Evimi Satıp Karavanda Sürekli Yaşama Düşünceme Neden Sürekli Muhalefet Ediliyor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karagozlers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,935
Ynt: Evimi Satıp Karavanda Sürekli Yaşama Düşünceme Neden Sürekli Muhalefet Ediliyor?

Herkese teşekkürler.
Günün birinde, bir gün, bir yerden, bir şekilde veya bir amaç uğruna herhangi bir zamanda hepimizin amaçlarını gerçekleştirmek üzere biri bir yerden, bir yere gitmek üzere yola çıkarsa birileri amaçları gerçekleşeği için o birine bir amacı gerçekleştireceğinden sonuna kadar destek vermeli.

Etiketler
Ynt: Evimi Satıp Karavanda Sürekli Yaşama Düşünceme Neden Sürekli Muhalefet Ediliyor?

Sitedeki tüm arkadaşlara selamlar süreyya beyin açmış olduğu konu üzerine bende birkaç şey yazmak istedim kısaca kendimi tanıtarak işe başlayım. 10 yıl gemicilik yaptıktan sonra evlilik ve gemicilik bir arada yürümeyince karaya düşüp 1988 senesinde serviçiliğe başladım 1991senesinden beri minibüsümün koltuklarını söüp yazları karavana çevirerektail yapmaya başladım özellikle cubucak orman kampı 3. ünitede çok güzel günlerim ve dostlarım oldu 15 sene hayalini kurduğum karavanım geçen sene sahip olabildim karavan derken içinde sadece tuvaleti olan 1998 model ruhsatı 3 kişilik özel kullanım amaçlı otobüs olarak geçen bir araca sahip olabildim kısıtlı imaknlarımla içini yapmaya çalıştım derken insanların ihtiyaç fazlası gördüğü ve attıkları çekyatı yatak ev tadilatında çıkartılan dolaplardan mutfak redbulun eşantiyolarından bardaklık vebu gibi insanların ihtiyaç fazlası eşyalarından karavanımı yaşanır hale getirdim ve geçen sene 76 gün busene de 72 gün tail yaptım tatil masrafların karşılamak içinde bir tane çocuk atlıkarıncası yaptım inşallah 2011yılından itibaren 12 ay yaşamayı ümit ediyorum kısacası karavanda yaşamak anlatılmaz yaşanır benim için karavancılık zorluklardan zevk alarak ütesinden gelmektir hepinize saygılar m.kaya CENGİZ

karagozlers' Alıntı:
Göçebe yaşam şu an çok itopik görünsede hayal değil atalarımızın çoğu göçebe değilmiydi, aslında bulunduğumuz site karavancılığı desteklemek yaymak ve özendirmek amacıyla kurulmuş olmalı ama bakıyorum Yusuf (Yaybek) karavanını satıyor herkes evinin hayırlı olmasını diliyor, ben evimi satıp karavanda yaşamaya kalkıyorum çoğu kişi muhalefet yapmaya kalkıyor ya arkadaşlar ben mi bulunduğum sitenin adını yanlış okuyorum yoksa sitenin adı gezenbilir değilde evinde güle güle oturanbilir sitesimi lütfen karar verin ve karavancılığa karşıysanız yeni bir bölüm açın veya beni bu siteden atın.
;D ;D ;D
Merhaba
Müthişsiniz tebrikler :smiley:
Karavancı arkadaşlar yanlış anlamasın 2 sayfayıda tam okumadım çünkü beni fikirler değil sizin tavrınız ve tarzınız ilgilendirdi.Yani,konu ne olursa olsun bu sizin de bahsettiğiniz yada bir başka konu hiç farketmez,genel yaklaşım,bakış açısı,tavır ve tavıra karşı tavır çok hoşuma gitti sevgi ve saygılarımla. :smiley:

sayın karagözlers bende uzun zamandır düşünüyordum(karavanda sürekli yaşamayı),ama çok karşı çıkan oldu vede cesaretim kırıldı, hatta bir ara herşeyden vazgeçip karavanımı satmayıda düşündüm, sağolsun burdan dostlar satmamam konusunda destek verdiler, şimdi evimi kiraya verdim vede sürekli karavanda yaşama geçtim, keşke daha önce yapsaymışım diyorum şimdi...

sayın karagözlers bende uzun zamandır düşünüyordum(karavanda sürekli yaşamayı),ama çok karşı çıkan oldu vede cesaretim kırıldı, hatta bir ara herşeyden vazgeçip karavanımı satmayıda düşündüm, sağolsun burdan dostlar satmamam konusunda destek verdiler, şimdi evimi kiraya verdim vede sürekli karavanda yaşama geçtim, keşke daha önce yapsaymışım diyorum şimdi... herkesin yaşama bakışı, tarzı, herşeyi farklıdır, en güzel akıl kendi aklındır kısacası:smiley:))))))))

Sebiha Hanım, kutlarım sizi...

Cavid Sezen

sebiha33' Alıntı:
sayın karagözlers bende uzun zamandır düşünüyordum(karavanda sürekli yaşamayı),ama çok karşı çıkan oldu vede cesaretim kırıldı, hatta bir ara herşeyden vazgeçip karavanımı satmayıda düşündüm, sağolsun burdan dostlar satmamam konusunda destek verdiler, şimdi evimi kiraya verdim vede sürekli karavanda yaşama geçtim, keşke daha önce yapsaymışım diyorum şimdi... herkesin yaşama bakışı, tarzı, herşeyi farklıdır, en güzel akıl kendi aklındır kısacası:smiley:))))))))

sebiha hanım merhaba,
size mail de attım konuyla ilgili; ben de sürekli karavanda yaşama planları yapıyorum. bu konuda bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Sabiha hanım bu müthiş kararınızdan dolayı sizi canı gönülden kutlarım inanın bu şekilde yaşamayı seçeceğinizi tahmin ediyordum. En son siteye üye olmayan bir karavancı ile karşılaştım bu işe 50 yaşında ama geç başladığını söyledi bende 52 yaşında yeni başlayacağımı o zaman benim çok geç kaldığımı söyledim. İnşallah çok kısa sürede evimizi satıp karavanımızı yaptırıp çıktığımız gezilerde beraber olmak ümidiyle sizi bu kararınızdan dolayı tekrar kutlarım.

sevgili yusuf, cavid bey vede süreyya bey teşekkür ederim, süreyya bey ben hiçbirşey için geç kalınacağını düşünmüyorum, zararın neresinden dönersek kar oradadır, yollarda görüşmek dileğiyle, kolay gelsin

Ctesi günü karavanın tekeri döndü...

Bu gece eve geri döndük...

Eğer bir hafta yada 20 gün daha zamanım olsa inanın dönmez karavanda kalmaya/gezmeye devam ederdim...

Açıkçası bu derece keyifli olduğunu hiç düşünmemiştim...

Zaten yılın 12 ayı sürekli karavanda yaşayan Celal abilerle birlikte gezdik...

Gördüm ki karavan yaşantısı için kimi kritik konular çözülürse sürekli kalmamak için hiçbir neden yok...

Haldun hocam hoş geldiniz çok keyif aldmışsınız sizin adınıza sevindim,gezi fotoğraflarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz kalın sağlıcakla.

Sıkıntılı başladığımız bu konu için kendi adıma 2010 yılının aralık ayı süper geçti. Oturmakta olduğumuz evimizi istediğimiz paraya yakın bir fiyatla sattık, Daha önceden düşündüğümüz fiyata karavanımızıda aldık. Yeni yılın bu ilk günlerinde evdeki eşyaların kalacakları kolileyip, kullanacaklarımızı karavana yerleştirme çalışmaları yapmaktayız ama bu süreçte hep birileri ile plan yapıp karavanlı gezi yapmak için forumu hep takipteyiz.
Gönül isterki tüm gezenbilir karavan grubu olarak toplu seyahatler yapalım ama herkesin şartları uygun olmadığı için gerçekleştirmemiz ancak kısa süreli geziler ile mümkün olabilir kanısındayım. Bir gün bir yerlerde görüşebilmek ümidiyle...

Süreyya bey, almış olduğunuz karar dışarıdan bakıldığında radikal görünsede siz ve eşiniz uygulamadaki kararlı tutumunuzla tebrikleri hakedecek değerdedir.
Bundan sonraki yaşantınızda sağlıklı ve bol gezili günler diliyorum. Forumda gezdiğiniz yerleri bizlerle paylaşırken karavanda yaşam ile ilgili gözlemlerinizide
paylaşırsanız sizin seçtiğiniz yaşam şekline özenip acaba sorusunu soranlarada rehber olacaktır.
Levent

Süreyya bey sizi kutluyorum .yeni karavanınızıda güle güle kullanın hayatınıza renk katsın inşallah. Bizde bir karavan yaptırdık ve buhafta kısmet olursa plakasını taktırıp 5-10 gün sonra Ankaradan başlayıp ege ve güney turu düşünüyoruz ama bizimkaravan yaşamı konusunda hiç tecrübemiz yok gezerken kazanacağız bu tecrübeyi herhalde .Amaherşeyden önce şunu bilmek lazım birdefa karavanın teknik donanımı bana göre sorun yaratmamalı ve hava şartlarını karşılıyabilecek donanımlar olmalıderim. Karavancıların birbirileri ile tanışıp fikir alışverişi yapmaları hatta birlikte turlar yapmalı bence .Anladığıma göre sizin yaşınız daha genç bizler ise 70 inden sonra bu işlere kalktık bakalım iş bitmişmi bitmemişmi göreceğiz ...umarım iyi günlerde karşılaşırız.. görüşmek üzere..

Süreyya Bey uzun bir uğraştan sonra hayalini gerçekleştirdi,
Herhalde bundan sonra burada sorduğu bu soruya (Karavanda yaşanabilir mi?) cevap verebilecek kişi ancak onlar olacak,
Paylaşımlarınızı, izlenimlerinizi yaşam tarzınızdaki değişikliğin yaratacağı etkileri paylaşmak isterseniz eğer
merakla bekliyoruz,

Aslında sorunun cevabı çoktan belli, İnsan istese ne yapamaz ki?

Tebrikler. Yeni yaşamınızda başarılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR