Defenderimla Yurt Dısına Cıkabilirmiyim?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan masterboy89 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,501

masterboy89

Ana Kamp
Yer
Istanbul
arkadaslar mrb ..askeriyeden cıkma defenderimla yurt dısına cıkabiliyormuyum bu konuda bi bilginiz varmi ?acaba askeriyeden cıkma oldugu icin bi sorun yasarmiyim aklımı kurcalıyo bu meslee bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum?

Etiketler
Ynt: Defenderimla Yurt Dısına Cıkabilirmiyim?

olay askeryeden çıkma meselesı deyıl yırmı yaşını geçık araçlar yurt dışına çıkarmıyolar ıstnalar harıç bıda çıkacağın ulke onemlı

albay53' Alıntı:
olay askeryeden çıkma meselesı deyıl yırmı yaşını geçık araçlar yurt dışına çıkarmıyolar ıstnalar harıç bıda çıkacağın ulke onemlı

Sn.Albay53 bu 20 yaşını geçmiş araçların çıkartılmadıgının detay bilgisini alabilirmiyim? hangi ülkelere mesela?

yurt dısına cıkabiliyoruz 20 yas ustu arabalarla.Bizim ülkemiz izin vermiyor 20 yaş üzeri araçlarin turkiyeye girişine .tanıdıklarim var hiç biri 20 yaş problemi yasamiyor sinirda..

müzeler müdürlüğünden izin alarak cıkabiiliyorsunuz. aracın tarihi değeri yoksa. bide cesaretiniz varsa yollar sizin ;D

Tr sınırlarında yaş sınırı olan bir ülke yok bildiğim kadarı'ile..belki Yunanistan

Arkadaslar kim dedi gidilmez diye? oyle birşey yok...Askeriyeden cikma defenderin sivil olup ruhsati vs tam ise sorun yok...Muracat turing klup...

IMG 0109

D90gr0002

Biz daha birkac ay once yurt disi gezi yaptik, 3 defender, 2 disco.
Ne yas sorunu var nede baska birsey

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=57960.0

Hay allah razı olsun arkadaslar rahatlattınız.
Bu forumlarda iyi hoşda bir mesele tam bilinmeden burda kesinmiş gibi konuşmak çok yanlış birşey., neticede insanlar cidddi ciddi rahatsızlık duyuyor.

konuyu ixzah edenlere tesekkurler
Erhan

Yurtdışına çıkacağınız aracın ruhsatının üzerinize kayıtlı olması yada vekaletnamenizin olması gerekiyor. Ayrıca gidilecek ülke KKTC ise yolcu olarak uçakla veya gemiyle pasaportsuz (TC kimlik cüzdanıyla) giriş yapılabiliyor ama aracınızla geçecekseniz mutlaka pasaportunuzun olması gerekiyor. Her iki sebepten de ağzı yanmış biri olarak hatırlatmak istedim :smiley:

yol' Alıntı:
Yurtdışına çıkacağınız aracın ruhsatının üzerinize kayıtlı olması yada vekaletnamenizin olması gerekiyor. Ayrıca gidilecek ülke KKTC ise yolcu olarak uçakla veya gemiyle pasaportsuz (TC kimlik cüzdanıyla) giriş yapılabiliyor ama aracınızla geçecekseniz mutlaka pasaportunuzun olması gerekiyor. Her iki sebepten de ağzı yanmış biri olarak hatırlatmak istedim :smiley:
selam sedat bey,ayri bir sigorta ve tiriptik yaptirmak gerekiyormu ? saygilarimla. hamdi

Ben bir kez Gürcistan'a, bir kez Suriye'ye (rehberin aracıydı), bir kez de KKTC'ye çıkış yapmıştım. Üçünde de hiçbir sorun çıkmadı, triptik ve sigorta işlemleri dahil herşeyi yarım saat içinde sınır kapısında halletmiştik. Turing'in sitesinde bir sürü evraktan ve bir takım ücretlerden bahsediliyor ancak şimdiye kadar o evrakları soran olmadı, dediğim gibi kapıdan alınıyor zaten. Ama bir AB ülkesine girerken farklı bir prosedür var mı onu en iyi daha yeni yolculuklarını tamamlamış olan Sedat Başar arkadaşımız söyleyebilir.

benımde bu kış bulgarıstana gıtme programım var ama ne gereklı neler yapmam gerekıyo bılmıyorum gıden varmı gecen kıs kayaga gıttıgımde bansko da 34 plakalı bırsuru arac vardı acayıp heves ettık tam olarak neler gereklı bı lıste olusturulursa cok guzel olacak

Merhaba

Biz yakin zamanda Bulgaristana derekoy sinir kapisindan giris yaptik, balkanlarda gezdikten sonra yunanistandan ipasala sinir kapisindan geri donduk.
Elimizde olan belgeler.

1) Triptik (buna artik gerek yokmus, araci kapida pasaporta isliyorlar)
2) Uluslar arasi ehliyet (Turing kurumundan aliniyor, AB ulkeleri icin sart)
3) Yesil sigorta (Ankara yapi kredi sigorta bolge mudurlugunden aldim, acenteler yapmiyor. Kosova bu sigortayi kabul etmiyor, kendileri giriste ayri bir police hazirliyor)
4) Pasaport (Yunanistan vizesi olunca Bulgaristanda 5 gunluk transit gecis vizesi veriyor, yada Bulgaristan konsoloslugundan direk alabilirsiniz.)
5) Ruhsat (arac kendi adiniza degilde vekalet gerekiyor)

Hatirladigim kadari ile hepsi buydu, sonradan aklima gelen olursa eklerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR