dacia duster ön cam lastiginden ve surucu hava yasgıtından gelen ses

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barbarosbasaran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,547
Arkadaşlar merhabalar
dacıa duster aracımda bir haftadır birkac ses var.

birincisi on cam ın arabanın konsolu ıle bırlestıgı noktada sungerımsı bir fitil var soguklar oldugudan berı ses yapmaya basladı. son gunlerde cok arttı. yolda gıderken kucuk sarsıntılarda bile ses yapmaya basladı. karsılasan varmı acaba?

dıger ses te forumda daha once de tartısılmıstı, dıreksıyondan gelen ses. ben sesın kaynagının surucu hava yastıgı oldugunu buldum. elımle de oynattıgımda benzer bır ses gelıyor.. bozuk yolda ve kasıslerden gecerken cok tıkırtı yapıyor. bıldıgım kadarı ıle hava yastıkları dıreksıyona gecmelı herhangı bır vıdası yok.
karsılasan varmı acaba?

sag on kapının ıcerısındende ses gelıyor. kapıyı kapatıp acarken gelen bu ses elımle vurdugumdada gelıyor. ıcınde bırseyler mı cıktı acaba?servise baktıracagım.

bu arada sunuda soylemek ıstıyorum. 2012 model Duster ı cok severek aldım severek kullanıyorum ve 20bın km de ama 99 model vectram var 300 bın km de boyle sorunları hıc yasamadım.

tesekkur ederım sımdıden herkese

Etiketler

Ynt: dacia duster ön cam lastiginden ve surucu hava yasgıtından gelen ses

Direksiyonun arkasında sağda ve solda olmak üzere demir klips var. Elimizle direksiyon göbeğini bastırıyoruz ve arkadaki klipslerin boşluğunu musluk contasıyla sıkıştırarak alıyoruz. Ses kesilmiş oluyo.

Tam emin değilim ama, arabayı bayiden ilk alıp eve giderken ön camla göğüs arasındaki süngerin oradan bana da sesler geliyor gibi fark ettim. Geçenlerde arkadaşım denemek için bindi bir ses duymadım. Belkide vardı ben fark etmedim. Ama kesilmiş olabilir. Duyarsam tekrar yazarım buraya.

O süngerin hikayesi şöyle, sünger sıcak havalarda yumuşadığı için herhangi bir ses yapmıyor ama hava soğumaya başladığında sertleşip ses çıkarmaya başlıyor dikkat ederseniz arabanın içi uygun sıcaklığa geldiğinde ses kesilmiş olacaktır. ;)

Benimkinden de geliyor.İyice rahatsız etmeye başladı.Servise gitcem.Çözüm bulan olursa paylaşsın.Ayrıca renault internetten mesajla bildirelim .Belki bi açıklama yaparlar.

Benden ilk 1-2 gün geliyor gibiydi (yukarıdaki mesajda da yazmışım gerçi) ama sonradan kendiliğinden kesildi. Artık hiç ses yok.

Belkide muhtemelen parçaların oturmasımıdır artık bilemiyorum.

bende sağ taraftan geliyordu cik cik diye bises ancak araçısındığında kesiyor sesi.ben bide silikon sprey sıkmıştım camla sünger arasına işe yarıyor bilginize

Ynt: Dacia Duster Ön Cam Lastiginden Ve Surucu Hava Yasgıtından Gelen Ses

arkadaşlar merhaba, aynı ses sorunu bende de başladı. ön cam sağ alt köşe ile siyah süngerin birleştiği yerden bir ses geliyor. sanki cama bir parça sürtüyor gibi. ilk başta sesin içeriden kaynaklandığını zannettim fakat daha sonra kaynağı buldum.
dışarıda ön camın alt köşelerinde üçgen şeklinde siyah bir plastik parça var. bu parça cama sürtüyor. ileriki günlerde parçanın fotosunu eklerim.
ilk başlarda sorun değildi ama ses giderek insanın dikkatini çeken bir hal aldı. bazen ısınmadan dolayı sanırım ses kesiliyor.
bu sorunu servis ile mi çözebilirim, yardımınızı ve görüşlerinizi rica ederim.

Kapı fitil icunu tutan plastik parcadan bahsediyosanız o ses yapmiyo ben defalarca sokup taktim.
Bu arada bagaj bolmesindeki sag ve sol plastiklerden gelen catir cutur gag gug sesler icin ic taraflarini yumusak malzemelerle destelemek gerekiyo ayrica bunlar kaportaya plastik klipslerle geciyor bu klipslerde bosluk var tıkırtı yapiyor. Ben bu klipslerin bosluklarini mastikle aldım. Plastikleri soktum fabrika plastiklere keçe yapistirmis ben o kecelerin ustune ses emici sunger yapistirdim.

İDNZ' Alıntı:
arkadaşlar merhaba, aynı ses sorunu bende de başladı. ön cam sağ alt köşe ile siyah süngerin birleştiği yerden bir ses geliyor. sanki cama bir parça sürtüyor gibi. ilk başta sesin içeriden kaynaklandığını zannettim fakat daha sonra kaynağı buldum.
dışarıda ön camın alt köşelerinde üçgen şeklinde siyah bir plastik parça var. bu parça cama sürtüyor. ileriki günlerde parçanın fotosunu eklerim.
ilk başlarda sorun değildi ama ses giderek insanın dikkatini çeken bir hal aldı. bazen ısınmadan dolayı sanırım ses kesiliyor.
bu sorunu servis ile mi çözebilirim, yardımınızı ve görüşlerinizi rica ederim.

Beyler ön cam sağ alt köşe üçgen şeklindeki parça hatalı sanırım, aynı ses bendede vardı, servise gittim, o parçayı söküp çift taraflı bant yapıştırdılar ses şuanlık yok, ama nasıl ayarım o sese anlatamam, toplu halde bir bildirim yapsak Reno 'ya.... Bir ara o kadar taktım ki sesin kaynağını bulamamıştım, arabayı satıcaktım..

Sesi o parça yapıyorsa çözülmeyecek bişey değil renault kutu işini halletsinde o parça kusur kalsın

Arkadaşlar ön camın köşesindeki üçgen parçayı bugun inceleme fırsatı buldum , parçanın vidalanma yerinden kaynaklanan bir sorun vidanın karşılığı çok az daha yukarda olsa parçayıda camdan açıcak ona müdahale etme şansımız yok, çözümü altına çift taraflı bantta olur olmasınada dışardan çirkin gözükür kalıcı çözüm parçayı söküp cama sürten yerlerini falçatayla tıraşlamanız lazım . Aracımdakilerin ses yapan taraftaki cama değiyor ses gelmeyen taraftaki değmiyordu sadece ses yapan yere uyguladım ve başarılı ses kesildi. Resimlerini paylaşıyorum ilk resim tıraşlamadan önceki hali

Image

Image

troyexplorer' Alıntı:
Arkadaşlar ön camın köşesindeki üçgen parçayı bugun inceleme fırsatı buldum , parçanın vidalanma yerinden kaynaklanan bir sorun vidanın karşılığı çok az daha yukarda olsa parçayıda camdan açıcak ona müdahale etme şansımız yok, çözümü altına çift taraflı bantta olur olmasınada dışardan çirkin gözükür kalıcı çözüm parçayı söküp cama sürten yerlerini falçatayla tıraşlamanız lazım . Aracımdakilerin ses yapan taraftaki cama değiyor ses gelmeyen taraftaki değmiyordu sadece ses yapan yere uyguladım ve başarılı ses kesildi. Resimlerini paylaşıyorum ilk resim tıraşlamadan önceki hali

nokta atışı çözüm. ben on camdan gelen sesı soyle farketmiştim. yagmurlu o plastık parca ile cam arasına su girdiginde gıcırtı yapmıyor. kuru havada sesın kaynagını bulduktan sonra o parcaya su dokerek tekrar denedım ses yoktu. Hala ses gelıyor servıs. o parcayı fırsat bulup sokemedım. cok yardımcı oldunuz. teşekkurler. (Sesi kesmek icin cama su sıkmaktan gına gelmişti :smiley:)
bu arada bu ses ıcın servıs on konsolu sokmeyı planlamıstı.
Hava yastıgından gelen sesı zaten cozmustuk. buda tam oldu.
iyi gunler

süleyman abi, parça elimde şu an , tam olarak neresi kazıyacağız.

Parça yerindeyken neresinin değdiğine bak ona göre fazla kaçırmadan traşla falçatayla cama değmemesi önemli

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri