çiftalan saklı gölde bir haftasonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bekirgümüş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,722
Ynt: çiftalan saklı gölde bir haftasonu

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
İstanbul'da yaşadığım dönemde hergün sahil yolunu kullanarak 6 sene Küçükyalı-Tuzla arasını gidip geldim.Özellikle hafta sonları yol ile deniz arasındaki alanlardaki piknikçi (veya pislikçi de denebilir) lerin oturup yiyip kalktıktan sonra orada bıraktıkları pislikleri görüp kahroluyordum.
Bu tür pislikçiler her zaman vardır ve olacaklardır, boşuna temizlemeyin gelip pilettikleri yeri görsünler.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.
evet belki toplamamak dediyinizgibi çözüm olabilir ama insanın vijdanı rahat etmiyor ,oturduğum yerden pislikleri görünce huzursuz oluyorum ,saygılar.

Etiketler

bekirgümüş' Alıntı:
evet belki toplamamak dediyinizgibi çözüm olabilir ama insanın vijdanı rahat etmiyor ,oturduğum yerden pislikleri görünce huzursuz oluyorum ,saygılar.
Bekir bey emeğinize ellerinize sağlık saklı göl saklı göl olmaktan çıktığından beri malesefki( piknikçileri ayrı tutuyorum) pislikçilerin uğrak yeri oldu :mad: [SIZE=78%] inanın bende sizin gibi oranın sevdalısıyım her gittiğimde bende mıntıka temizliği yapıyor hatta etrafı kirli görünce sesli olarak bağırıp çağırıyorum ama nafile[/SIZE] :-\ [SIZE=78%] insan diye geçinen müsveddeler yediklerini içtiklerini ve çöplerini bıraktıkları gibi, her tarafta ateş yakarak yeşilide yok ediyolar. etkinliğin olduğu gün oraya gitmek istediğimde baktım yolu kapamışlar bizim araçlar için zor değil ama bazı hayvanlar araclarını yolun ortasına koyarak jeep lerin oraya gitmesini engellemiş ama kendileri gene malzemeleri elle taşıyarak götürüp çopleri bırakarak geri döneceklerdir (çöpünü toplayan ve etrafını da uyaran kişilere saygım sonsuz)üzülüyorum kaç kere kavga edecek boyutlara geldi ama malesef bitmiyor bu tip insan müsveddeleri [/SIZE] ??? [SIZE=78%]sizin düşünd[/SIZE][SIZE=78%]üğünüz gibi imkanı ve işi olan herkese tavsiyem ağaçlara çivi çakmadan telle asarak uyarı tabelaları asmak (çöpünüzü bırakmayın veya etrafı temiz tutalım )gibi aslında bu tür çöpleri bırakıpta giden aileleri resimlerini çekip trafiğe veya jandarmaya göndereceksin onlarda resimlerle belgelenmiş plakalara ceza yazacak böyle bir kanun çıksa ne güzel olur [/SIZE] ;) [SIZE=78%]bak bakalım kaç öküz çöpü bırakır nispeten azalırlar Tüm doğa sever dostlara slm lar [/SIZE]

merhaba mehmet kardeşim bu hafta ordaydım dediyiniz gibi yola toprak dökmüşler oh be dedim hanıma piknikciler giremicek neyse gelö vardıyımda bizden birkaç arkadaş vardı ilerliyen zamanda nasıl geçiyolarsa piknikciler gelmeye başladı ,insanlara belki bü şekilde yaklaşmak yanlış ama inanın insan gözüken hayvan bile demek istemiyorum aslında ,onlara hayvan bile denmez yediler içtiler olmaz böyle bişey abartmıyorum sanki savaş alanı öyle pislik bıraktıla, ordaki arkadaşlar'la sesli şekiılde eleştirdiyimiz halde bindiler araçlarınaq gittiler hani insan sarrafı oldum derlerya bende anladıyım kadarıyla onlara birşey söylesem inanın gene anlamazlar sonuçta maraz çıkacak,neyse arkadaşlarla temizledik ve tertemiz bıraktık,ve giderken baktımkı etraftakiler o kadar söylendik hakaret ettik genede pislik birakıp gitmişler söylesende anlamıyorlar,bir insan olarak ben insanolana bunu yakıştıramıyorum,zaten adamlara o aillelere bektıyında biraktıkları pislikten daha pis oldukları anlaşılıyor,saygılar kardeşim,omlara inat ben temizliyime genede devam edicem,saygılar.

Aranıza yeni katıldım.Merhaba, anadolu yakasında ailemiz ile gittiğimiz yerlerde bende çok söyleniyorum 2 yaşındaki oğlum bile çöp çöp adam pis atmış diyerek defalarca bize gördüğünü anlatıyor ne kadar kötü bir durum. Bu çöpleri bırakanlarında evlatları var neyse.Kayınpederle beraber genelde bunları toplayıp teneke içerisinde yakıyoruz.
Aslında Mehmet ALi beyin dediğini yapmak lazım bu insanların resimlerini çekip sosyal paylaşım sitelerinde teşhir etmek gerek. Bu devirde fac.bk kullanmayan yok elbet gördüklerinde ders almaya başlarlar.
Bu resimleme konusunda trafikte kaldığım zaman eski iett ve özel halk otobüslerininde bazılarından ne kadar koyu renkli egsoz gazı çıkıyorsa onlarıda videoya alıp yine sosyal paylaşım sitelerine atmayı düşünüyorum bu sıralar.Belki belediyeler araçlarına ve gezi alanlarına vs. pisliklere müdahale etmeyi en kısa zamanda programlarına alırlar.
Geçmişine ''buralar bomboştu kurtlar,domuzlar gezerdi'' diyerek atıfta bulunan insanların yeşillik alana gittiklerinde unutmasınlar ki çoçukları zamanı geldiğinde geçmişlerine ''buraları yemyeşildi büyüklerimiz yok etti'' diyerek kemiklerini sızlatacaklar.
Saygılarımla
Murat Ünal

mydonnoz' Alıntı:
Aranıza yeni katıldım.Merhaba, anadolu yakasında ailemiz ile gittiğimiz yerlerde bende çok söyleniyorum 2 yaşındaki oğlum bile çöp çöp adam pis atmış diyerek defalarca bize gördüğünü anlatıyor ne kadar kötü bir durum. Bu çöpleri bırakanlarında evlatları var neyse.Kayınpederle beraber genelde bunları toplayıp teneke içerisinde yakıyoruz.
Aslında Mehmet ALi beyin dediğini yapmak lazım bu insanların resimlerini çekip sosyal paylaşım sitelerinde teşhir etmek gerek. Bu devirde fac.bk kullanmayan yok elbet gördüklerinde ders almaya başlarlar.
Bu resimleme konusunda trafikte kaldığım zaman eski iett ve özel halk otobüslerininde bazılarından ne kadar koyu renkli egsoz gazı çıkıyorsa onlarıda videoya alıp yine sosyal paylaşım sitelerine atmayı düşünüyorum bu sıralar.Belki belediyeler araçlarına ve gezi alanlarına vs. pisliklere müdahale etmeyi en kısa zamanda programlarına alırlar.
Geçmişine ''buralar bomboştu kurtlar,domuzlar gezerdi'' diyerek atıfta bulunan insanların yeşillik alana gittiklerinde unutmasınlar ki çoçukları zamanı geldiğinde geçmişlerine ''buraları yemyeşildi büyüklerimiz yok etti'' diyerek kemiklerini sızlatacaklar.
Saygılarımla
Murat Ünal
merhaba murat kardeşim aramıza hoşgeldin ,ne yazıkki bu haftada ordaydım yanımda yurtdışından gelen bir arkadaş vardı hayretl içinde kaldı, yok böyle birşey bu pis insanlara çözum bulmak çok zor anladıyım kadarıyla bizi aşıyor biz yanlız temizlemekle kalırız onlarda pisliye devam eder,inşallah birgün islah olurlar.

Malesef bu tür olaylarla hepimiz karşılaşıyoruz, sizi de doğamıza sahip çıktıığınız tebrik ediyorum.

SKSafir' Alıntı:
Malesef bu tür olaylarla hepimiz karşılaşıyoruz, sizi de doğamıza sahip çıktıığınız tebrik ediyorum.
evet kardeşim doğa insanoğlunun geleceyi sahip çıkanlar sayesinde var olacaktır,bizler duyarlı oldoyumuz sürece olmayanlarıda uyardıyımız sürece varolacaktır,gelecek nesile en büyük miras olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri