Grand Cherokee (ZJ) Diferansiyel Koruma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,178

Etiketler

Ynt: Grand Cherokee (ZJ) Diferansiyel Koruma

Serkan hocam nedir durum ? Varmı bir gelişme ?

Kırmızı yerine ferforje mi olsaydı şöyle burgulu , güllü dallı falan :D

ssbman' Alıntı:
Serkan hocam nedir durum ? Varmı bir gelişme ?

Kırmızı yerine ferforje mi olsaydı şöyle burgulu , güllü dallı falan :D
barış şuan port bagaj çalışmamız var önümüzdeki hafta içi dif korumalarına başlıycam..ama rengi kırmızı olacak üzgünüm..:smiley:

serkann' Alıntı:
barış şuan port bagaj çalışmamız var önümüzdeki hafta içi dif korumalarına başlıycam..ama rengi kırmızı olacak üzgünüm..:smiley:

Bu port bagajlardan istiyorum ben. Ama Özel birşey olsun istiyorum. Ne bilim işte mesela kasanın yanlarında JEEP yazısı falan olsun. Nasıl fikir?
Bence süper. denemelisin ;D ;D

Tamam abi acelemiz yok . Sen uygun gördüğünde listeye başlarsın zaten ...

Bu port bagaj çalışmasını da kamuya açarsın umarım şartlar olgunlaştığında ... :smiley:

Kolay gelsin ...

ssbman' Alıntı:
Tamam abi acelemiz yok . Sen uygun gördüğünde listeye başlarsın zaten ...

Bu port bagaj çalışmasını da kamuya açarsın umarım şartlar olgunlaştığında ... :smiley:

Kolay gelsin ...

Pazartesi günü kamuya açılacak abi. Aynı anda üç arabaya birden yapılıyor şuan.
Araçların biri siyah, biri gri, biri kırmızı(benimki oluyor)
Hangisine daha çok yakışmış anketiyle birlikte konusu açılacak ;D ;D ;D

Yada Serkan sanane lan benim konumdan ne bana sormadan yazıyorsun diye bana dalacak ;D ;D ;D

ooo merakla ve hevsle bekliyoruz . Güle güle kullanın ...

PMR lara baktın mı ? 6500 mü gerçekten yoksa 650 mi merak ettim . ÖM den de yazabilirsin konuyu dağıtmayalım ...

serkann' Alıntı:
alp kardeşim ilgine teşekkür ederim..
sorularına gelince tahmin edeceğin gibi senin kadar detaylı ve derin bir şekilde yazamam..kısa ve önemli noktaları söyleyeyim..
birincisi cizdiğin resimde bahsettğin keskinlik olmaz..mukavemet sfır o resimde...neden dersen..düz yüzeye gelen darbede boruların gösterebileceği direnç için güç alacağı nokta kalmıyor çünkü darbeyi alınca açı eksi yöne geçiyor..ama yukardaki resimlerdeki gibi radüslü sistemde darbeyi aldığında artıdan eksiye doğru geçmek isterken boy fazlalığını taşıramadığı için hep artıda kalıyor..
ikinci nokta lama demirden bahsetmişsin..orda kullanılacak boru özel borudur..hem güçlü hem esnek..o borunun göstereceği direnci lamada elde etmek için çok büyük ölçülerde kullanmak gerekir oda imkansız ve biçimsiz ayrıcada çok ağır olur..;) bu tür noktalarda karşı bir kuvvet görecekse parça eğer her zaman yuvarlak malzeme kullanılmalıdır...
üçüncü nokta..komple kapak demişsin..diff in hemen hemen merkezinden geçen borularımız ve merkezin biraz üstünde yine borular var..diff yapılacak komple kapak bunlada skıntı yapabilir..araç esnemelerinde bu borular çok yer değişiyor ve zaten üst tarafa gelecek bir darbe ilk borularla karşılaaşacağı için onlar koruma görevi yapacaktır :smiley:

unuttum birşey yok umarım..görüşürüz...

Canım kardeşim Serkan,

"üçüncü nokta..komple kapak demişsin..diff in hemen hemen merkezinden geçen borularımız ve merkezin biraz üstünde yine borular var..diff yapılacak komple kapak bunlada skıntı yapabilir..araç esnemelerinde bu borular çok yer değişiyor ve zaten üst tarafa gelecek bir darbe ilk borularla karşılaaşacağı için onlar koruma görevi yapacaktır :smiley:"

Ben tam kapağı, yani, çerçevesinin yukarıya da dolanmasını, şu açıdan istemiştim : Hani çaktığımızda difi, bu koruma boruları eğilebilir ama, darbenin gücü çerçevesi aracılığıyla difede yansıyacak. Bu dife yansıyan gücü dağıtalımki, 1 birime (mesala cm ye) düşen darbe gücü azlasın... ;)

Tek korkum, bu zımbırıyı taktığımız için, darbenin olan dif kapağına değil, borulara gelecek ya, borularda çerçeveye kaynaklı ya, darbenin gücü dif kapağının çerçevesine de gelecek. Hem borular, heml dif kırılır diye korkuyorum.

Senin resmini koyduğun o yarım var ya, bence çok güzel... Ama darbe sadece difin alt çerçevesine yansıyacağı için çatlayıp, patlar mı, emin misin, ben değilim, madem bişey yapıyoruz, tam yapalım, di mi? ;)

Bence kapak çerçevesi yarım olacaksa, o kırmızı gibi resimdeki, alçak olması yeter, yarım olmasına gerek yok, aynı işi yapar....

Aynı o kırmızı gibi olsun. Hem maliyet düşer. Çok aklım yatıyor benim o "yarım dan küçük kırmızıya...". Maliyeti az, hafif; kargosuda ucuz olur.
İçine bişeyler dolduğunda farketmeme ihtimalimiz büyük, ama temizlemek daha kolay. Hem yarımdan kısa, aynı o resimdeki gibi olursa, içinin daha az dolacağı için dif dif ısınmaz, çok dolup, çim çamur, börtü, bücek :smiley: dif kapağını kaplamayacaktır, havalandırmada daha da çok olur yarıma göre...

Rengi ise göreceli :smiley: Herkes getine göre boyasın.... :smiley: Alpaslan önce getini kırmızıya boyasın :smiley:

Sonuç, bence bu korumanın çerçevesi, Ssbman' ın yeni koyduğu, o ortasında marka yazan gibi tam olmalı, ama koruma, kırmızı resimdeki gibi yarımdan az olmalı, madem tam olmayacak :smiley:

Mustafa beyin uyguladığı çok mantıklı, 5 mm çerçeve, kalın malzeme olmalı, eğilemeyeceği için çerçeve, dife darbe gücü gitmez...

Sonuçta, seni ikna edebildiğim :smiley: en uygun model bu.....

Ben bundan hem dana30 a, hem 35' e istiyorum.

Çerçeve tam olduğu için, alt önden, "çapraz gelecek darbe gücü", çerçevede kullanılan malzeme de çok kalın olduğu için, "tüm çerçeveye yayılacak ve zarar vermeyecektir".

Hatta çerçevenin tam altına gene kalın malzemeden bi L gibi parça kaynatılır, difin altını, arkasını korur nispeten korunur, çok mantıklı kesinliklede zor değil. Mustafa beyin verdiği resimdeki, tam alt koruma işi görülmüş olur...
Hem böylece arka difin önüde korunmuş olur....

Ne diyor Nazır, "Gardaşlar Yekpare Olduktan Sonra, Düşmanlarınızı Avcumuzun İçinde Boğarız" ;D ;D ;D

"Korumalar yekpare olduktan sonra .................. :smiley: :smiley: :smiley: "

Th nazr

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

" Bişey yapıyoruz. Tam yapalım, di mi? :smiley: :smiley: :smiley: "

Sepet konusunda, başka bi konu kesin aç...Bence...
Bana şimdilik sepet lazım değil ama, merak ediyorum ve inceliyorum. Hatta Ergun ağabeyle bazı resimlerin üzerinde çalışmıştık İstanbul' da..

Beni kırmayıp, yorumlaımı, fikirlerini ve paylaşımlarını esirgemeyen herkese teşekkürler....

Mustafa beyin yazdığı, Dif için ön/alt koruma çok güzel, ama kaygılarda çözümlenmeli kesinlikle....

Emeğine,
Eline sağlık....

Saygılarımla,
Sevgilerimle,
Sağlıcakla....

ps: O kadar uğraşıyorum, malıda pazarlarım burda, ciddi indirim isterim :smiley: :smiley: .)

Difarb1

3

DifKoruma

2

4

alpaslanepli' Alıntı:
Pazartesi günü kamuya açılacak abi. Aynı anda üç arabaya birden yapılıyor şuan.
Araçların biri siyah, biri gri, biri kırmızı(benimki oluyor)
Hangisine daha çok yakışmış anketiyle birlikte konusu açılacak ;D ;D ;D

Yada Serkan sanane lan benim konumdan ne bana sormadan yazıyorsun diye bana dalacak ;D ;D ;D
son syölediğine katılıyorum..afedersinde süprizin içine ettin yani..:smiley:

Alfonse' Alıntı:
Canım kardeşim Serkan,

"üçüncü nokta..komple kapak demişsin..diff in hemen hemen merkezinden geçen borularımız ve merkezin biraz üstünde yine borular var..diff yapılacak komple kapak bunlada skıntı yapabilir..araç esnemelerinde bu borular çok yer değişiyor ve zaten üst tarafa gelecek bir darbe ilk borularla karşılaaşacağı için onlar koruma görevi yapacaktır :smiley:"

Ben tam kapağı, yani, çerçevesinin yukarıya da dolanmasını, şu açıdan istemiştim : Hani çaktığımızda difi, bu koruma boruları eğilebilir ama, darbenin gücü çerçevesi aracılığıyla difede yansıyacak. Bu dife yansıyan gücü dağıtalımki, 1 birime (mesala cm ye) düşen darbe gücü azlasın... ;)

Tek korkum, bu zımbırıyı taktığımız için, darbenin olan dif kapağına değil, borulara gelecek ya, borularda çerçeveye kaynaklı ya, darbenin gücü dif kapağının çerçevesine de gelecek. Hem borular, heml dif kırılır diye korkuyorum.

Senin resmini koyduğun o yarım var ya, bence çok güzel... Ama darbe sadece difin alt çerçevesine yansıyacağı için çatlayıp, patlar mı, emin misin, ben değilim, madem bişey yapıyoruz, tam yapalım, di mi? ;)

Bence kapak çerçevesi yarım olacaksa, o kırmızı gibi resimdeki, alçak olması yeter, yarım olmasına gerek yok, aynı işi yapar....

Aynı o kırmızı gibi olsun. Hem maliyet düşer. Çok aklım yatıyor benim o "yarım dan küçük kırmızıya...". Maliyeti az, hafif; kargosuda ucuz olur.
İçine bişeyler dolduğunda farketmeme ihtimalimiz büyük, ama temizlemek daha kolay. Hem yarımdan kısa, aynı o resimdeki gibi olursa, içinin daha az dolacağı için dif dif ısınmaz, çok dolup, çim çamur, börtü, bücek :smiley: dif kapağını kaplamayacaktır, havalandırmada daha da çok olur yarıma göre...

Rengi ise göreceli :smiley: Herkes getine göre boyasın.... :smiley: Alpaslan önce getini kırmızıya boyasın :smiley:

Sonuç, bence bu korumanın çerçevesi, Ssbman' ın yeni koyduğu, o ortasında marka yazan gibi tam olmalı, ama koruma, kırmızı resimdeki gibi yarımdan az olmalı, madem tam olmayacak :smiley:

Mustafa beyin uyguladığı çok mantıklı, 5 mm çerçeve, kalın malzeme olmalı, eğilemeyeceği için çerçeve, dife darbe gücü gitmez...

Sonuçta, seni ikna edebildiğim :smiley: en uygun model bu.....

Ben bundan hem dana30 a, hem 35' e istiyorum.

Çerçeve tam olduğu için, alt önden, "çapraz gelecek darbe gücü", çerçevede kullanılan malzeme de çok kalın olduğu için, "tüm çerçeveye yayılacak ve zarar vermeyecektir".

Hatta çerçevenin tam altına gene kalın malzemeden bi L gibi parça kaynatılır, difin altını, arkasını korur nispeten korunur, çok mantıklı kesinliklede zor değil. Mustafa beyin verdiği resimdeki, tam alt koruma işi görülmüş olur...
Hem böylece arka difin önüde korunmuş olur....

Ne diyor Nazır, "Gardaşlar Yekpare Olduktan Sonra, Düşmanlarınızı Avcumuzun İçinde Boğarız" ;D ;D ;D

"Korumalar yekpare olduktan sonra .................. :smiley: :smiley: :smiley: "

Th nazr

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

" Bişey yapıyoruz. Tam yapalım, di mi? :smiley: :smiley: :smiley: "

Sepet konusunda, başka bi konu kesin aç...Bence...
Bana şimdilik sepet lazım değil ama, merak ediyorum ve inceliyorum. Hatta Ergun ağabeyle bazı resimlerin üzerinde çalışmıştık İstanbul' da..

Beni kırmayıp, yorumlaımı, fikirlerini ve paylaşımlarını esirgemeyen herkese teşekkürler....

Mustafa beyin yazdığı, Dif için ön/alt koruma çok güzel, ama kaygılarda çözümlenmeli kesinlikle....

Emeğine,
Eline sağlık....

Saygılarımla,
Sevgilerimle,
Sağlıcakla....

ps: O kadar uğraşıyorum, malıda pazarlarım burda, ciddi indirim isterim :smiley: :smiley: .)
kısa öz konuşacak olursam kardeşim sen bana güven yeter ;)
pazarlama işini özelden görüşelim..

serkann' Alıntı:
son syölediğine katılıyorum..afedersinde süprizin içine ettin yani..:smiley:

Sürpriz!?!

Pazarlama stratejisi yaptım ben :smiley:

1- Ön bilgi var ama ayrıntı yok ( merak uyandırma)
2- Gün vererek imalatçıyı sorumluluk altına itmek. (Güvenilir satıcı imajı)

;D ;D ;D

E artık yarın çalışırsın ne yapalım :smiley::smiley::smiley:

alpaslanepli' Alıntı:
Sürpriz!?!

Pazarlama stratejisi yaptım ben :smiley:

1- Ön bilgi var ama ayrıntı yok ( merak uyandırma)
2- Gün vererek imalatçıyı sorumluluk altına itmek. (Güvenilir satıcı imajı)

;D ;D ;D

E artık yarın çalışırsın ne yapalım :smiley::smiley::smiley:
çok deşifre olduk geri çekil..;D
sende çay getirirsin artık :smiley:

selamlar dif koruma kapagı fiyatı nedir

gezenbilirlere indirim varmı_?

ben farklı bir sitede 62 tl buldum farklı bir model

ama henüz alamdım

tşk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.