Frontera 2.2 DTI Sport Alımı???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hunterim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,821

hunterim

EN GÜZEL JEEP; FRONTERA
Yer
İZMİR
:eek: Arkadaşlar merhaba.Ben sizlere birşey danışacağım.Yardımcı olursanız sevinirim. 94 model Frontera 20İ sport kullanıcısıyım. Şimdilerde ise almayı düşündüğüm bir Frontera 2.2 DTI Sport 2000 model var aklımda.Nasıl tavsiye edermisiniz? Olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.Şimdiden sizlere teşekkür ederim arkadaşlar. ::smiley: ::smiley: ::smiley:

Etiketler

Ynt: Frontera 2.2 DTI Sport Alımı???

Hiç bir arkadaşın fikri yokmu acaba?

valla hocam yorum yazmayısımızın sebebı malesef bırcok arkadasımız gıbı 2.2 dtı ne kullandık nede gorduk.... o yuzden sana ne desem yanlıs yonlendırırım..ıyı bır usta motor kontrolu ıle alınabılır ama kılometrelı dızel araclar benı hep korkutmustur.

Frontera arazide vasat oresi

BU YORUMUNA KATILMIYORUM HOCAM BENCE BIRCOK ARAC KADAR BASARILI VE IYI ARAZIDE .
BENIM BAHSETTIGIM TURKIYEDE INSANIMIZ HIC KULLANMADIGI VEYA BINIP KULLANMADIGI ARACLAR UZERINE OLUMSUZ YORUMLAR YAPARLAR VE BEN BURDA ARABANIN ARAZIDE KOTU OLABILECEGINI HIC DUSUNMEDIM BENCE GAYET BASARILIDIR.AMA DEDIGIM GIBI KULLANMADIGIM BIR ARAC ICIN YORUM YAPMAK HATTA AL ALMA KOTUDUR UZAK DUR DEMEM DOGRU OLMAZ

2,2 DTİ oldukça başarılı ve ekonomik bir motordur.Bakımları düzgün bir şekilde yapıldığında uzun ömürlüdür.
Almak istediğinz aracı herhangi bir ustadan ziyade yetkili serviste ekspertizini yaptırmanızı öneririm.

2 sene önce bende tam bahsini ettiğiniz gibi vardı ve 1 sene kullandım. Ama hep asfalt sürüşü yaptığımdan arazi performansı hakkında bilgi veremeyeceğim ama, benim kullanım amacım doğrultusunda kendimi hep güvenli hissettim.
Ayrıca yakıt sarfiyatında bayağı cimriydi diye anımsıyorum...

Ben şahsen tek kapılı olmasının dışında hiçbir sorun yaşamadım, tabi ki aldığımda birçok (bana göre yapılması gerekenler vardı ve yetkili servisinde hemen hepsini yaptırdım, bayağı bir maliyet tuttu ama dediğim gibi 3. bir arkadaşımın veya aile ferdimin binmesi sorunu beni rahatsız ettiğinden değiştirdim.

ByMavis 10

ByMavis 16

jeomad' Alıntı:
Bence bilinenlere bak derim
Frontera arazide vasat oresi

Beklentinizin ne olduguna gore degisir. Fakst L200 kullanan birinin bunu soylememesi gerekir. Saniyorum kotu bir deneyim yasamissiniz ya da isinin ehli biri kullanmiyormus Fronterayi ben bunu anliyorum.

Yine de bir yorum yapilmadan once basinizdan geceni de yazarsaniz bixler cok sukur kendimiz yorum yapma hakkimizi kullanmak isitoyurux. Eger hakikaten dediginiz gibi cacik bile olmazsa bizde masraf etmeyelim bosu bosuna degil mi!!!

Hayirli bayramlar...

Opel Frontere 2.2DTI sport. Inanın çok uzun süre araştırdığım bir araç. Almak için can atıyordum. Bu dönemde edindiğim bilgilerin bir özetini geçecek olursam;

Araç kafadan, çok yakışıklı. Müthiş gönüyor.
Aracın yakıtı ortalama 10 - 12 litre ( 100 km de)
Araçta Isuzu Motor var ve bakımlarını yaptırdığınız sürece mükemmel ( Her araç için bu geçerli)
Arazi performansı bir çok araca göre çok iyi. ( kesinlikle şehir 4x4 lerinden değil.)

Gerçe Ustam MDRNMZ ( namı diğer Stadandart) :smiley: çok daha iyi biliyordur bu işi onun yanında bana konuşmak düşmez.

Benim almama sebebim ise araç baktığım dönemlerde istediğim temizlikte bir tane bulamamış olmam. Evet Türkiye piyasasında bu araçtan çok az var ve malesef olanlarda pek temiz değiller.

Şu an Nissan Juke var bende ama hala temiz bir opel frontera 2.2 dti sport ile takas ederim.

Bu arada hocam araçlara yükseltme kiti ve snorkel bulabiliyormuyuz ? Bulabiliyorsak maliyeti nedir ortalama ?

Saygılar

Murat YAZGI.

mrdnmz' Alıntı:
Beklentinizin ne olduguna gore degisir. Fakst L200 ................
........ olmazsa bizde masraf etmeyelim bosu bosuna degil mi!!!
Hayirli bayramlar...

Benim aklımdaki frontera
Sanırım herşey ortada,
yoruma gerek yok....

ve ay nı gün L200

Frontera

22

meseregan' Alıntı:
Opel Frontere 2.2DTI sport. Inanın çok uzun süre araştırdığım bir araç. Almak için can atıyordum. Bu dönemde edindiğim bilgilerin bir özetini geçecek olursam;

Araç kafadan, çok yakışıklı. Müthiş gönüyor.
Aracın yakıtı ortalama 10 - 12 litre ( 100 km de)
Araçta Isuzu Motor var ve bakımlarını yaptırdığınız sürece mükemmel ( Her araç için bu geçerli)
Arazi performansı bir çok araca göre çok iyi. ( kesinlikle şehir 4x4 lerinden değil.)

Gerçe Ustam MDRNMZ ( namı diğer Stadandart) :smiley: çok daha iyi biliyordur bu işi onun yanında bana konuşmak düşmez.

Benim almama sebebim ise araç baktığım dönemlerde istediğim temizlikte bir tane bulamamış olmam. Evet Türkiye piyasasında bu araçtan çok az var ve malesef olanlarda pek temiz değiller.

Şu an Nissan Juke var bende ama hala temiz bir opel frontera 2.2 dti sport ile takas ederim.

Bu arada hocam araçlara yükseltme kiti ve snorkel bulabiliyormuyuz ? Bulabiliyorsak maliyeti nedir ortalama ?

Saygılar

Murat YAZGI.

Siz once araci bir alin da snorkel mis yukseltmeymis onlar hallolur.... ama 3.2 almayin :smiley:

jeomad' Alıntı:
Benim aklımdaki frontera
Sanırım herşey ortada,
yoruma gerek yok....

Bence var... Karda, camurda cekilmeyen arac olmaz, her arac birgun biryerde, bir sebeple batabilir-çekilebilir, sadece buna bakarak yorum yapmanin dogru olmadigini dusunuyorum. Onemli olan amac ne, aractan ne bekleniyor bunu dogru belirlemek ve imkanlar olcusunde buna en uygun araci ve donanimi secmek.

benim de hastası olduğum olduğum bir araç. bir avcı abimiz bunu sıfır alan bir arkadaşının 30-40 kere servise gittiğini anlatmıştı .vazgeçmiştim.
aslında alınıp toplanabilir ama çoğu 200 bin ve üzerinde. alanın arabaya verdiğinin en az yarısını daha gözden çıkarması lazım. çok ürkütücü.

hunterim arkadaşım acaba frontera 2.2 dizel aracı aldın mı memnun musun ben de araştırıyorum da aracın orjinali ısuzu amigo modeliymiş yani başarılı bir araç olabileceğini düşünüyorum yanlış mıyım ya da bu fiyatlara alınabilecek bir araç tavsiyeniz olabilir mi ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.