Güneş Paneli Sisteminde Ne Tip Ve Kaç Amper Sigorta Kullanmalıyım?

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan denizari82 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,466
@İYİMühendis ve @bartek , ben yanlışlıkla gardırop yerine dolap demişim yazarken. Aslında gardırop bölümü ısınıyor demek istedim. Sanırım sizler dolap deyince, dağıtım kutusunu anladınız (mı acaba?) 🙄

Yani "nasi diyo siz tüklee?" buna dağıtım kutusu diyorum ben:
Ekli dosyayı görüntüle 641027

Bu dağıtım kutusunun bulunduğu kıyafet asılan dolaba gardırop diyorum. Gardırobu sobayla ayıran ince yatay bir kontraplak var sadece. Yukarıdaki resimde biraz ucu görünüyor.
Biz doğru anladık :smiley:)
 

Etiketler
Aküye ne bağlarsanız bağlayın uygun bir sigortadan geçirin. Panel regülatöründe + ortak uçtur o nedenle şemada - ye sigorta konmuş ancak karavan uygulamasında böyle bağlarsanız panelin + ucu şaseye değerse sigorta atmaz, kablolar yanar. Bu nedenle siz yine + hatta sigorta koyun. Panel hattında sigortaya gerek yok isterseniz koyabilirsiniz.
Bu nasıl cevap nebahkarsan bağla uygun sigorta bağla yaww adam bilse zaten bağlar sormaz bilmediği için soruyir şunu demenizi bekliyor 12 volt 100 amper aküye 100 amper sigorta tak demenizi bekliyor laf salatası istemiyir maksatim sizi kırmak değil genel yirumlar yuvarlak herkez biliyorum atağında kimse bilmediği için et cevap yazan yok
 

Arkadaş bi soru sormuş herkes bir şey sallamış panelle mppt arası ve akü arası kaç A siğorta sormuş cevap yerine adam başka soru sormuş gidin başka post açın da arkadaşın ihtiyacı görülsün yarın aynı sıkıntıdan muzdarip biride okuyup aydınlansın
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Mesajlar
1,519,102
Kayıtlı Üye Sayımız
172,171
Kaydolan Son Üyemiz
PİTİABLE

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst