Döner Koltuk Sehpası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,321
Ynt: Döner Koltuk Sehpası

bunu ve birçok şeyi yapmayı hatta yapıp ihtiyacı olana bedava vermeyi düşündüm bu okadar basit ve maliyetsiz birşey ki okadar yani
hem dünya para alıyorlar hemde dandik bu akşam ben biraz isyankarım kusuruma bakmayın çok morelim bozuk 1 haftadır birşeyler yapmaya karavan dünyasına azıcıkta olsa katkıda bulunmaya çalıştım ama nafile oldu yüzlerce fikrim vardı sadece 2 sini paylaştım bir dayak yemediğim kaldı geriside bu akşam heba oldu karavandanda vazgectim tasarımdanda oysa nekadar meraklanmıştım neler neler üretecektim ama bazı insanlar var desemki bu dünyanın en başarılı en ucuz ve kullanışlı karavanı desem adam dicek eminim hayal kuruyosun ıspat ediyorum yok hayır abi bizim insanımız alışmış yabancı ülke ye baraka gibi karavan yapmaya 3 liiralık şeye 10 lira vermeye ne anlatsam boş birgün kendi fikrimi kendi karavanıma aktardığımda beni adam yerine koyup da dinleme nezaketinde bulunmayan insanlar ayıp etmiş olacaklar neyse ya saygılar sevgiler selametle kalın

Etiketler

Bestamibey' Alıntı:
Civata kalınlığı 14 mm. Bu koltuğun civatasının kırıldığı bir kazada zaten sağlam kalmayız. Piyasadaki ürünlerin ne kadar dandik olduğunu gördükten sonra, bu aparatı kendim yapma kararı aldım. Malum piyasa işleri bu ara malzemeden çok çalıyor.

OK. Fotoğraftaki bana 8-9 mm civarı gibi görünmüştü. O yüzden endişelendim. Sorun yok.

egerce' Alıntı:
bunu ve birçok şeyi yapmayı hatta yapıp ihtiyacı olana bedava vermeyi düşündüm bu okadar basit ve maliyetsiz birşey ki okadar yani
hem dünya para alıyorlar hemde dandik bu akşam ben biraz isyankarım kusuruma bakmayın çok morelim bozuk 1 haftadır birşeyler yapmaya karavan dünyasına azıcıkta olsa katkıda bulunmaya çalıştım ama nafile oldu yüzlerce fikrim vardı sadece 2 sini paylaştım bir dayak yemediğim kaldı geriside bu akşam heba oldu karavandanda vazgectim tasarımdanda oysa nekadar meraklanmıştım neler neler üretecektim ama bazı insanlar var desemki bu dünyanın en başarılı en ucuz ve kullanışlı karavanı desem adam dicek eminim hayal kuruyosun ıspat ediyorum yok hayır abi bizim insanımız alışmış yabancı ülke ye baraka gibi karavan yapmaya 3 liiralık şeye 10 lira vermeye ne anlatsam boş birgün kendi fikrimi kendi karavanıma aktardığımda beni adam yerine koyup da dinleme nezaketinde bulunmayan insanlar ayıp etmiş olacaklar neyse ya saygılar sevgiler selametle kalın

Sabırsızlığınıza bakılırsa yaşınızın (en azından bizlere kıyasla) epeyce genç olduğu anlaşılıyor. :smiley:

Naçizane bir ağabey tavsiyesi olarak, hemen yılgınlığa kapılmak yerine daha somut ürünlerle ortaya çıkmanızı önermek isterim. Size insanların neden sessiz kaldığı ile ilgili bir kaç ipucu vereyim:

- Pek çok insan yalnızca izleyici konumundadır. Fiilen ortaya çıkıp somut geri besleme veren insan sayısı her zaman çok azdır. Bu, yalnız bizim ülkemize has bir durum değil. Dünyanın her yerinde böyle. Örneğin posta yoluyla dağıtılan herhangi bir anket, broşür, vs. kampanyasında geri dönüş oranı %5'i buluyorsa muhteşem bir geri dönüş oranı kabul edilir.

- Sizin burada paylaştığınız gibi proje / taslak halindeki fikirler elbetteki ilgi görür. Ortaya ilginç ve uygulanabilir bir fikir konduğunda insanlar ileride kullanmak üzere bunu bir kenara not eder. (Ama size geri besleme vermeyebilir.)

- Buna karşın, sözünü ettiğiniz fikri somut bir üretime dönüştürüp aşama aşama fotoğraflayarak paylaşırsanız daha çok geri dönüş alırsınız. Gezenbilir'in motokaravan-teknik forumlarını izleyen ve buralarda mesaj yazan insanlar bu işi fiilen yapmaya soyunmuş, çoğunun el becerisi ve girişimcilik yönü yüksek, uygulamaya dönük insanlardır. Dolayısıyla havada uçuşan fikirler yerine bunun somut uygulanmış halini görmeden karar vermemeyi tercih eden insanlardır. Örneğin, arkaya dönebilen ikili koltuk fikrinizle ben ilgileniyorum. (Burada kendi kendinize hayıflanmak yerine başkalarının yazdığı mesajları ayrıntılı olarak gezmiş olsaydınız bunu benim kendi aracımın başlığı altında görebilirdiniz.) Ama bunu yaparken kullanacağınız mekanizmayı somut olarak görmeden, sağlam ve güvenilir olduğuna emin olmadan yorum yapmak istemedim. Üzerinize alınmayın, bu ülkede en bol bulunan şey "parlak" fikirler. "Parlak" fikir üretmek konusunda millet olarak üzerimize yok. Ama ortaya somut olarak konmuş, sağlam, güvenilir uygulama dendiğinde hep yaya kalıyoruz. Sizin ortaya koyduğunuz fikirlere pek itibar eden olmamasının ardında bence bu da önemli bir etken. Yalnız proje / taslak halindeki fikirler yerine bunu somut bir ürün olarak, bütün üretim aşamalarıyla fotoğraflayarak anlatırsanız daha çok insan size cevap verecektir.

Hayatını bu işten kazanan birisi olarak bu tür bilgileri "ticari sır" olarak görebilirsiniz, anlayışla karşılarım. Ama takdir edersiniz ki burası bir bilgi paylaşım ortamı. Burada herkes birbirinden bir şeyler öğrenmeye çalışıyor. Eminim sizin de buradan öğrenecekleriniz olacaktır. Öte yandan, burada paylaştığınız fikirleri koplayayıp kendisi uygulamaya çalışanlar olacağı gibi size müşteri olacak pek çok insan da çıkacaktır. Örnek olarak enerji başlığı altında Önder bey'in (konderk) açtığı başlıklara bakın. Ne kadar çok bilgi paylaşırsanız, ürününüzü ne kadar açık yürekle anlatırsanız, o kadar çok tanınır ve bir o kadar müşteri bulursunuz. (Forumda açık bir şekilde yazılmasa da pek çok insanın Önder bey'e müşteri olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü bunlardan birisi de benim.) Burasının özelliği bu: Buradaki insanlar daha önce paylaştığınız bitmiş araç fotoğraflarında olduğu gibi (benim broşür tarzı diye nitelendirdiğim) profesyonelce fotoğraflanmış, bitmiş işler yerine üretim aşaması ile, karşılaştığınız güçlüklerle, önereceğiniz ipuçlarıyla daha çok ilgileniyor. Broşür tipi tanıtımlarla ilgilenenler de vardır, elbette. Ama gezenbilir'in motokaravan-teknik forumlarını izleyenler, çoğunlukla sonuçtan ziyade süreçle ilgilenenlerden oluşuyor. Bir de bu gözle bakın.

Sevgiyle,
BKA

Halil İbrahim Bey, moralinizi bozmayın. Bu platformun size, sizin bu platforma vere(bile)ceği çok şey olmalı... :smiley: ;)

Cavid Sezen

bir anlık öfke cavit abi arada oluyor işte bu huy meselesi hep tuttuğumu koparmak hefesi hep en iyisini başarmak buda bazen etki bazende tepki oluyor neyse kaldığım yerden devam edicem saygı ve sevgilerile

egerce' Alıntı:
bir anlık öfke cavit abi arada oluyor işte bu huy meselesi hep tuttuğumu koparmak hefesi hep en iyisini başarmak buda bazen etki bazende tepki oluyor neyse kaldığım yerden devam edicem saygı ve sevgilerile

Ha şöyle!... :smiley: :smiley: ;)

Cavid Sezen

ön ikili döner koltuk çalışmasına başladım çok yakında proje hazır olacak ilk ducatodan ölçüleri aldım mümkün gibi duruyor buna benim ihtiyacım olacak ama sizler böyle bir duruma ihtiyaç duyarmısınız bilmem ama ben ticari olmasada kendim için birtane yapıcam saygılar

İkili döner koltuk banada lazım transporter içinde uygulanabilirmi acaba merakla bekliyorum.Kolay gelsin.

Bestamibey sizin koltuk aparatı benim aparatla aynı fakat ben oryadaki daireye o çapta hurdacıdan aldığım yatar bilyayı puntalattım.Çevresinede fazla sayıda dlik açtım.Şimdi hem rahat hemde istediğim açıda sabitleme yapabiliyorum.Elinizdekini o şekilde düzenleyebilirsiniz.Sanırım bilyaya 10 lira vermiştim.Unuttum.

tango' Alıntı:
İkili döner koltuk banada lazım transporter içinde uygulanabilirmi acaba merakla bekliyorum.Kolay gelsin.

teşekkür ederim tanju bey bütün koltuklara uygulanacak hatta tekliye bile saygılar

seyyah54' Alıntı:
Bestamibey sizin koltuk aparatı benim aparatla aynı fakat ben oryadaki daireye o çapta hurdacıdan aldığım yatar bilyayı puntalattım.Çevresinede fazla sayıda dlik açtım.Şimdi hem rahat hemde istediğim açıda sabitleme yapabiliyorum.Elinizdekini o şekilde düzenleyebilirsiniz.Sanırım bilyaya 10 lira vermiştim.Unuttum.

Merhaba

Benim şoför koltuğu tam dönmüyor, ocak yüzünden. Yolcu koltuğu ise tam ön, tam arka pozisyonuna dönüyor. Bu da hanıma yetiyor. Zaten koltuklar normalden daha büyük oldukları için her pozisyona döndürmek çok zor. Öneri için teşekkür ederim.

egerce' Alıntı:

Halil İbrahim Kardeşim,
Fazla naz aşık usandırır.
Bekir Beyyin yazdıklarını iyi oku.
Cavit hocaya bir daha "ha..şöyle" dedirtmemeye çalış.
Çoğumuzun senin gibi hayalleri var.Seninde düşündüklerin bizimde düşünmeye çalıştıklarımızdır aslında.
Onları paylaştığımızı zaman içinde sende göreceksin.aaa benim projemi kullanmış deyip gülümseyeceksin.Gurur duyacaksın.
Öğretmen olarak yazılarına bakıyorum da "sular seller gibi yazıyor hiç nokta koymuyorsun"Yazarken
bir nokta koy,düşün ve devam et.

Adın Halil İbrahim,Sofra senin sofran.İsteyen sofrandaki tatlıdan,isteyen acıdan.isteyen ekşiden tadar.
Sen sofra kurmaya devam et,misafir her zaman gelir.
Hoşcakal,kolay gelsin.

seyfettin abi valla o konunun burasıyla alakası yok sen olayı biliyorsun zaten o gece oldu bitti bekir abiyle cavit abiyi zaten dinliyorum hocam.bak yazdılar bende tamam dedim bugun başladım ikili dönere fırsat buldukca çalışıyorum ama işlerim çok sıkışık o yüzden sallanıyor biraz benim karavanımın herşeyi değişik olmalı.seyfettin abi bu linki tıkla http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=85964.msg1104633#msg1104633 izle bana bakış açın değişecek ben o vatandaşın dediği gibi hayalperest olabilirim ama birşeyi kafaya takarsam onu yaparım benim türk paten endüstrisine 17 başvurum var 2 sinden ekmek yiyorum saygılar hörmetler

egerce' Alıntı:
seyfettin abi valla o konunun burasıyla alakası yok sen olayı biliyorsun zaten o gece oldu bitti bekir abiyle cavit abiyi zaten dinliyorum hocam.bak yazdılar bende tamam dedim bugun başladım ikili dönere fırsat buldukca çalışıyorum ama işlerim çok sıkışık o yüzden sallanıyor biraz benim karavanımın herşeyi değişik olmalı.seyfettin abi bu linki tıkla http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=85964.msg1104633#msg1104633 izle bana bakış açın değişecek ben o vatandaşın dediği gibi hayalperest olabilirim ama birşeyi kafaya takarsam onu yaparım benim türk paten endüstrisine 17 başvurum var 2 sinden ekmek yiyorum saygılar hörmetler

Hayal etmek kötü değil,üstelik öğünülecek bir duygudur.İnsan hayal ettiği sürece yaşar,yeni şeyler üretmek için hayal önce hayal edebilmek gerekir.

Değerli Gezenbilir dostları
Konu eski ama yeni konu açmaktan iyidir diye düşündüm.
Araç elfreni çekilmiş iken sürücü koltuğu geriye dönmüyor. Elfreni döner mekanizmayı engelliyor. Bunun çözümü için fikir ve/veya önerileriniz varsa yazarmısınız?
Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri