defender ı nasıl yapalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merolzö Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 183
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,691

Etiketler
Ynt: defender ı nasıl yapalım

vallahi benide defender hastası yaptınız en sonuna ne diyim allah razı olsun ....
heycan takip diyelim bakalım yol gösterici olsun bana....

öncelikle herkese merhaba bir süredir işler dolayısı ile foruma giremiyorum, bunun ile birlikte defender da bazı gelişmeler oldu sırası ile

1. aracı kendi atölyemize aldım ( mobilya atolyesi ) döşeme v.s kendi imkalnarımız ile yapacagım
döşeme ustaları nefret ettirdi kendilerinden ne havalarından geçiliyor nede işçilikleri attıkları havanın
yanında hatrı geçiyor, kapı bakalitleri tavan ve dığer plastik aksam ön göğüs bunlar için koltuga uygun koyu lacivert suni deri ve alkantara kumaş seçtim, taban döşemesine petekli koyu gri muşamba kapı içlerine ısı izlasyonu sağlayacak alumınyum katkılı keçe tavan için ısı izolayonu seçtim bunların resimlerini yakında yükleyeceğim, fakat ses izolasyonu için galiba defender da sorunu çözecek bir ürün buldum pyrosorb adında bir malzeme bu malzeme genelde teknede kmara ve jenaratör odaları arasına kullanılalan bir malzeme imiş tek nik veri ve indeksini paylaşacağım aldığım numuneninde resmini yine paylaşacağım siz lerinde fikirlerninizi paylaşmanızı bekliyorum, yalnız bu izalasyon malzemesnini fiyatı biraz tuzlu m2 birim fiyatı 45 euro, ürün de kurşun levha bulunduğundan dolayı benim tercihim ürünü havalandırmaya ve direk temasın olabileceği kabin içine uygulanmaması, motor bölümünden ve kaput içine uygulanabilir.

I

ve tavan imal etmeye karar verdim eski tavandaki nem rutubet sıcak soğuk etkisi tavanın abukulmesıne sebep olmuş eski tavanı kalıp olarak kullanabılmek ıcın uyguladıgım ahsap kasnak sayasınde eskı tavan mukavemeti arttı ve daha blok bir form kazandı uzerındekı cokuk lere kolay kuruyan alcı ıle macun dolgusu yaptım sonrası kalıp ayırıcı wax surdum ve polyester kompenantı waxın uzerıne bolca uyguladım daha sonrasında cam elyafı polyesterın uzerıne serıp fırca ucu marıfetıyle koselerı oturttum ( ilk etapta ilkkez uygulayan bırı ıcın zor gıbı gelıyor fakat kısa surede el yatkınlasıyor ) elyaf uzerıne tekrar bolca polyester uyguladıktan sonra mukavemetı artytırmak ıcın ahsap cıtalar kullanacaktım vaz gectım gerekte yokmus gayet saglam oldu tavan parcalarının aralarına 20 cm olarak bır kat daha kullandım ve kurumaya bıraktım ertesı gun kalıpten sokme bır tanesınde bıraz zor oldu fakat sonucta cıktı kırık falan yok yerınede denedık abımle bırlıkte ( bu arada sag olsun abımın emegı cok buyuk ızne gelmıstı ama 3 gun baya bırlıkte calsıtık :smiley: ) yerıne uyuyor cok ıyı duruyor sım bugun alkantara kaplayacagım bızım atolyede lamınant postformıng makınesı oldugu ıcın onun tutkalı zaten bu ıs ıcın kullanılıyormus alkantara yapaıstırma denemesını yaptım gayet hoş oldu, resimleri ara ara yayınlayacağım görüşleriniz için teşekkürler.

1qa

Fotoraf

1w

1qw

Rte

kalıp ların hazırlanması zımpara yapıldıktan sonra uygulanan kımyasallar

Wsq

Qcx

Cv

sağ olun özhan bey detaylar üzerinde çalışıyorum temiz bir sonuç olması maksadım ilerliyoruz yavaş yavaş tamamını tek birseferde yükleyeceğim kısmetse sizde kolaylıklar dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.