Forester Hakkında...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ZAFERALTIN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,176
Ynt: Forester Hakkında...

adamlar durumun farkındalar ve yetkılı servıs olmanın avantajlarını sonuna kadar kullanıyorlar özellıkle 2.el konusunda.. şimdi ben alıcı olarak 3. senenın içinde bır subaru kullanıcısı olarak arac alacak olsam ya yetkılı servısten yada tanıdık vasıtasıyla yıne yetkılı servısten aracı sorgulatmak sartıyla arac alırım özellıkle subaru...
galerı araclarına veya geçmişi belli olmayan araca bulaşmam diye düşünüyorum.. :smiley:
ve bu durumdada normalden biraz daha fazla para ödeyerek arac almayı kabullenmiş oluyorum..
cadde de bu durumu gayet iyi kullanıyor :smiley:

Etiketler

ya aslında ben de tam bu düşüncedeyim biraz daha pahalı olsun ama doğru duzgun bakımlı olsun yetkili servisden olsun istiyorum.en azından bir sorun olsa karsında birini bulursun.bide farklı bir marka Subaru sonucda herkez anlamıyor.cakalı cok bakımı nerde yaptırdı güvenemiyorum.ve açıkça hergun bir araba ustaya goturup bu olmadı diğer gun başka araba alıp goturup gösterecek vaktim yok ben gidip dırek alayım bitsin istiyorum.ha goturdugum bir cok ustanında subarudan tam anlamıyla anladığını söylemek zor bence onun için cadde biraz pahalıda olsa agır basıyo

drdoguank' Alıntı:
ya aslında ben de tam bu düşüncedeyim biraz daha pahalı olsun ama doğru duzgun bakımlı olsun yetkili servisden olsun istiyorum.en azından bir sorun olsa karsında birini bulursun.bide farklı bir marka Subaru sonucda herkez anlamıyor.cakalı cok bakımı nerde yaptırdı güvenemiyorum.ve açıkça hergun bir araba ustaya goturup bu olmadı diğer gun başka araba alıp goturup gösterecek vaktim yok ben gidip dırek alayım bitsin istiyorum.ha goturdugum bir cok ustanında subarudan tam anlamıyla anladığını söylemek zor bence onun için cadde biraz pahalıda olsa agır basıyo
yukarıda acıklaıdıgm gibi cadde de bu durumun farkında ve iyi kullanıyorlar bu durumu..zaten bence galerı araclarından uzak durmanızda fayda var..bizim aracların cogu galerı elınde ve fıyatları çok oynak olunca ınsan ister istemez bınbır türlü düşünüyor..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-subaru-yetkili-servis-caddemotorsdan-2004-fiyatina-2006-forester-127278681/detay#
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-subaru-yetkili-servis-caddemotors-dan-2005forester-2.0xt-bakimli-127276980/detay
su iki araç fiyatıda uygun geldi siz nersiniiz

drdoguank' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-subaru-yetkili-servis-caddemotorsdan-2004-fiyatina-2006-forester-127278681/detay#
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-subaru-yetkili-servis-caddemotors-dan-2005forester-2.0xt-bakimli-127276980/detay
su iki araç fiyatıda uygun geldi siz nersiniiz
şahsi fikrim xt yi 30tl civarlarına bırakırlarsa ben onu alırdım :smiley:

yıllık vergisi nedir bu araçların 4*4 olması ve 2.0 olması nedenli yuksekmidir bide sizinki kaskolumu kasko konusunda bilginiz varmı acaba

ilk arac içinde bence arayıp detayları sorun fıyatı bence düşük.. yaklaşık 2 ay önce takasta arkadaşımızın aracını 32 cıvarlarına almıştı cadde 128.000km dekı aracı..

drdoguank' Alıntı:
yıllık vergisi nedir bu araçların 4*4 olması ve 2.0 olması nedenli yuksekmidir bide sizinki kaskolumu kasko konusunda bilginiz varmı acaba
benımkı 2004 yıllık 1.040 tl vergisi.2 senede bir muayenesi..aracı aldıgımdan beri hep kaskolu bındım ..bu sene koç alıanzdan 850 tl ye kasko yaptırmıştım...bu arada aracın kasko bedelı 31.000tl ..

ama sonuç itibarıyle herseye deger subaru.. diger suv larla aradakı farkı özellıkle vırajlarda daha iyi hissedersiniz.. tren gibi raydan çıkmadan boxer motor ve düşük agırlık merkezı sayesınde yağ gibi gidiyor :smiley:
tabı bu arada subarunun awd sistemi üzerinde uzmanlaştıgını ve şu anda kullanmış oldugu boxer motoru dünyadabildigim 2 markanın kullandıgını unutmayalım ..boxer motoru bı subaru birde porsche kullanıyor..ayrıca direksiz camlarda işin havası :smiley:(2006 modele kadar)

ilk aracın fiyatı banada dusuk geldi bide cadde kaza degisen hakkında pek bir sey yazmıyor nete kasko ve sigorta makulmus bence de

subaruyu almadan önce çok araştırma yaprım..özellıkle honda crv,nıssan x trail arasında çok gitgellerim oldu.. ama özllıkle yurtdışı sıtelerdekı okudugum yorumlar, youtube da özellıkle rusların subarularla yaptıkları atraksıyonlar :smiley:,
servisinin az olmasına ragmen kalıteden ödun vermedıgı ve temel mantıgınında "güvenli sürüş ve sorunsuzluk" oldugu için Subaruyu aldım...

drdoguank' Alıntı:
ilk aracın fiyatı banada dusuk geldi bide cadde kaza degisen hakkında pek bir sey yazmıyor nete kasko ve sigorta makulmus bence de
boya varsa bence fazla takılmayın..bu zamanda boyasız arac bulmak zor..yeterkı büyük kazası veya aracın motor veya mekanık sıkıntısı olmasın...

Subaru benim hep aklımın bir yerinde vardı bigun alacam diyordum tabiki benimde hevesim cogu kişi gibi impreza wrx ti ama suan ailem buyumeye başladı ve buyuk bagajlı bir araç dusunmeye başladım tabi o rusların videoları kimi cezbetmezki nerdeyse hepsini izledim.ve araca hayranlığım arttı.hafif aracıde iyi diyolar ama o rus videolarının bazıları hiçde hafif arazi değil biraz frestera haksızlık ediliyor:smiley:

ben ilk defa 2005 yılında doktor arkadaşımın 1999 model subaru forester aracına bindiğimde hasta olmuştum..o zamandan beri aklımdaydı banada 2010 yılında binmek nasip oldu subaruya..
bende o rusların vıdeoları ızledıkçe dahada hastası oldum..özellıkle kıyaslamalarda bizim araclardan daha donanımlı ve fıyat olarak pahalı araclarla yapılan testlerde başa baş hatta yerı geldıgınde daha iyi performanslar sergılıyor subaru...

sadece arazide değil guvenlıktede gayet yeterli..ben kendi aracımın çarpışma testlerını hepsını ızledım.. ve aynı yıllardakı mercedes,bmw,audı vs.. gibi markalarda kıyasladıgımda benım aracımın onlardan geri kalmadıgını gördüm..hatta small overlap dedıklerı testlerde bızım araclar bı derece daha önde..

takla tstleri nasıl acaba ben cok aradım bulamadı ama on ve yan carpısma testleri hiç fena degil

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.