Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Haluk Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,335
Ynt: Defender Bize Uygun Mu, Deneyelim Ama Nasıl?

Araçlarını modifiye eden arkadaslara bir tavsiye daha. Kullandığınız malzemenin ağırlığını da mutlaka hesaplayın. Mutlaka orantılı bir biçimde ve sağlam takıldığında emin olun.

Ondan sonra ya bu araç nie 100 km de 25lt yakıyor demeyin.

On Tampon ortalama 60kg olsa hâline bir vinç de aparatlaiyla 50kg gelse 110kg arabanın en ucuna koyup dengeyi hem de kafadan bozdugunuzu unutmayın.

Etiketler

limankalesi' Alıntı:
Derya hadi eşşeklik yaptık depoyu deldik ,,değiştirecek kadar mekanik bilgimizde var (seni telefonla aradık tarif aldık tabiki :smiley: ) ama abi yedek depoyu nerden bulucaz ya dağın başında :smiley: sakın benim bagajda yedek depom var deme :smiley:

:D o kadar yedek parça taşımıyorum ama ne olur ne olmaz diye çantamda marş motoru kömürü bile var :D
Depo konusunda da Kayalar oto bayram abi saolsun. :smiley: telefonla sipariş verip bildik bir adrese kargo istedim ben. ertesi gün kargo adrese geldi. alıp tafa ile beraber gece değiştirdik. :D

burakuysal' Alıntı:
Bilmeyen Arkadaşlara Söyleyeyim dturan tam bir Defender profesörüdür. Birçok tamiri kendisi arazide bile olsa yapar. Zamanında o da acemiydi. Çok eski konularda okuyup görebilirsiniz. Ama dediğim gibi bu araba için elin mekaniğe alet edavata yatkın olacak

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benimki tamamen meraktan başladı. ama mekaniğe yatkın oluşum büyük avantaj. asıl mekanikçi Özgür yörüker :D komple arka dif. akrep dif. ile değiştiriyo şimdi :D
Tafa da canı sıkılsın şanzuman indirip tamir eder. ;D Bu defender adamı usta yapıyor galiba. ;D ;D

Özgür Yörüker e zaten halk arasında off-road değil Özgür-road diyorlarmış ;D ;D

dturan' Alıntı:
Benimki tamamen meraktan başladı. ama mekaniğe yatkın oluşum büyük avantaj. asıl mekanikçi Özgür yörüker :D komple arka dif. akrep dif. ile değiştiriyo şimdi :D
Tafa da canı sıkılsın şanzuman indirip tamir eder. ;D Bu defender adamı usta yapıyor galiba. ;D ;D

kardeşim etrafında usta olmayınca kendi arabanın ustası oluyorsun. Ustada olmak zorundasın arazide başına ne zaman ne geleceğini bilemezsin hele bizim gibi tek araç deli gibi her yere gidersen ne olacagı hiç belli olmaz :smiley:

Herkese Merhaba,

Defender'ı beğenmediyseniz; Series'i muhtemelen hiç beğenmeyebilirsiniz.
Daha önce Discovery'leri (1-2-3..) denedi iseniz: Land Rover modelleri bitmiş ve size hitap etmemiş demektir.

Eğer durum bu ise: başka marka ve modeller sırada demektir.
Memnun olacağınız, severek kullanacağınız bir arazi aracı bulmanızı dilerim.

Merhaba Barış Bey,

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Defender'i beğenmeme gibi bir durum söz konusu değil. Aksine maddi imkanlar elverir de binek aracımı satmadan almak mümkün olursa kesinlikle Defender diyorum. Bir yandan da nedense
son aylarda oldukça artan fiyatlara, ben bu araca 50.000 TL masraf ettim önceki sahibi de 60.000 TL etmiş deyip 25.000-30.000'e elindeki ölmüş eşekleri satmaya çalışanlara isyanım tam gaz ;D (Bir arkadaş 18000'e içi komple yanmış aracı teklif etti örneğin).

Öbür yandan son zamanlarda ilanlarda gözüme çarpan bir kaç Series 3 var. Kimse kusura bakmasın ama tasarım olarak
Defender'i ona katlar ;D Elbetteki yaşları gereği yürür halde tutmanın kolay olmayacağının, son derece konforsuz araçlar olduklarının da farkındayım. Sonuçta Doğan SLX ikisinden de konforlu ama burada kimse tercih etmiyor ;D

Merhaba Haluk Bey,

Defender'ların ikinci el piyasası tespitleriniz doğrudur. Bir Defender satın alacağınız veya satacağınız zaman; çeşitli fıkralarda rol almanız gereklidir. Bu, bu işin olmazsa olmazıdır :D

Artık Ankara'dan Defender'ların, ihale yolu ile: sadece hurda statüsünde satılması - kesin olarak trafiğe kayıt ettirilememesi başta olarak, çeşitli sebeplerden son dönemde fiyatlar artmış bence. Yanılıyor olabilirim ama böyle düşünüyorum.

Tavsiyem: acele etmeyin. İkinci el ilanları takip edin. Bir süre sonra: satılık araçlar ve fiyatları konusunda deneyim sahibi olursunuz. Fiyat = Defender oranı konusunda bu deneyim çok işinize yarar. Series'ler hakikaten güzel makinalardır. Özellikle kısa şase (88 inch) olanlar; muhteşemdir. Tabi beğeniler; kişilere göre farklılık gösterebilir.

Sabır işin özü. İlk Defender için 1 seneyi aşkın bakındım öncelikle limitinizi kesin olarak belirlemeniz ve o aralıktaki araçlara yoğunlaşmanız çok işe yarıyor.

Hatta dün ali İhsan tarafından 3 liraya satılan Defender 2 gün ortadan kaybolup başka bir şehirden bambaşka bir hikaye ile 7 liraya tekrar satılığa çıktığına da şahit olacaksınız. Ama aracı bildiğiniz için oha deyip gülecek ve geçeceksiniz.

Selamlar,Haluk bey fazla düşünüp yormayın kendinizi DEFENDER'ı gönülden istiyorsanız alın ve keyfini sürün (46 yaşındayım ve hayatım boyunca pişman olduğum TEK şey DEFENDER'ımı satmak oldu.)

Defender işi çok hassas bir konu olsa gerek. Bende Lada niva var. Komple toplanmış bir araba parçası son derece ucuz olduğundan istediğini anında yeniliyorsun. Aldığın ladadan korkmazsın çünkü en fazla 300-500 masraf açar.
Gel gelelim defendera... Şimdi diyorum ki bu ladayı satıp bir tane defender alıp güzel bir toplasam güzel olur da parça fiyatlarına bakıyorum adamın anasını ağlatır. nivanın ön panjuru 60 lira defender ön panjuru 1500+ Ladanın sinyal kolu 30 lira defenderin sinyal kolu 500+ Adam utanmadan bağaj paspasına 800+ kdv yazmış ya. El insaf kardeşim! Yuh.
Parçalar çok pahalı bence aracı alırken çoook iyi gözden geçirmek lazım. Astarı yüzünü geçer aman dikkat...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR