ESP ve ASR şart mı??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sial Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,131
Ynt: ESP ve ASR şart mı??

Sn.Arkadaşlar hepinizin tecrübe ve bilgilerine teşekürler.Çok bilgi bazen bu sanal ortamda adres şaşırtabilir.Herşey e eyvallah.Ama bütün bu söylenelerin üstüne şöyele derim.AT SAHİBİNE GÖRE ...DEMİŞ ESKİLER...Birde bindiğin aracı sevmen gerek.kendi bir uzvunmuş gibi davranacaksın.gerisi kolay.hepinize iyi paylaşımlar.

Etiketler

umiterkan' Alıntı:
Size Ankara Renault Bayisinde 44750TL'ye Gri renkli Look Paketli ve ESP-ASR paketli bir araç olduğunu söyleyecektim. Ama siz kararınızı vermişsiniz gibi :smiley:

Merhaba Ümit Bey, bende bir duster'a kolay ulaşmak ve zor bırakmak istiyorum. Mesajınızda yazdığınız Ankaradaki Renault bayisinin 44.750 fiyatı çok uygun geldi. Bu bayiye ulaşma konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla.

onehead' Alıntı:
Merhaba Ümit Bey, bende bir duster'a kolay ulaşmak ve zor bırakmak istiyorum. Mesajınızda yazdığınız Ankaradaki Renault bayisinin 44.750 fiyatı çok uygun geldi. Bu bayiye ulaşma konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla.

Sayın onehead, öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyorum. Yukarıda bahsettiğim fiyat 2 ay öncesinin fiyatlarıydı. Araçlar zamlandı şu anda biliyorsunuz. Hangi bayi olduğunu hatırlamıyorum ama Ankara veya diğer İllerdeki bayileri arayıp en iyi fiyatı verenden aracı almak en doğrusu.

Saygılar

Aşağıdaki linkte birçok aracın ESP testlerini bulabilirsiniz. ESPnin -Allah kimseye göstermesin ama- hayatta kalma şansı tanıyacağını düşünüyorum.

http://www.euroncap.com/results/escperf.aspx

Aşağıda da Dacia Duster Çarpışma testi sonuçları vardır.

http://www.euroncap.com/results/dacia/duster/2011/421.aspx

obozkr1' Alıntı:
Aşağıda da Dacia Duster Çarpışma testi sonuçları vardır.

http://www.euroncap.com/results/dacia/duster/2011/421.aspx

Daha önce yazılmıştı ;)
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69723.0

umiterkan' Alıntı:
Sayın onehead, öncelikle forumumuza hoşgeldiniz diyorum. Yukarıda bahsettiğim fiyat 2 ay öncesinin fiyatlarıydı. Araçlar zamlandı şu anda biliyorsunuz. Hangi bayi olduğunu hatırlamıyorum ama Ankara veya diğer İllerdeki bayileri arayıp en iyi fiyatı verenden aracı almak en doğrusu.

Saygılar

Yardımınız için teşekkür ederim. Saygılar.

Beyler aksini dusunmeyin bile biraz sabir birde 800 lira oyle saçma bir yerde iş yaparki dua edersiniz kendinize..

ESP-ASR ikisi sizi çok beladan kurtarir. tecrube ile tescillidir.

RedlinE' Alıntı:
Beyler aksini dusunmeyin bile biraz sabir birde 800 lira oyle saçma bir yerde iş yaparki dua edersiniz kendinize..

ESP-ASR ikisi sizi çok beladan kurtarir. tecrube ile tescillidir.

Bu arada ESP nin fiyatına zam gelmiş 1000 lira olmuş.

ESP ve ASR özelliğini almayı çok istedim ama aracımı yeni sattığım ve araçsız kaldığım için bayilerde de full olanı olmayıp 1-2 ay sıra verdiklerinden bu şekilde aldım. Aracı aldığımda 1 ay önce 45.250TL'ye mal ettim şu anda 46.600TL olmuş. Aracım Beyaz ve Look Paketli sadece.

En son zamla esp paketi 800 den 1000e çıktı :(, deri döşeme 1500den 1300e indi :D. genel fiyat ise 1000 tl arttı :mad:

ben duster'ın esp ye ihtiyacı olduğu yere henüz rastlamadım aracı sert kullanan ve sürekli drag ve rolling yapan biriyim yüksek hızda ciddi makaslara girdiğim oldu. aracı auto moda almak yeterli geldi hersefer. bazı testlerde yaptım kendi çapımda bir viraja 4x2 modda 120 gibi bi süratle girdiğimde araç merkezkaç kuvvetinin etkisiyle lastikler hafif ciykleyip korkutsada aynı viraji aynı açıyla aynı hızla auto moddayken aldığımda gerçekten hiçbişey hissetmedim.

kendi çapımda off road deneyimlerinde oldu stock cherookelerin gittiği yerlerdende çok defa ahım şahım sıkıntı yaşamadan gittim ama gerçekten çok merak ediyorum aracımda esp olsa çamur arazide balçık arazide ne gibi faydası olurdu veya dezavantajı olurmuydu aracında esp sistemi olupta bunu deneyen varmı benim gibi aynı koşullarda aynı balçık yada çamur yere bi esp'li bi esp'siz girerek deneyeniniz oldumu???????????

Beni 2 defa kazadan kurtardı.

Aracın gizli buzda kaydığını bana esp lambası söylüyor ve motora bile müdahale ederek aracı güvenli hale alıyor.

Camura veya tırmanmaya gireceğimde kapatmayı unutmazsam sıkıntıda yok

Dün Ankaradan Kartalkayaya gittim. Dağ yoluna girdiğimizde yerler karla bazı bölgeler hafif buzla kaplıydı. ASR sürekli çalıştı. Gayet hızlı bir şekilde hiç çekiş kaybı yaşamadan tepeye kadar rahatlıkla çıktım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR