Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 457,884
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Yeni her zaman cazibelidir ama motor aynı kasa aynı değişen iç göğüs bence çokta önemli değil

Etiketler

arkadaşlar ben aracı ne kadar kasarsam kasayım 5,6 dan aşağı yakmadı.sadece bir kez 5,5 gösterdi ama o da 2-3 saniye sürdü.bu şekildeki kullanım tarzıyla yollar oldukça tehlikeli oluyor.normal kullanımda ise 6,3 gibi yakıyor.sizin değerlerinizde bunlara yakın mı?araç 4x2 90 hp

youngsun' Alıntı:
Eski Dusterın işi bitti zaten, bayide 47500a 90lık opsiyonsuz beyaz Laurete vardı makyajlı ve birçok talibi vardı. Ama bej renk deri direksiyonlu look paketli eski kasanın yüzüne bakan yok.
Hatta VW Cady alacaklar bile Yeni Dustera kaymış durumda. Durum ciddi.
Linkte Necvoxun Dacia OEMleri var
http://demirusta.com/site/car-multimedia/arac-markalari/dacia/?k=NECVOX

Bunu daha önce gündeme getirmiştim ve karşı çıkılmıştı...Aradaki fiyat farkı çok olmadan eski kasaları satamazlar...Şuan dahi ellerinde hala çok araç var...ÖTV zammı işin tuzu biberi oldu...

Öztürk FX' Alıntı:
Ben 3 bayii ile görüştüm...Makyajlı kasaya fiyat vermediler...

Makyajlı kasaya zam yapmazlar ise...Eski kasayı satamazlar...Stoklarda bol miktarda eski kasa duruyormuş.

Kısacası iki kasa arasında bariz fiyat farkı olmalıdır...Ya birne indirim yapacaklar..yada ötekine bindirim...başka seçenek yok...

Bugün ön sol sis farının camının kırıldığını farkettim. Serviste ne kadardır fiyat bilgisi olan varmı? Ve bu camı değiştirmek için ön tamponun sökülmesi mi gerekiyor?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geçmiş olsun , serviste ne kadar bilmiyorumda dışardada satılıyor karşılaştırma yapabilirsin , ön lastik davlumbazını çıkartırsan ordan değişir

troyexplorer' Alıntı:
Geçmiş olsun , serviste ne kadar bilmiyorumda dışardada satılıyor karşılaştırma yapabilirsin , ön lastik davlumbazını çıkartırsan ordan değişir

Teşekkür ederim Süleyman abi inşallah dediğin gibi tamponu sökmeye gerek kalmaz. Dışarda bakacam zaten bulduğumda yazarım fiyatınıda.

Servise sordum 136tl dedi bir tanesi için işçilikle 150tl, aynı parçayı dışarda 75'e buldum kendim taktım.

döner kontaktördeki sorun nedeniyle döner kontaktörü 6-7 ayn önce garantiden değiştirmiştim. son 1 aydan beri de aynı sorun yeniden başladı. halbuki arabayı çok titiz ve hassas kullanan biriyim. şans işte ya da ne kadar dikkat edersen et o kadar sorun geliyor başına..süleyman kaptan beni çok iyi anlar :smiley:
neyse 2 hafta önce servise bu sebepten dolayı gittim. normaldir bu sorun yok dediler...problem şu idi, tam tura dönüşlerde direksiyon dan çıt çıt ses geliyordu..neyse fazla uzatmayım bugün hava yastıklarını tamir eden özel servise gittim..direksiyon içinde bulunan döner kontaktör içindeki 1-2 tırnak yerinden çıkmış, direksiyon dönüşü o tırnağa gelince ses yapıyormuş..bugün defalarca test ettim..şimdilik sorun yok...bu arada direksiyon sanki hafifledi gibi geldi bana..psikolojik de olabilir bu emin değilim..demek istediğim herşey yetkili serviste çözümlenmiyor...

30 tl ye hallettim sorunumu..
direksiyon sökülürken bir kaç fotoğraf çektim...belki lazım olur sizlere dedim

bu arada bizim direksiyonların yükseltme alçaltması var mıydı??

20140108 130225

20140108 130316

20140108 130348

20140108 130410

macmaneman' Alıntı:
problem şu idi, tam tura dönüşlerde direksiyon dan çıt çıt ses geliyordu..

Evet aynı ses ben de var. Beni de sinir ediyor o her tam tur dönüşlerde. Bende sinyal koluna bağlı birşey herhalde dedim ve bu zamana kadar sormadım servise. Bunu paylaştığınız iyi oldu. Servise yolum düştüğünde gösteririm.

arkadaşlar başka bir forumda dacia sandero stepway sahipleri yokuş kalkış desteğini servislerden açtırdıklarını söylüyorlar.acaba bizim araçlarda da böyle bir şey olabilir mi?ben kapıların otomatik olarak kilitlemesini açtırmıştım ama bunu sormak o zaman aklıma gelmedi.

Yokuş kalkış sistemi olurda açık olmaZmı yaw
Otomatik kitleme başka birşey açık olmamasının sebebi kaza anında geri açma sistemi yok o yüzden açık değil
Yokuş kalkış sisteminin bir açıklaması olama varsa vardır yoksa yoktur zannetmiyorum

yılmazgüç' Alıntı:
arkadaşlar başka bir forumda dacia sandero stepway sahipleri yokuş kalkış desteğini servislerden açtırdıklarını söylüyorlar.acaba bizim araçlarda da böyle bir şey olabilir mi?ben kapıların otomatik olarak kilitlemesini açtırmıştım ama bunu sormak o zaman aklıma gelmedi.

Bu konu hangi forumda konuşuluyor ve bana link verebilirmisiniz...

Bende Yeni Stepway var ve hemen servise gidip açtırayım...

Sistemi kullandıkça buraya yazayım...

Öztürk FX' Alıntı:
Bu konu hangi forumda konuşuluyor ve bana link verebilirmisiniz...

Bende Yeni Stepway var ve hemen servise gidip açtırayım...

Sistemi kullandıkça buraya yazayım...

Buldum...İlk işim servise gitmek...

http://forum.donanimhaber.com/m_66286278/mpage_12/tm.htm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri