Discovery 2 Almak Istiyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan milimadami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 236
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,298

Etiketler
Umarım en kısa zamanda dilediğiniz gibi bir araç alırsınız. Kaşıntı gelince kaşınmadan geçmiyor yapacak birşey yok:smiley:)))))

Bende şirket aracı var, evin tek aracı bunun haricinde 2003 Td5 D2. Hafta içi gerekirse hanım kullanıyor, hafta sonu ben kullanıyorum, ıvır zıvır tamir servis gibi işleriyle ben ilgileniyorum aradan hobi zevkim de çıkıyor bir nebze, yazları veya herhangi bir mevsim tatillerde 2.5 yaşında kızımızla uzun yol da yapıyoruz büyük keyifle. Hanım tapıyor, 207'den geçince başka birşeye binemez oldu, RR Vogue'lar bile yanyana durunca alçak geliyor kendisine, görüşü ferahlığı falan mükemmel. Kız deseniz i30'un arka koltuğunda kapı kolunu seyrederken D2'de TV seyreder gibi camdan bakıyor, bayılıyor. Bazen kreşe giderken arıza çıkarıyor yeşil jiple gidelim diye:smiley:))))

Araçlar tabi ki sorunsuz ve masrafsız değil, sanayi ve çıkmacı sevmek ve bu anlamda çevreniz olması gerekli. Ancak çözülemeyen herhangi bir problemi yok. Boya vs takıntınız olmasın, ben aşkla hareket edip aldım. Üzerinde sıfır tramer kaydı olan rezalet araçlar da gördüm, ağır hasar kaydı olup damla yağ damlatmayan araçlar da gördüm. Bunlar sıfırken bile günü gününe tutmayan çok da üretim standardı olmayan araçlar.

Dediğim gibi umarım gönlünüze göre bir tane bulursunuz.

Bu da bizim yeşil kurbağa:smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 55569 Ekli dosyayı görüntüle 55570 Ekli dosyayı görüntüle 55571

Umut ağabey;

Senin araç ve araca olan ilgini her mesajı okuyarak takip ettim. Deşiğine katılıyorum. Bu tip araçlarda hasar kaydından ziyade, güvenilir ustanın takdirine bakmak gerektiğini düşünüyorum. Kafamda bir iki alternatif var değerlendiriyorum. Bizim tek aracımız bu olacak. Daha önce iki aracımız vardı ama gereksiz görüyoruz. Eşim de kullanır diye düşünüyorum. Zamanla alışır en azından sevgiyle kal ağabey

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında aklımda farklı bir fikir var almak isteyen arkadaşlara komple vinci ışıkları ile beraber boyanmış bitmiş tamponda yapıp satabiliriz. Çünkü biz makina üretiyoruz elimizde bütün lazer statik boya ekipmanları var. Ama çalışmamız lazım üstünde alıcaksın standart olarak takıp al ta kullan. :smiley:

Umarım en kısa zamanda dilediğiniz gibi bir araç alırsınız. Kaşıntı gelince kaşınmadan geçmiyor yapacak birşey yok:smiley:)))))

Bende şirket aracı var, evin tek aracı bunun haricinde 2003 Td5 D2. Hafta içi gerekirse hanım kullanıyor, hafta sonu ben kullanıyorum, ıvır zıvır tamir servis gibi işleriyle ben ilgileniyorum aradan hobi zevkim de çıkıyor bir nebze, yazları veya herhangi bir mevsim tatillerde 2.5 yaşında kızımızla uzun yol da yapıyoruz büyük keyifle. Hanım tapıyor, 207'den geçince başka birşeye binemez oldu, RR Vogue'lar bile yanyana durunca alçak geliyor kendisine, görüşü ferahlığı falan mükemmel. Kız deseniz i30'un arka koltuğunda kapı kolunu seyrederken D2'de TV seyreder gibi camdan bakıyor, bayılıyor. Bazen kreşe giderken arıza çıkarıyor yeşil jiple gidelim diye:smiley:))))

Araçlar tabi ki sorunsuz ve masrafsız değil, sanayi ve çıkmacı sevmek ve bu anlamda çevreniz olması gerekli. Ancak çözülemeyen herhangi bir problemi yok. Boya vs takıntınız olmasın, ben aşkla hareket edip aldım. Üzerinde sıfır tramer kaydı olan rezalet araçlar da gördüm, ağır hasar kaydı olup damla yağ damlatmayan araçlar da gördüm. Bunlar sıfırken bile günü gününe tutmayan çok da üretim standardı olmayan araçlar.

Dediğim gibi umarım gönlünüze göre bir tane bulursunuz.

Bu da bizim yeşil kurbağa:smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 55569 Ekli dosyayı görüntüle 55570 Ekli dosyayı görüntüle 55571

Merhaba Umut Bey ! lastikler kendi orjinal jantı üzerinde gözüküyor yanılmıyorsam ! Ben AT lastiği R 18 jant için bulamadım

Merhaba Umut Bey ! lastikler kendi orjinal jantı üzerinde gözüküyor yanılmıyorsam ! Ben AT lastiği R 18 jant için bulamadım

Aynen öyle hocam. 255-55-18 de yok, 265-60-18 yaptım, çok da güzel oldu. Hem daha yumuşadı, hem sürtme vs de yok. Hem de inanırmısın bu lastiğin yere basan tabanı 255'den daha ince.

Aynen öyle hocam. 255-55-18 de yok, 265-60-18 yaptım, çok da güzel oldu. Hem daha yumuşadı, hem sürtme vs de yok. Hem de inanırmısın bu lastiğin yere basan tabanı 255'den daha ince.

Yazlık lastikleri yeni sayılır yoksa bende bi delilik yapayım jant filan bulup AT'ye geçeyim dedim ama 5bini km'yi bile bulmadı aldıklarım...sanırım elimdekileri eskittikten sonra bende AT'ye geçerim diye düşünüyorum. Peki Umut Hocam, yağmur ve kar tecrübeniz nasıl oldu kış lastiği görevini de layığıyla yapıyor mu ?

Yazlık lastikleri yeni sayılır yoksa bende bi delilik yapayım jant filan bulup AT'ye geçeyim dedim ama 5bini km'yi bile bulmadı aldıklarım...sanırım elimdekileri eskittikten sonra bende AT'ye geçerim diye düşünüyorum. Peki Umut Hocam, yağmur ve kar tecrübeniz nasıl oldu kış lastiği görevini de layığıyla yapıyor mu ?

Valla gürültü yok, yaz kış çok uygun. Bugün kar ve buz testini de yaptım sorunsuz bence. Geçen sene vakumlu kış lastiği almıştım orjinal ebat, abs ondan daha fazla çalışmıyor buzda. Şekil zaten tam:smiley:))))) Kreşe gitmiş geçen hanım, kadının biri "ayy ne güzel tam erkek arabası kullanıyorsunuz " demiş ahahahaha:smiley:))))))))))))))) Ben de sıfır Kumho kışlık almıştım daha 500 km olmadan yarı fiyata sattım tek takıma geçince. Yazlıklar duruyor tarihi eski ama sağlam, onları da öldüm fiyata verecem gidecek. Sök tak uğraşamam ben senede 2 defa...

Öncelik şunu belirteyim şu an piyasa da şişirilmiş araç yok.Bu ilk girenler biraz pahalı araç gördükleri zaman hemen şişirilmiş zannediyorlar. Bugün yükseltme,kilit,vinç türü standart donanımlar 15-20 bin TL para tutuyor. Dolar 3,5 TL unutanlar için.10-15 bin TL de yaşa bağlı masraf yaparsınız. Revize edeyim derseniz 30 bin+ TL gider. Bunlar en iyimser rakamlar bir de. O şişirilmemiş diye düşündüğünüz araç bir anda dünya paraya mal olur.

Acil paraya sıkışmıştır,beklemek istemiyordur satış işleri için bir çok sebepten ciddi fiyat kıranlar olabilir.Bunları kriter olarak almayın.Mağazaların ani indirimleri gibi düşünün.Ertesi gün mağazaya gidip fiyatları niye şişiriyorsunuz demiyoruz.Şans bu iş ama çevreniz ve bu işten tam anlamıyorsanız ki 4-5 sene de anca bu tecrübe oluşur,o tür araçları almaya siz karar vermeden satılır zaten.Ayrıca şu var,dışarıdan temiz gözükebilir ama evveliyatı da çok önemli,sizi yanıltabilir tüm bunlar.

En basitinden aşağıdaki ilan,bu araç bir TV programı için baştan aşağı revize edildi ( şu anki sahibini tanımıyorum ).Sıfır gibi düşünebilirsiniz,bu fiyat bile pahalı geliyor ise hiç bulaşmayın derim bu işe. Subaru türü Crossover üstü araçlara bakın geçin.

Şimdiden hayırlı alış-verişler.

1995 Land Rover Discovery 2.5 TDI 53.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 330526824

Son düzenleme:

Valla gürültü yok, yaz kış çok uygun. Bugün kar ve buz testini de yaptım sorunsuz bence. Geçen sene vakumlu kış lastiği almıştım orjinal ebat, abs ondan daha fazla çalışmıyor buzda. Şekil zaten tam:smiley:))))) Kreşe gitmiş geçen hanım, kadının biri "ayy ne güzel tam erkek arabası kullanıyorsunuz " demiş ahahahaha:smiley:))))))))))))))) Ben de sıfır Kumho kışlık almıştım daha 500 km olmadan yarı fiyata sattım tek takıma geçince. Yazlıklar duruyor tarihi eski ama sağlam, onları da öldüm fiyata verecem gidecek. Sök tak uğraşamam ben senede 2 defa...

aynen öyle sök tak yapana kadar iki set lastik sakla vs duble masraf ! Bende AT operasyonunu yakın bir tarihe mi çeksem acaba iyi haftasonları dilerim

Öncelik şunu belirteyim şu an piyasa da şişirilmiş araç yok.Bu ilk girenler biraz pahalı araç gördükleri zaman hemen şişirilmiş zannediyorlar. Bugün yükseltme,kilit,vinç türü standart donanımlar 15-20 bin TL para tutuyor. Dolar 3,5 TL unutanlar için.10-15 bin TL de yaşa bağlı masraf yaparsınız. Revize edeyim derseniz 30 bin+ TL gider. Bunlar en iyimser rakamlar bir de. O şişirilmemiş diye düşündüğünüz araç bir anda dünya paraya mal olur.

Acil paraya sıkışmıştır,beklemek istemiyordur satış işleri için bir çok sebepten ciddi fiyat kıranlar olabilir.Bunları kriter olarak almayın.Mağazaların ani indirimleri gibi düşünün.Ertesi gün mağazaya gidip fiyatları niye şişiriyorsunuz demiyoruz.Şans bu iş ama çevreniz ve bu işten tam anlamıyorsanız ki 4-5 sene de anca bu tecrübe oluşur,o tür araçları almaya siz karar vermeden satılır zaten.Ayrıca şu var,dışarıdan temiz gözükebilir ama evveliyatı da çok önemli,sizi yanıltabilir tüm bunlar.

En basitinden aşağıdaki ilan,bu araç bir TV programı için baştan aşağı revize edildi ( şu anki sahibini tanımıyorum ).Sıfır gibi düşünebilirsiniz,bu fiyat bile pahalı geliyor ise hiç bulaşmayın derim bu işe. Subaru türü Crossover üstü araçlara bakın geçin.

1995 Land Rover Discovery 2.5 TDI 53.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 330526824

Sevgili tenekekutu. İlgine teşekkür ederim. Öncelikle ben bahsettiğiniz vinç kilit vb uygulamar beni çok çekmiyor. Aradığım özellikler bunlar değil. O masrafları yapmış offroad aracı aramıyorum. Ancak asfalt jipçiği de aramıyorum. Şu an 12. Aracıma biniyorum, araç nasıl alınır, kime gösterilir biraz haberdarım. Konu başlığı discovery 2 aradığım yönünde. Bahsettiğiniz araç 1 sanırım. Yazdığınız için tekrar teşekkür etmekle beraber tutacak bir tarafını bulamadım açıkçası. Ayrıca piyasada şişirilmiş araç Yok demişsiniz. Bana kalırsa bomboş olup dolu araç fiyatı isteyen çok var. Niyetim atışma yaratmak değil. Sevgiyle kalın.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dolu araçlardan şişirilmiş yok demek istedim.Standartları bilmiyorum pek ilgilenmiyorum.Ayrıca bu tür araçlardan cümlenizden yola çıkarak pek anlamadığınızı söyledim. Anlıyorsanız zaten bizim size verebileceğimi bir bilgi mevcut değil.

Subaru asfalt jeepçiği de değildir,standart Disco 2 nin gittiği her yere gider. İlandaki araç Disco 1 olabilir de alınmaması için bir sebepte yok.Bilmiyorum iki aracı da kullandınız mı aralarında dağlar kadar fark yok. Bütçe uygunsa değerlendirin dedim.

Yazdığımdan tutacak bir yer bulamamanız normal çünkü neyi kastettiğimi anlamadınız bu da normal.Eğer tek amaç bir tane Disco 2 almak teferruat sizi ilgilendirmiyor ise özellikle feysbuk grupları çok daha aktif.Oralara istediğiniz fiyat aralığını yazarak isteğinizi anlatırsanız çok daha kısa sürede aracınıza kavuşacağınızı düşünüyorum.Saygılar.

Şişirilmiş araçtan kastı, standart olup 80 lira isteyenler diye düşünüyorum
Ben almaya çalışırken 60 lira ve üstü de şişirilmiş geliyordu , standartta olsa neler düzeltildi işlerine girince hakkıyla toparlanmış aracın 60-65 edeceğine ikna oldum, tabi ıspatla lafla değil nerelere müdahale ettiğini önüme koyacak
Offroad donanıma gelince o paraları tutması normal ama kimse offroad donanımı yapılmış ve offroad yapmış araçlara faZla istenilen paraları vermez
Alacak olan standart alır , o hale getirir yine vermez
İsmi üstünde ofroad donanım offroad yapmak için var , yapılan ilave masrafın standarttan götürdükleri ne olacak?? Offroad donanımlı olunca motor şanzuman, def lerden muaf mı oluyor

Şişirilmiş araçtan kastı, standart olup 80 lira isteyenler diye düşünüyorum
Ben almaya çalışırken 60 lira ve üstü de şişirilmiş geliyordu , standartta olsa neler düzeltildi işlerine girince hakkıyla toparlanmış aracın 60-65 edeceğine ikna oldum, tabi ıspatla lafla değil nerelere müdahale ettiğini önüme koyacak
Offroad donanıma gelince o paraları tutması normal ama kimse offroad donanımı yapılmış ve offroad yapmış araçlara faZla istenilen paraları vermez
Alacak olan standart alır , o hale getirir yine vermez
İsmi üstünde ofroad donanım offroad yapmak için var , yapılan ilave masrafın standarttan götürdükleri ne olacak?? Offroad donanımlı olunca motor şanzuman, def lerden muaf mı oluyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR