defender hastalığı size nasıl bulaştı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rsc86 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,499
Ynt: defender hastalığı size nasıl bulaştı

Bende sitemiz üyelerinden ''sertem41'' nickli Serhat abinin arabasına bindim hastalık bulaştı aylarca ihale bekledik mke de olmadı alamadık gittik feroza aldık ama aklım hala Defender da :smiley:

Etiketler

Bilmiyorum ama çocukken kısa bir Defender 90 oyuncağım vardı hep onunla hayaller kurup nerelere gitmezdim ki,daha sonra 36'lı yaşlarda gerçek Defender 110'um oldu sattım ,,,sattıktan sonra dayanamayıp bir benzinliğin oyuncak araba satan bölümünden yine bir oyuncak Defender 110 aldım hani kapıları,kaputu açılıp kapananından :smiley: yaş 41 :smiley: en sonunda da Defender 90'a sahip oldum 15 gün önce,,,evet şimdi yaş 44 :D

Çok çeşitli sebepleri var.
Çocukluğumdan beri doğaya karşı büyük bir merak ve ilgim vardı. Bunun yanında Camel tropy hayranıyım tabiki oradaki Defenderlere de. Sanıyorum o zaman bulaştı. Sonra Askerde Komutanın altındaki defender ve özellikle ateş idare ileri gözetleme takımının defenderlarına hayran hayran bakardım. Ama hiçbir zaman ulaşamayacağımı düşünüyordum herhalde ki almak yada kullanma isteğim çok fazla olmadı.
Ta ki araba almaya karar verdiğim zaman internette defender modellerini görene kadar.

sanırım bu virüs tam olarak o zaman bana etki etti. :smiley: Uzuuuun zaman sabırla bekledikten sonra sonunda sahibi oldum.
mutluyum. :smiley:

çocukken merakım vardı,, 85 lerde bakırköyde yarışlar olurdu(şimdiki adliynin yeri)

iyice merakım arttı 1987 de erzurumdaki dükkanımıza babam bir tane ...109 II a...

almıştı 1990 da istanbula getirdik onu kardeşimle topladık 97 de sattık....

2007 de trabzonda bir tane emekli 110 sw buldum aldım onu topladım

hatta biraz abarttım sadece perçinlerine 1500 tl verdm kasa 2(iki) milim

elde yapma aluminyum gerisini tahmin edin bir yıl sürdü toplamam

yani kafayı kırdık defenderle akıllı işi değil ama biz yaptık hala biniyoruz ama

tık yok DEFENDERİMİZİ SEVİYORUZ...34 LK 234

dogan oto' Alıntı:
çocukken merakım vardı,, 85 lerde bakırköyde yarışlar olurdu(şimdiki adliynin yeri)

iyice merakım arttı 1987 de erzurumdaki dükkanımıza babam bir tane ...109 II a...

almıştı 1990 da istanbula getirdik onu kardeşimle topladık 97 de sattık....

2007 de trabzonda bir tane emekli 110 sw buldum aldım onu topladım

hatta biraz abarttım sadece perçinlerine 1500 tl verdm kasa 2(iki) milim Anlamam ben Selo....Bizim Defenderide aynı şekilde yapacaksın...Yoksa kendimi Kemerburgaz yarış parkurundan aşağı atarrım...Mert bile beni durduramaz....Zaten geçen sefer bunun üzüntüsünden düşüp iki kaburgamı kırdım ..biliyorsun...Aslanım Selo....Hoşçakal......

elde yapma aluminyum gerisini tahmin edin bir yıl sürdü toplamam

yani kafayı kırdık defenderle akıllı işi değil ama biz yaptık hala biniyoruz ama

tık yok DEFENDERİMİZİ SEVİYORUZ...34 LK 234

ya camel trophy ya askerdeyken vuruldum ben defender a.
beni asıl cezbeden o küçücük ön camı, hüzünlü bakan farları,kutu şeklinde olması,arkaya doğru uzun olması.hertürlü yerinin kolayca sökülüp takılıyor olması. e bir de arazinin efendisi olması.

huseyinyilmaz' Alıntı:
ya camel trophy ya askerdeyken vuruldum ben defender a.
beni asıl cezbeden o küçücük ön camı, hüzünlü bakan farları,kutu şeklinde olması,arkaya doğru uzun olması.hertürlü yerinin kolayca sökülüp takılıyor olması. e bir de arazinin efendisi olması.

Hüseyin arazinin efendisi deyince aklıma geldi,efendeisi değil Defendisi diyesim geldi :smiley: :smiley: :smiley:

Benimki 20 yıllık bir tutku.
1992 yılında Telekom'da (O zamanki adıyla PTT, daha telekom-posta ayrımı olmamıştı) santral mühendisi olarak başlamam ile birlikte Defender hayatıma girdi.
Başmüdürlüğümüzde 4 adet benzinli Defender vardı. 1 tane Radyo-Link, 1 tane Dış-Şebeke, 1 tane Makina-Enerji ve 1 tane de Santral bölümüne tahsis edilmişti.
Sürekli Defender'in ön sağ koltuğunda köy köy mezra mezra dolaştım yıllarca. Mecburi off-roaddu bizimki. Araba sürmeyi Defender'de öğrendim, daha önce hiç sürücülük deneyimim olmamıştı.
Defender benim direksiyon başına geçtiğim ilk araç oldu.

Arazi yetenekleri bir yana, şekli şemali, çizgileri, yolda duruşu gidişi her şeyi beni kendine aşık etti. O zamandan ahdimdi, ileride mutlaka kendi Defender'im olacaktı!
Benim gözüm arazi yeteneği, konforu vs ne artısı olursa olsun hiç bir 4x4 aracı görmez, hiç biri ilgimi çekmiyor, Defender kadar heyecan yaratmıyor.
Hiç bir aractan Defeneder sürdüğüm kadar zevk alamıyorum.
Bazen balkonda oturup çay-sigara hayran hayran aşağıda parketmiş Defeneder'imi seyrederim uzun uzun.

Bu efsane araca sahip olmaktan dolayı çok mutluyum.

ihg70' Alıntı:
Benimki 20 yıllık bir tutku.
1992 yılında Telekom'da (O zamanki adıyla PTT, daha telekom-posta ayrımı olmamıştı) santral mühendisi olarak başlamam ile birlikte Defender hayatıma girdi.
Başmüdürlüğümüzde 4 adet benzinli Defender vardı. 1 tane Radyo-Link, 1 tane Dış-Şebeke, 1 tane Makina-Enerji ve 1 tane de Santral bölümüne tahsis edilmişti.
Sürekli Defender'in ön sağ koltuğunda köy köy mezra mezra dolaştım yıllarca. Mecburi off-roaddu bizimki. Araba sürmeyi Defender'de öğrendim, daha önce hiç sürücülük deneyimim olmamıştı.
Defender benim direksiyon başına geçtiğim ilk araç oldu.

Arazi yetenekleri bir yana, şekli şemali, çizgileri, yolda duruşu gidişi her şeyi beni kendine aşık etti. O zamandan ahdimdi, ileride mutlaka kendi Defender'im olacaktı!
Benim gözüm arazi yeteneği, konforu vs ne artısı olursa olsun hiç bir 4x4 aracı görmez, hiç biri ilgimi çekmiyor, Defender kadar heyecan yaratmıyor.
Hiç bir aractan Defeneder sürdüğüm kadar zevk alamıyorum.
Bazen balkonda oturup çay-sigara hayran hayran aşağıda parketmiş Defeneder'imi seyrederim uzun uzun.

Bu efsane araca sahip olmaktan dolayı çok mutluyum.

İbrahim sen ne ettin abi böyle yazdığı satırlarla bu kadar mı duyguları tercüman olabilir bir insanın bir insana,en az 7 kere okumuşumdur yazdığını :smiley: selamlar

İste sevgi budur...Gerçekten defenderin hatları insanı kendine bağlıyor...Zaten çok enteresandır...arazi araçları köşeli hatlara sahip olduğunda nedense insanı daha çok etkiliyor....Aracınız mükemmel bir restorasyon gördü...Adam gibi bir araç oldu...Ona iyi bakın zevkle iyi günlerde kullanın...saygılar...hoşçakalın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,452
Kayıtlı Üye Sayımız
172,105
Kaydolan Son Üyemiz
kmete35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR