Hangi Çadırı Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mcemsah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,489

Ben araştırmalarım sonunda husky bizon 4 kişilik olanından alıcaktım. Gerçekten yorumları ve görünüşü çok güzeldi. Fakat eşime çadırı gösterdiğimde kimle gideceğimi sordu, maalesef son kamp deneyimimiz bütün hayallerimi yıktı. Eğer ki bütçeyle ilgili sıkıntınız yoksa bence alın, en kötü 150-200 altına satarsınız, onu da pansiyon parası olarak düşün hesaptan. Ama daha az zarar edeyim derseniz daha ucuz olan markaları seçin. Ben gene söyleyim de içimde kalmasın, eğer sürekli kamp yapmayacaksanız çok para vermeyin. Çevrenizde arkadaşınız yoksa en ucuzundan bir çadır edinin, en azından husky e geçince değerini anlarsınız

bu fiyat aralığında iki kişilik bir cadır önerebilirmisiniz

Plaja, pikniğe giderken yol üzerinde marketler olur. Genelde mangal malzemeleri ve hamaklarin olduğu bölümde, girişte hemen dışarıda görürsünüz. Aynısını 60 liraya göreceksiniz. Günü kurtarmak için idare edebilir. Arada bir kamp düşünüyorsanız çöpe atacağınız bir şeyi almayın derim. Decatlon gibi amatör malzeme satan mağazalardaki çadırlar bile daha iyidir. 150 lira daha verip, oradan hoşunuza giden bir model tercih edebilirsiniz. En azından verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız. Bir kere alırsınız.

@Cnr81 son kamp deneyiminiz neden hayalleriniz yıktı merak ettim :smiley:
İzmir mordoğan tarafında kampa gittik. Yol üzerinde deniz kenarında içeriye girerken para ödediğiniz ‘kamp alanı’ vardı. Ve ilginçtir orası için para verdik. Ozaman traffic marka şirket aracımın arkasına şişme yatak atıp, karavan misali takılmıştık. Odun alıp ateş yakıp mangal filan derken arkadaşlarla güzel bir vakit geçirmiştik taki eşimin tuvaletle ilgili şikayetini duyana kadar. Sanırım wc içersinde ki delik sabit değildi ki duvarlara kadar katı atık yönetimi yapmışlardı. Şimdi günahınıda almayım tuvaletin belki yapan adamın tam geldiği anda dengeyi kaybedip öne doğru düşmesiyle hedef noktasıda yukarı şaşmışta olabilir . Ya da seramikten hoşlanmayıp kerpiçle eski haline döndürmeye çalışan birileri olmuşta olabilir, ama işte saman karıştırmayınca tam tutmamış. Tabi erkek olunca kolayda kız başına doğa içinde gece vakti alternatif seçenekler üretmek pek kolay olmadı. Artık kamp ya da çadır diyince akla gelen tek görüntü o oluyor. O yüzden hep derim eşini ilk defa kampa çıkaracaklara, kamp yerinde en önemli olan yer wc, bakın ve içine girilebilecek gibiyse kalın.

İzmir mordoğan tarafında kampa gittik. Yol üzerinde deniz kenarında içeriye girerken para ödediğiniz ‘kamp alanı’ vardı. Ve ilginçtir orası için para verdik. Ozaman traffic marka şirket aracımın arkasına şişme yatak atıp, karavan misali takılmıştık. Odun alıp ateş yakıp mangal filan derken arkadaşlarla güzel bir vakit geçirmiştik taki eşimin tuvaletle ilgili şikayetini duyana kadar. Sanırım wc içersinde ki delik sabit değildi ki duvarlara kadar katı atık yönetimi yapmışlardı. Şimdi günahınıda almayım tuvaletin belki yapan adamın tam geldiği anda dengeyi kaybedip öne doğru düşmesiyle hedef noktasıda yukarı şaşmışta olabilir . Ya da seramikten hoşlanmayıp kerpiçle eski haline döndürmeye çalışan birileri olmuşta olabilir, ama işte saman karıştırmayınca tam tutmamış. Tabi erkek olunca kolayda kız başına doğa içinde gece vakti alternatif seçenekler üretmek pek kolay olmadı. Artık kamp ya da çadır diyince akla gelen tek görüntü o oluyor. O yüzden hep derim eşini ilk defa kampa çıkaracaklara, kamp yerinde en önemli olan yer wc, bakın ve içine girilebilecek gibiyse kalın.

Bana da askerliğimi hatırlattı. Kapı arkasına katı atık ile şafak yazan bilem vardı. .

Basit bir esintide bile dayanıksız plastik poller kirilabilir, branda yırtılabilir. Plajda sadece bir kaç kullanım için düşünmüyorsanız değmez.

iki yıldır 99 tl ye aldığım 2 sc çadırı kullanıyorum sanırım 20 üzeri aç kapa yaptım..çok kalitesiz bir ayağı kırıldı 1035 rakımda dahi motorla yaptığım seyahatlerimde kullandım..soğuk hava yüksek irtifa kampçısı değilseniz 210x210x145 olan bu tarz çadır işinizi görüyor..99 liraya aldığımı düşünürsek çoktan ederini karşıladı ki benim kullanım tarzımda daha uzun yılar da gider..önemli olan kullanacağınız amaç iyi bir şişme yatak iyi bir uyku tulumu aşırı yağmur olmadığı sürece (motofest de yağmur da yedim) ucuz çadır da işinizi görüyor..ancak 3 mevsim yada her mevsim diyorsanız çok daha kaliteli almanızda fayda var.. geçen ay çataldağ gezimde gündüz şehir 41 derece 1000 rakım 26 dereceydi..gece 18 leri gördüm..çok kaliteli olmayan uyku tulumum da gece bu ısıyı hissetmedim sanırım 150 gr dolgulu...kararınızı ne amaç ne zaman ve nerede kullanacağınıza göre belirleyin...

benzer olayı 2017 şeker bayramında saroz da kaldığım kamp alanında yaşamış 10 gün parasını peşin verip 4. gün kaçıp deniz kenarı parasız daha sakin tesislere yakın bir yerde kamp atmış ve mutlu olmuştum...işin boyutunu tamamen paraya bağlayan tüm işletmelerde bu yaşanıyor..oysa bu bayram tasgölü camping de kaldım günübirlikçiler olduğu halde çok daha temiz bir kamptı...

Bayanlar konusunda en önemli konu wc temizliğidir.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iki gündür evolite turtle kullandım..deniz kenarı muhteşem bir kırağı altında içeri su vermedi poyraz fırtınasına dayandı dış dikişleri bantlı,kesinlikle 4 mevsim değil ama şu bir gerçek arpenaz 2xl f&b den daha yazlık ve kışlık..yazlık daha fazla nefes alıyor her yeri kapalı bunaltmadı..daha kışlık uyku tulumunu yorgan gibi kullandım yinede sabaha karşı üşütmedi..oysa 2 xl aynı uyku tulumu ile gece çok daha serin olmuş üşütmüştü...neyi beğenmedim tabiki sineklikleri klasik ucuz çin malı..küçük sivriler ve sirke sineği tarzı tüm haşere çadırın içindeydi,black olmayışı her ışık yakışın hacivat karagöz oynatma olması...sabitlerken çok gerildiğinde fermuarların çalışmaması hatta daha ilk kullanımda depo olmayan girişin bozulması..kalite arpenaz da kat kat fazla ama havalandırma ve alt kısımlardaki boşlukların açıklıkların fazla olması handikap...bunlar benim iki çadırda yaşadıklarım..umarım çadır alacak arkadaşlara yardımcı olur..

IMG 17471

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR