Gezebilir'in Bir Numaralı XJ'si

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dronder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,630
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Gezebilir'in Bir Numaralı XJ'si

Tüm arkadaşlara katılıyorum.Gerçekten çok güzel bir araç.Param olsa hiç kaçırmazdım.Bu arada bizim Suzuki duymasın...Küser herhalde.Tüm Gezenbilir ailesinin yeni yılını kutluyorum.

Etiketler

Bu arada ailecek Yaban Tv'de İzci proğramını da izlediğimizi belirtmek ve beğendiğimizi söylemek istiyorum.Kendim de aktif bir izci olduğum için proğramın ismi dikkatimi çekmişti.

onder1976' Alıntı:
bu konuda araştırmalar yapıyorum ancak rakamlardan emin değilim. sözkonusu araç için bu şekilde modifiye edildiğinde (görünüşe yönelik mdifikasyon ve muadil, ekonoik parçalar kullanılarak) modifiye maliyeti sizce ne civarda olur aceba ? araç fiyatları çok değişken tamam ama yaklaşık modifiye rakamları vardır sanırım.

Araçlar/Jeep bölümünde bununla ilgili bir konuya rastlamıştım daha önce. Kalem kalem parça fiyatları yazılmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam tam donanımlı hale getirmek 10.000 tl'yi geçiyordu. Tabi fiyatlar $ üzerinden. Şu anki rakam ne olur bilemiyorum. Konuyu ilgili bölümde araştırırsanız bulabilirsiniz.

onder1976' Alıntı:
nefis bir makina izci programında da seyrettim çok iyi görünüşlü. ancak yarı fiyatına bu görünüm elde edilebilir mi diye düşünüyorum. tabii teknik donanımlar epey fiyata etki ediyor sanırım. ben 90 - 91 - 92 model bir xj alıp orjinal olmayan muadil veya el yapımı dış görünüş unsurlarını ekleyerek ( lastik jant,yükseltme kiti, tavan aparatı, vinçli ön tampon, dodik gibi) modifiye ederek bu görünüşte bir araca kavuşmak istiyorum. 10 bin tl araca, 5 bin tl de modifiyeye yeterli olurmu aceba ? tabii iyi durumda sayılabilecek bir xj alarak ... ?

Eğer kendiniz veya yakın akrabanız farklı projelere yatkın demir ustası, Jeep ustası veya farklı araçlara yatkın mekaniker değilse yükseltme, tampon, sepet gibi aksamları diğer hazırlıklarla bu fiyatlara mal etmeniz neredeyse imkansız.
Bu soruları sorduğunuza göre zaten konu hakkında çok bilgili değilsiniz.(lütfen yanlış anlamayın)
Ne olursa olsun o yaştaki bir araca binmeden 1000-2000 TL'lik bir bakım yaptırmanız gerekiyor.
Dodik gibi bir malzeme sadece Amerika'dan ithal olarak raflarda veya raf fiyatına yakın döküm hali satılıyor.(bence zaten off-road şartlarında kullanacağım bir araca ben olsam sert dodik takmazdım. ince lastikte ekstra dodik ihtiyacım olmazdı)
XJ'yi getle ykseltmek mümkün ama eksik olan tonla parça oluyor onları temin etmek oldukça zor. Makine imalatçısı da 1 ürün için uğraşmaz.
Size tavsiyem MK51 nickli Mustafa Bey'in açtığı garaj sayfasındaki bilgileri incelemeniz. Abartıdan uzak, gerektiği kadar hazırlanmış bir araç. Sadece belki track-lock arka sınırlı kaydırmalı kilit yerine %100 kilit takılabilir öyle bir araca bence.
Uygun fiyata araç hazırlamak için biraz mekanik, teknik bilgi birikimi ve hangi işi nerede yaptıracağınızı iyi bilmeniz gerekiyor.
Yardımcı olabileceğim bir şey olusa ö.m. olarak ulaşabilirsiniz.
Not: Satış ilanını bölmemesi amaçlı bu diyalog başka bir yere taşınabilir arzu ediliyorsa.

GÜNCEL ( resimler birinci sayfada )

30 Mayıs 2009 da yapılan ankette Gezenbilirin Bir numaralı Xj si seçilen ( http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=33410.0 ), Yaban tv de " İZCİ " programından tanıyacağınız ( http://www.yabantv.com/program/31-izci.aspx )
Yorumsuz Beyaz XJ satılıktır...

Fiyat : 38.750 TL

Mustafa Özdağ 0-532-356 00 06

Aracınız gerçekten çok güzel. Biraz araçtaki ekipman hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Merhaba,

Ben Kaan Gürgenç aranıza yeni katıldım. Hazırlanmış bir araca ihtiyacım var. Zamanım ve bilgim yok araç hazırlamak için. Araç satıldımı bilmiyorum ama bir kaç sorum var. Araç kaç km de, lpg takılımı ve aracı nerede görebilirim. Teşekkürler.

kgurgenc' Alıntı:
Merhaba,

Ben Kaan Gürgenç aranıza yeni katıldım. Hazırlanmış bir araca ihtiyacım var. Zamanım ve bilgim yok araç hazırlamak için. Araç satıldımı bilmiyorum ama bir kaç sorum var. Araç kaç km de, lpg takılımı ve aracı nerede görebilirim. Teşekkürler.

Araç duruyor...

Lpg var...

Km tam bilmiyorum ama fazla değil...

İzmit galericiler sitesinde görebilirsiniz...

Araç gerçekten mükemmel hayırlı satışlar.Fazla emek harcanmış.Alanada satana hayırlı olsun.

Arabayı bu hafta sonu görme şansım varmı?

Bir araç bu kadar güzel ve yakışıklı olabilir .Alana hayırlı olsun.

on numara arac ama tabi biraz kallavi bana göre hayırlı satışlar inşallah cadde arabası olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri