Çekme Karavanım İçin Isıtma Önerebilir Misiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Td5Sever Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,036

Sizce Tüplü Isıtıcı Mı , Dizel Isıtıcı Mı ??

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

Bu isitcıdan her yerde var.Adı katalıtık soba
Adı katalitik soba olanlarda düşük O2 sensörlü otomatik kapanma ve devrilme emniyeti yok. Ayrıca indoor safe denilen kapalı alanda kullanabilme özelliği yok. Tüp uzerine takılan hicbir ürün kapalı alanda kullanılamaz. Verimli yanma yapamaz öldürür. Gücü az derseniz bir boy büyüğü var.

Merhaba mr. Heater little buddy diye bir ısıtıcı var. Yurt dışında çok yaygın kullanılıyor $78 fiyatı. Propan tupuyle çalısıyor. Devrilme emniyeti ve düşük O2 sensörü var. Indoor safe bir ısıtıcı. Low high modu var çok pratik ve ucuz olduğunu düşünüyorum. Bacasi olmadığı icin Havalandırma açıkliğı birakin deniyor fakat oldukca temiz bir yanma oldugu icin testlerde hic havalanfirma olmasa bile co hiç olculebilecek ppm degerine gelmiyor. Bence uygun bir alternatif olabilir. Yine de co zehirlenmesi yaşar mıyım diye düşünenler için gaz alarm cihazı ile kullanılabilir.
Havalandırma olmazsa, oksijen azalır ve cihaz kendi kendine kapanır
Zaten ısıtma kapasitesi düşük

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adı katalitik soba olanlarda düşük O2 sensörlü otomatik kapanma ve devrilme emniyeti yok. Ayrıca indoor safe denilen kapalı alanda kullanabilme özelliği yok. Tüp uzerine takılan hicbir ürün kapalı alanda kullanılamaz. Verimli yanma yapamaz öldürür. Gücü az derseniz bir boy büyüğü var.
Senin ilgilendiğin sobanın yakıtı ile benim katalıtık soba dediğim aracın yakıtları aynı.Nasıl oluyorda senin ilgilendiğin soba emniyetli oluyorda markasızlar tehlikeli oluyor?Lütfen basit te olsa teknik açıklamasını yaparmısın

Daha fazla vakit harcamak istemiyorum açıklamamı tekrar okursaniz açıklayıcı bir sekilde yazdığımı düşünüyorum. Teşekkürler

Bu alete zaten gerek yok Oksijen oranı azalınca soba söner amma gazı kesmez.
Devrilme emniyeti güzel bir şey koruyucu.
İndoor safe aktif olursa zannımca o ısıtıcı kısa zamanda söner.
neden verimli yanma yapamazmış ki verimli yanma yapanların bir yerinde oksijen tüpü filan mı var.
Ayrıca resimde görüldüğü kadarı ile bu ısıtıcının yakıt kaynagı o sap gibi görünen yerde ve portatif tüp halinde olması gerek.Böyle en fazla iki istmada bitecek tüpe ne para dayanır nede stok ki yedek tüpleri stoklamak her şeyden daha tehlikeli

Zaten bunun tüpü de bulunmaz
Tanıtım fotoğraflarında hiç karavan yok
Avcılar falan için iyi olabilir
Bir yanı açık çadır vs, havalanan ortamlarda

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ne LPG zehirli bir gazdır ne de CO2 zehirli bir gazdır. İkiside zehirsizdir.

İçerideki oksijen biteceği için ölürsün. Sensör alarm verdiğinde sen hayatta olmayabilir yada cam açacak kadar takatin kalmamış olabilir. Hele ki uykuda sensör ocağı kapatsa bile kalkıp camı açmayacağı için sen yine oksijensizlikten, ruhuna fatiha.

işte bunlar hep karavana ev muamelesi yapmaktan, ev konforunu karavana taşımaya çalışmaktan kaynaklı gereksiz çabalar. üşüyorsan kışın evde otur, mesele bu kadar basit. kamp/karavan a gönül veren insanın rahatına çok düşkün olmaması lazım, asgari şartlarla idare edebilecek bir hayat görüşü olmalı. ben rahatıma düşkünüm taviz vermem diyen de ya transporter, ducato almayacak paraya kıyıp otobüsten karavan yapıp içini ev gibi döşeyecek ya da bu sevdadan vazgeçip mutfak balkonuna masa atacak. hem para harcamayayım hem karavan olsun hem içinde her şey olsun yok öyle üç kuruşa beş köfte :smiley:

işte bunlar hep karavana ev muamelesi yapmaktan, ev konforunu karavana taşımaya çalışmaktan kaynaklı gereksiz çabalar. üşüyorsan kışın evde otur, mesele bu kadar basit. kamp/karavan a gönül veren insanın rahatına çok düşkün olmaması lazım, asgari şartlarla idare edebilecek bir hayat görüşü olmalı. ben rahatıma düşkünüm taviz vermem diyen de ya transporter, ducato almayacak paraya kıyıp otobüsten karavan yapıp içini ev gibi döşeyecek ya da bu sevdadan vazgeçip mutfak balkonuna masa atacak. hem para harcamayayım hem karavan olsun hem içinde her şey olsun yok öyle üç kuruşa beş köfte :smiley:

Üstadım, yabancı bir karavan forumunda mutfak ocağının üzerine koyduğu tuğla ile ısınan bir karavancının fotoğrafına rastlamıştım. Adam bir de tuğlaya tel sap yapmış ve ortasını da ahşap kaplamıştı. Bu şekilde ısınıyordu. Üşenmedim, aynısını yaptım. Emin olun, tuğla ısındıktan sonra ocağı kapattım ve saatlerce çevresine ısı yaydı. Az ile yetinmek ayrıca keyif de veriyor.

değerli @udisa üstadım, ben de çocukluğumdaki izci kamplarında soğuktan korunmak için kamp ateşi etrafındaki taşları kullanmayı öğrenmiştim.ayrıca küçükken üşütüp hasta olduğumuzda sobanın üstünde ısıtılan tuğlayı ayaklarımızın altına koyarlardı. sizin de test ettiğiniz gibi tuğla ısıyı uzun süre muhafaza ediyor. şimdi yazarken aklıma geldi tuğlayı yemekler sıcak kalsın ya da pilav dibine tutmasın diye de kullanırlar. az ile yetinmek konusunda da size tamamen katılıyorum, selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR