Frigofrik Panelvandan Karavan.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Atilla KABA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,769

Atilla KABA

Yeni Üye
Herkese selamlar. Ben de bir panelvan alıp karavana dönüştürme hayali kurmaktayım. İçleri izole edilmiş frigofrik araçların iç izolesini sökmeden , nem bariyeri ve ahşap kaplayarak karavana dönüştürmek mümkün olur mu? Araç bu şekildeyken pencere açmak mümkün olur mu? Mevcut iç kaplama vidalama yapmaya uygun mudur? Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Etiketler
Ben de 1e1 aynı soruları soracaktim. En iyisi üreticisine danışmak gibi, bilen yok.

Öncelikle bu araçların soğutucu sistemi motordan güç aldığı için Araç km = Gerçek km X ~2 şeklinde olmalı deniliyor.

Ek bir not: geçmiş haftalarda bu tür araçların frigorik bölümlerinin ve kaplamalarının sökülüp içi -dışı tertemiz araç diye satılmaya çalışıldığını bizzat şahidim maalasef (Ankara otonomi).

Bu araç karavan olur mu?

İzninizle, sorunuzu bir soru ile cevaplayayım.

* Kasasında yolcu taşıyamayacağınız,
* sürücü bölümünden arkasına geçemeyeceğiniz,
* inip binmesinin gayet zor olacağı,
* kaza durumunda hasar beklentisi yüksek,
* sadece duvar dışı tesisat kurabileceğiniz,
* stabil yapılı üst dolap, ilave duvar, markiz, yatak olanağı vermesi şüpheli ve
* sonuçta yalıtım hariç ucuza da çıkmayacak,
* tuhaf görünüşüyle tekrar satışı belki zor bile olabilecek,
* üstelik yaparken sizi çeşitli yönlerden alışılmamış şekilde uğraştırabilecek bir aracı almakta ısrarlı mısınız yoksa herkesce bilinen ve denenmiş diğer olanakları yetersiz mi buluyorsunuz ?

İnanın karavan deneyimi olanların bu cins çözümlere şüpheyle bakmaları boşuna değil.
Bilinen yollardan sapmamanız faydanıza olur, yalnız kalmazdınız diye düşünüyorum..

Son düzenleme:

Teşekkür ederim. Benim için gayet açıklayıcı oldu. O halde fotodaki aracı alıp semi karavan yaptırmam uygun olur mu?

.
Murat bey forumda yasalarla ilgili iletiler bulunmakta.
Ben foruma ülke dışından katıldığımdan ve işin yasal tarafına pek ilgim olmadığından yerlerini tam hatırlayamadım.

Stabil kasa yapısı ile panelvanlar ve minibüsler çözüme izinliler diye biliyorum.

Tam anlayamadım son gönderdiğiniz resimdeki aracın kasasını keserek mi karavan yapmak istiyorsunuz ?

Son düzenleme:

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.