Defender (ilginç) Akü Problemi Ve Çözümü. (bilgi Amaçlı)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,875
Ynt: Defender (ilginç) Akü Problemi Ve Çözümü. (bilgi Amaçlı)

Çok enteresan elektrikçideyken sitede gördüğüm bir karavan vardı orada. Umut isimli bir arkadaş yeni almış ve akü problemi yüzünden gelmişti o da. galiba 80 model chevrolet silverado idi.
onunla konuşurken başımdan geçeni ona da anlattım, ustaya kaçak varmı bak bakalım dedik. onunda söför kapı kilidinde sıkıntı çıktı.
sonradan takılan merkezi kilit işi galiba genel bir elektrik sıkıntısı.

Etiketler

tahadbx' Alıntı:
Merhabalar, benim de bu merkezi kilit ile ilgili sıkıntım yıkamacıda başıma geldi. Adam arabayı yıkarken birden kapılar kilitlendi ve kilit motorlarından biri takılı kaldı. Uğultu sesi içinde kapıya zorladım fakat açılacak gibi değil. İçeriye de girilmiyor. Sonra bagaj kapısının açık olduğunu farkettim ve içeri girip kablosunu kestim.. Bu yüzden merkezi kilide karşıyım :D
Merhaba.
Ben o yüzden araba yıkatmaya korkar oldum :smiley: cam fitilleri eski olduğu için tazzikli su direk kapı içine doluyor. her yıkamadan sonra trimleri söküp kilit ayarlıyordum son zamanlarda.

Basit yaşayacaksın.

Mesela susayınca su içecek kadar basit.
Dört çıkacak, ikiyi ikiyle çarptığında.

Tek düğmesi olacak elindeki cihazın;
tek bir düğme, tek bir cümle gibi;
sevince lafı dolandırmadan söylediğin
“seni seviyorum” gibi.
..............................
Saatin, sadece saati gösterecek;
Telefonunu sadece telefon etmek için kullanacaksın.
Küçük bir not defteri olacak bilgini en hızlı sayan.

Basit yaşayacaksın, basit.
Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi

basit...

Bak benim Anadol'da ,

merkezi kilit yok,
motorda beyin yok,
Digital radyo yok,
ABS, ESR, EDR....yok,
Otomatik cam yok,
Entegre navigasyon yok,
Hava yastığı yok,
Çakmak bile yok, :smiley:
Hep şey MANUEL,
:smiley:

bulent kocoglu' Alıntı:
Basit yaşayacaksın.

Mesela susayınca su içecek kadar basit.
Dört çıkacak, ikiyi ikiyle çarptığında.

Tek düğmesi olacak elindeki cihazın;
tek bir düğme, tek bir cümle gibi;
sevince lafı dolandırmadan söylediğin
“seni seviyorum” gibi.
Saatin, sadece saati gösterecek;
Telefonunu sadece telefon etmek için kullanacaksın.
Küçük bir not defteri olacak bilgini en hızlı sayan.

Basit yaşayacaksın, basit.
Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi

basit...

Bu konuda haklısın Bülent abi.

Yapmak istediğim ama "henüz" yapamadığım bir şey bu.

Derya Bey, takdırdığınız Alman Malı merkezi kilidin markası nedir acaba biliyormusunuz ve ne kadara takdırdınız? ben de bu hafta merkezi kilit takdırmayı planlıyorum aracıma, söylediğiniz noktalar düşündürdü biraz.

Teşekkürler
Alkım.

Alkım bey, selam

Markasını hatırlamıyorum ancak gittiğimde öğrenebilirim. Montaj, kapı ve kilit ayarları dahil 200 tl verdim.
Ancak, Zorunluluğunuz yoksa bence taktırmayın. Zamanla eminimki iyiside olsa bozulacaktır. (Çamur su vs. Yüzünden) hiç birşey orijinali gibi olmuyor.Ben 2 yaşındaki oğluma sen burada dur ben kapıları açıcam diyip arkamı döndüğümde sokağın başında bulduğum için biraz mecburiyetten taktırdım. :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

merhaba Derya Bey, bizim elektirikçi de 300tl istedi benden bu işlemler için de aradaki fark ne onu merak ettim bir soruştururum, Haftasonu aracı olsa bende düşünmezdim taktırmayı ama benim gündeliğe de kullanma planım olduğundan her park edişimde kapılar kilitmi diye turlamak cazip gelmedi açıkçası, teşekkür ederim bilgi için.
Saygılar
Alkım.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dturan' Alıntı:
Çamurlu su geçişi örneği :smiley:

Eğlenceli ve görsel olarak farklı olabilir ancak eğri oturup doğru konuşmak gerekirse "teknik olarak" yanlış.
Off-road'un temel kuralı olan "As slow as possible, as fast as needed" yani Türkçe meali ile "mümkün olduğunca yavaş, gerektiği kadar hızlı" kaidesine aykırı. Bu kurala riayet edildiğinde o kadar sudan geçince hiçbir yer ıslanmaz.

Not: Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma :smiley:

nkurtkaya' Alıntı:
Eğlenceli ve görsel olarak farklı olabilir ancak eğri oturup doğru konuşmak gerekirse "teknik olarak" yanlış.
Off-road'un temel kuralı olan "As slow as possible, as fast as needed" yani Türkçe meali ile "mümkün olduğunca yavaş, gerektiği kadar hızlı" kaidesine aykırı. Bu kurala riayet edildiğinde o kadar sudan geçince hiçbir yer ıslanmaz.

Not: Hocanın dediğini yap, yaptığını yapma :smiley:
:smiley:

Ancak kışın sonunda çamuru bulduğumuz için çölde su görmüş bedeviye döndük Nejat abi :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.