O yüzden simdilik vazgeçtim. Uydu dan internet bağlantı imkanı olana kadar pek düşünmüyorum :smiley:

O zaman elektrik için değil kamerayı sabitlemek için delecekler sanırım. Ben Kamerayı güçlü bir yapıştırıcı ile sabitlemeyi planlamıştım.

Güneş paneli konusunda da daha önceki mesajlarınızda henüz karar veremediğinizi hatırlıyorum. Fuar döneminde araştırıp karar verdiniz sanırım. Aydos karavanın sundugu gunes panelini mi takacaksınız ? Farklı bir sistem mi ?

Uydu ile ilgili arastirmalarda kendimi hic ikna edemedim. Lakin evde dahi TV yerine internet baglantili kanal ve dizileri izliyoruz. O yüzden simdilik vazgeçtim. Uydu dan internet bağlantı imkanı olana kadar pek düşünmüyorum :smiley:
Güneş paneli için fuarda micro solar firması vardı, çağdaş bey uygun fiyatlı olarak monokristal panel, mppt ve Bluetooth kitini verdi, ondan aldım.
Adria nin işi panel değil haliyle Bluetooth kiti yok, zaten onlarda sizin alıp getireceginiz herşeyi takıyor. Onlardan almak zorunlu diye bir kural yok, doğru montaj yapıldığından emin oluyorsunuz önemli olan o. Fuarda neta uydu da vardı, akın beyle daha öncede görüşmüştüm, fuara özel güzel bir indirim yapmışlar o yüzden mta60 modelini de onlardan aldım.

Benim bir eksiğim kalmadı, darısı başına.
Kamp alanlarında denk geliriz. :smiley:

karavanlar hayırlı olsun :smiley:

delmek yerine kameraya eklenecek bir minik ayak ve onun polyester elyaf yama ile tutturulması daha iyi olmaz mı ? gerektiğinde deliksiz sökülebilir ? o yama kenarları düzgün yapılırsa hatta bir de boyanırsa gayet şık görünür

Merhaba,

Eski karavanımda uydu anteni ve 22" uydu alıcılı TV vardı. Şimdiki karavanımda TV yok. Vodafone TV aldım hattım üzerine. Ayda 9,90 TL ödüyorum. İnternet kotasından yemiyor. Size TV için sınırsız internet tanımlıyorlar. 60'ın üzerinde kanal var ve devamlı artıyor. 10" tabletim ile TV işini çözdüm. Anten ayarlama derdim bitti. Ayrıca akü harcamamdan da ciddi tasarruf yaptım.

Peki yurtdışında iken internet maliyeti aynı mı oluyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yurtiçi çözüm gayet tatminedici ancak yurtdışında tv ancak uydu ile izlenebilecek demektir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR