Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,786

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

AYDURAN' Alıntı:
Yavuz abi teşekkür ederim, her zaman ki gibi yine içimi ferahlattın...Abi ben bu yaşıma kadar her zaman mantığı ön planda tuttum ve daima duygularıma gem vurdum...Ama bu kez mantık umrumda değil :D İlk defa gönlüme göre hareket edeceğim...Ve daha öncede sizlere söylemiştim; bu disco hastalığı bende 5-6 yıldır var...Ama ben sizlerle tanışıncaya kadar hiçbir bilgiye sahip değildim vede fiyatlardanda haberim yoktu...Ama sizlerin sayesinde her geçen gün hem bilgi sahibi oluyorum hemde yıllardır içimde bir köşede gizli kalmış olan off-road sevdasının gün yüzüne çıkışına şahit oluyorum...Ve bana disco dışında başka 4X4 öneren arkadaşlarada dediğim gibi, kesinlikle vede öncelikle disco V8 alıp, hevesimi çıkaracağım...Kararım kesin...Sadece zamanı kesin değil...

Zamanı önemi değil ama piyasadaki tüm araçlar senin sayılır , tek tek dene, denemesi bile çok zevklidir .

Selamlar

Etiketler

Yavuz abinin laflarının altına bir 300TDI Disco sahibi olarak aynen imzamı atarım, bu gar gar lardan uzak durun arkadaşlar, manuel V8 alın hayatınızı karartmayın :smiley:
arazide kullanan bilir V8 i, 182 HP 313 Nm tork daha ne olsun, 300TDI sütçü beygiri, hem gürültüsü ile başınızı ağrıtır hem de offroad modifikasyonunda sizi oldukça kısıtlar, LPGden de korkmaya gerek yok Volvo bile LPGli araba üretiyor, tek sorun bagaj daralır onu da portbagajla çözersiniz
V8 motor çok uzun ömürlüdür, iyi kullanıldığı sürece en az 500.000 km. gider, 300TDI istediğiniz kadar iyi kullanın 200.000 i anca görüyor ve motor masrafı yaklaşık iki katı, turbosu da ayrı bir problem, problem çıkaracak çok parça var, dizel su geçer deniyor ama su geçişi zaten zor derim sadece döşemeler değil şarj dinamosu var sigortalar var
tek elle tutulur avantajı römork çekme kabiliyeti, çekiş için çok başarılı bir makina LPGli bir V8 e oranla çok daha düşük maliyetle karavan, treyler vs. çeker
eğer römorkla işiniz yoksa bayırları arkasından kara dumanlar ata ata çıkan, titreşimiyle yoran, gürültüsüyle radyoyu bile zor duyacağınız bir araçtan uzak durun, alın V8, fiyatı ve bakım masraflarını 2 ye bölün, arazide ve yolda sürüş keyfini 10 ile çarpın :smiley:

Deep' Alıntı:
Yavuz abinin laflarının altına bir 300TDI Disco sahibi olarak aynen imzamı atarım, bu gar gar lardan uzak durun arkadaşlar, manuel V8 alın hayatınızı karartmayın :smiley:
arazide kullanan bilir V8 i, 182 HP 313 Nm tork daha ne olsun, 300TDI sütçü beygiri, hem gürültüsü ile başınızı ağrıtır hem de offroad modifikasyonunda sizi oldukça kısıtlar, LPGden de korkmaya gerek yok Volvo bile LPGli araba üretiyor, tek sorun bagaj daralır onu da portbagajla çözersiniz
V8 motor çok uzun ömürlüdür, iyi kullanıldığı sürece en az 500.000 km. gider, 300TDI istediğiniz kadar iyi kullanın 200.000 i anca görüyor ve motor masrafı yaklaşık iki katı, turbosu da ayrı bir problem, problem çıkaracak çok parça var, dizel su geçer deniyor ama su geçişi zaten zor derim sadece döşemeler değil şarj dinamosu var sigortalar var
tek elle tutulur avantajı römork çekme kabiliyeti, çekiş için çok başarılı bir makina LPGli bir V8 e oranla çok daha düşük maliyetle karavan, treyler vs. çeker
eğer römorkla işiniz yoksa bayırları arkasından kara dumanlar ata ata çıkan, titreşimiyle yoran, gürültüsüyle radyoyu bile zor duyacağınız bir araçtan uzak durun, alın V8, fiyatı ve bakım masraflarını 2 ye bölün, arazide ve yolda sürüş keyfini 10 ile çarpın :smiley:

Saol Mertcim ,

Çekme konusunu unutmuşum o konuda haklısın, oda benim için nerdeyse hiç olmayacak bir durum olduğu için göz ardı edilebilir.

Suda döşemelerin ötesi CD player, gps , car pc daha neler neler , tabi ankarada girecek su bulabilirsen ;D

Su için en ideali hic ellenmemiş snorkelli 2.5 dizel defender doğruya doğru , onunlada 100 km yol yaptınmı yorgunluktan dibin düşüyor , en temizi çok derin sudan uzak durmak.

Selamlar

abi ne olmuş yere göğe sığdırılamayan 300dtı lar ?
yerle bir etmişsiniz araçları iyiki çekme kabiliyeti var yoksa hurdalık 300 tdı dolacak :smiley:
şimdi dtı fiyatlarıda v8 in altına iner ;D
300 dtı öldü yaşasın yeni kral v8 ;D ;D ;D

Sağolasın Mert paşam ;) :smiley: V8'e karar kılmamda senin vede Yavuz abinin daha önce söyledikleri çok etkili oldu...

Bu arada 300TDİ'ye oy verenlerin duygusal davrandığını düşünüyorum :D

Tek duygusal davranmayan Mert hocam...300 TDİ kullanıyor ama V8 öneriyor...

AYDURAN' Alıntı:
Bu arada 300TDİ'ye oy verenlerin duygusal davrandığını düşünüyorum :D

Tek duygusal davranmayan Mert hocam...300 TDİ kullanıyor ama V8 öneriyor...

Ben oylamada tercihimi 300 tdi olarak kullandım ;D ;D

Şaka şaka benim damarlarımda bile benzin akıyor. ;D

maddi boyutu gerçekten V8 in daha iyi arkadaşlar
motor yaptırmış arabayı komple elden geçirmiş bir 300TDI kullanıcısı olarak konuşuyorum
300TDI kullanan arkadaşlar motor yaptırdıktan, turbo veya mazot pompası ile ilgili problem yaşadıktan sonra aynı şeyleri söyleyemeyebilirler :smiley: zaman içinde V8 in değeri anlaşılır bence, motor ömrü çok önemli bir mevzu arkadaşlar
dizel masraf açmaya başladımı adamın iliğini emiyor, en son enjektörler değişti, 540YTL
turbo sorunlu artık gittiği kadar gidecek, bunların hiçbiri V8 de yok
herkes vergi vergi diyor, LPG ile yakışını aynı düzeye getirdikten sonra vergi farkı fazla değil
1 sene önce şu anki bilgi ve deneyimim olsa kesinlikle V8 alırdım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR