Hem Şehir Içi Hem Arazide Td5 Ve Masrafları Hakkında Sorularım Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cemrehan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,350

Discovery td5 maliyeli bir araç mıdır ?

• Kullanılan toplam oy
    14
Bu arada Duster la bir Sivas yolculuğu yaptım sorma. Arka koltukta iki kişi battaniye serdiğimiz halde dizlerimiz dondu. Araç 1 yaşında bu ara.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstadım uzun lafın özü bu. Seni istediğin yere üstelik güvenli bir şekilde götürüyorsa, donanımı kabul edip off road gibi uç sporlara cevap veriyorsa, üstelik Cherokee, Disko vs. gibi dikkat çekiyorsa Duster i kime satıyorlarsa satsınlar. Vesselam. D35d12b83c7df9e26794d26021b7d42a

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada arabayı 2 inch ten fazla yükseltip, kilit falan fişman takıp , demir tampon olabilir hadi ( malüm 2003 öncesi ön tampon kötü) ama üstüne vinç ekleterek, hiç offroad yapmadı demek nasıl bir yalandır ilanlarda...

Abi vinç takacaksan Demir tampona bir nevi mecbur kalıyorsun. O vinç sehpasını çok zor oturtması orijinal tampona. Çoluk çocuk kampa gittiğinde hiç kimsenin olmadığı bir yere gitmek istiyorsan vinç garantin de olacak. Hiç kullanmasanda olacak. Off road çok ayrı kafa...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaşlar cumartesi maslak oto sanayiye gittim. Kayalar oto, Human oto, Anıl oto yu gezdim fiyat araştırması parça araştırması yaptım. Bir kaç td5 sahibi arkadaşla ustanın ricası üzerine bir araya geldik oturup çay içtik. Şöyle bir kanaate vardım. Şuanda td5 lerin piyasası dalgalı borsa gibi diyebilirim. Yani 40.000 e tertemiz td5 te bulunabilir 80.000 e ondan çok daha kötü bi td5 te bulunabilir. Piyasada araca ilgi biraz artmış 2015 ten bu yana buda aracın fiyatlarında sürekli bir dalgalanma yarattığını söyledi bir sürü kişi. Onun dışında 0 km vidası vidasına bir td5 motorunu 10.000-12000 tl ye toparlayabileceğimi söylediler. Yani motorun patlasa komple 0 km yeni motor 10.000-12.000 lira arası dendi vidası vidasına tüm parçalarıyla. Aracın yakıtı şehir içi 100km ye 17 - 20Lt, Şehir Dışında 12-16Lt ve aracın gerekli ilgi gösterildğinde beni üzmeyeceği kanaatine vardım. Bekir diye bir arkadaş geçen sene 38.000tl ye td5 ini almış aradan 16 ay geçmiş aracı sadece 2 kere servise getirmiş ve yağ hortumlarını değiştirmiş diğer servise gelişinde de araca off road donanımı yükseltme kiti vs ıvır zıvır eklemiş ufaktan. Aracı görüp inceledim ve birazda turladık gayet dirayetli ve hoştu. Sanırım bu olay biraz bizim ilgimize alakamıza bakıyor. Eğer temiz bir araç alıp ona gerekli ilgiyi gösterdiğimiz sürece oda bizi üzmemeye gayret gösterecektir. Onun dışında Ustanın tanıdığı bir arkadaşa daha yeni bir toprağa teker basmamış kelepir td5'i 40.000 e tanıdık bir dost diye vermişler aracı olup. Piyasaya baktığımızda 2015 2016 model chevrolet captivalar 60.000 - 70.000 e satılırken hoş o araçla td5 i asla kıyaslanmaz td5 jiptir captiva jipcik, sadece model bakımından diyorum hani o fiyata onca araç varken 2000 model bir td5 in o fiyatlara olması şaka gibi birşeydi benim için ama gerekli araştırma tanıdık insanın oldumu ucuza temiz araçta bulunuor demekki.Bende tanıdık ustalara haber saldım bakalım şimdi sonuç bekliyoruz inşallah ucuz ve temiz bi td5 düşer :smiley:

Sevgili dostum.A dan z ye vidasına kadar da değildir Süleyman abinin dediği gibi. Sen sen ol dilkat et. 12 bin tl gibi bir rakamı sadece hortum elektrik vb tesisatına verirsin. Hüseyin abinin numarasına ulaşırsın kolaylıkla. Ara bir sor yada uğra. Ortalama birşey söylesin. Ama Benim kanaatim 40.000 tl ye temiz td5 bulunmaz. 12.000 tlye motor revizyonu olmaz.

Herkese merhaba,

Genelede, siteye arada sırada sadece bilgilenmek için girerim. Bugün ilk defa bir mesaj yazmak kısmet oluyor.
Ben de 2001 TD5 kullanıcısıyım. 2. sahibiyim ve 2005 yılından beri kullanıyorum. bugüne kadar satmayı düşünmedim çünkü, sesini, görüntüsünü, arazi performansını, güvenliğini, konforunu, iç hacmini (2 çocuklu bir aileyiz) çok seviyorum.
Yorum yapılırken hep km'ye göre yapılmasını çok ilginç buluyorum. mesela benim araba, uzun yolda da çok sık kullandığım için 430.000'de... Ama piyasada daha düşük km'li bir çok araçla karşılaştırdığım zaman. Kendi aracımın çok daha iyi durumda olduğunu görüyorum. Öncelikle 16 yaşında bir araba garajda dursa dahi bir çok parçası yıpranıyor. Ben aracın yıpranan her parçasını değiştirdim ve değiştirmeye devam ediyorum. Motorunu ve Şanzımanını da yine böyle revizyondan geçirdim. Hatta ben bu modelde bir arabayı, eğer motor ve şanzımanı revizyon görmemişse satın alma konusunda tereddüt yaşarım. Bu arada, ben ortalama 100 km'de 10,5 lt mazot yakıyorum. sizce bu fazla mı??

Herkese merhaba,

Genelede, siteye arada sırada sadece bilgilenmek için girerim. Bugün ilk defa bir mesaj yazmak kısmet oluyor.
Ben de 2001 TD5 kullanıcısıyım. 2. sahibiyim ve 2005 yılından beri kullanıyorum. bugüne kadar satmayı düşünmedim çünkü, sesini, görüntüsünü, arazi performansını, güvenliğini, konforunu, iç hacmini (2 çocuklu bir aileyiz) çok seviyorum.
Yorum yapılırken hep km'ye göre yapılmasını çok ilginç buluyorum. mesela benim araba, uzun yolda da çok sık kullandığım için 430.000'de... Ama piyasada daha düşük km'li bir çok araçla karşılaştırdığım zaman. Kendi aracımın çok daha iyi durumda olduğunu görüyorum. Öncelikle 16 yaşında bir araba garajda dursa dahi bir çok parçası yıpranıyor. Ben aracın yıpranan her parçasını değiştirdim ve değiştirmeye devam ediyorum. Motorunu ve Şanzımanını da yine böyle revizyondan geçirdim. Hatta ben bu modelde bir arabayı, eğer motor ve şanzımanı revizyon görmemişse satın alma konusunda tereddüt yaşarım. Bu arada, ben ortalama 100 km'de 10,5 lt mazot yakıyorum. sizce bu fazla mı??

Daha uzun kullanım inşallah. Ayrıca yakıt gayet iyi... takipteyim...

Merhabalar,

Td5 özelinde pek yorum yapamayacağım. Ama önceki yorumlar ve bugüne kadar oluşan kanaatimce kafaya koymuşsanız 40 bin degil de temizinin gerektirdiği butce ile bir araba bakın.

Benim tavsiyem hafif arazi ve sehir ici kullanımı için temiz bir benzinli/LPGli WJ yada 2.7CRD WJ'dir. 2.7WJ'e ise 50.000 lira altı bütçe ile girmeyin. Ben 1.5 yıl kadar kullandım gayet memnun kaldım.

Saygılar selamlar

Eş,dost çevresi azsa Jeep markasına olmadı Pick-uplara yönel ilk başta derim. TD5 çevreden alınmıyorsa daha doğrusu Disco çok üzer seni. Temizi de çok az var ayrıca. Jeep'in en azından parçası ucuzdur,ilk alımda yine. 20-25 bin TL ye ( +10 bin masraf riski ile bile ) ZJ 5.2 bulabilirsin.

Merhaba arkadaşlar Aralık ayı gibi hem İstanbul şehir içinde hemde ayda 3 kere off road'a sapanca bursa gibi yerlere kaçabileceğim ve beni üzmeyecek bir araç bakıyorum uzun zamandır gözüme Discovery td5'i kestirdim. İlk etapta toyotacıların manipülasyonlarına uğradım fakat detaylı araştırma sonrası td5 in hiç te toyotacıların anlattığı gibi bir araç olmadığı kanısına vardım. biraz araştırmalarım sonucu alacağım td5'in 200.000km altı olup arazi görmemiş borusan bakımlı bir araç olması kanaatine vardım. fakat bu bilgileri biraz daha pekiştirmek adına burdaki td5 sahiplerine aracı deneyimleyen abilerime sorum şu olacak. sizce istanbulda şehir içinde ve dediğim gibi sapancaya kaçıp off roada çıkacağım bu araç beni nasıl etkiler. ne konularda yüzümü güldürür ne konularda beni üzebilir bilmek istiyorum. maddiyat açısından bana ne artıları ve eksileri verir ?

Defender 1997 110 aldım td5 satılık
Sahibinden ilan No : 484406044

Satılık 2000 model
Land rover Discovery II
Diesel Td5 2500motor
Km 250000
Fiyat : 65000TL
Alırken bildiklerim
Sınıfının en fullu, sol önden istanbulda ufak bir kazaya karışmış 200000 den sonra maslak sakallı hüseyinde offroad donanımı eklenerek yeniden toplanmış
Benden önceki sahipleri Zafer Görele / Akın Yılmaz olmuş
Alaşım 5ad cant, digital klima, Cam koruma Çelik halatlar, snorker, Isıtmalı koltuk, Elk cam, katlanır ayna, çift sanruf, hız sabitleme, harman/kardon ses sistemi anfi Otomatik vites - Chipli 160hp
238binde motor, turbo rektefiye görmüş
Otomotik şanzuman (sandık sıfır ile değişmiş)
Ortakilit mevcuttur. yeni amortisörler, akü vs
Al özel koruma kaplaması
Önşaft değişimi
Devirdaim hortum değişimi
12000lb uzaktan kumandalı vinç
Lastikler yeni BF 265/75/R16 T/A
2,5" yükseltme kiti
Çamurluk Dodikler
2003 görünümlü
246 ben aldı
130cm 200w tavan led bar
50cm 100w
4ad çift 20w led
1ad 20w arka led
Arazi eyim göstergesi
Vinç üstü demir bar
Elektrik sistemi elden geçti
250 bin Şanzuman söküldü eskiyenler değiştirildi yağ keçe bakımları yeni yapıldı (Er şanzuman) 1yıl şanzuman garantisi mevcut
Motor yağı hava filtresi değişti
Istavroz dişli değiştirildi
Volan dişlisi değişti
Marj dinamosu değişti
Turbo wsc değişti
Radyatör fanı
Gergi bilyesi
Şarj dinamo bakımı
4 fren balata, 4 frend disk değişti
Silecekler değişti
Arkaya çeki deniri takıldı
Multimediya teyp takıldı
Sanroof bakımları tavan sökülerek yapıldı

Bunlar aklıma gelenler araç Esenler / Tekstil kentte görülebilir...

Herkese merhaba,

selamlar üstadım,bende bir 2004 discovery kullanıcısı olarak fikirlerinize harfiyen katılıyorum.aslında meselenin özü ne discovery ne grande cheroke ne de bir başka model.meselenin özü baktığımız ve beğendiğimiz araçların 10-15 yaş aralığında olması ve bu yaş aralığındaki araçların bir takım yıllara yenik düşmüş parça değişim durumları.bunları kabul etmek gerek.değişim gereken parça orjinali ile değiştirilecek.başka yolu yok.uydurma kaydırma tamir vs olmuyor olmadıda.kandırmamak gerek .bende aracımı 4 yıla yakındır kullanıyorum ve ihtiyaçduyulan her parça orjinali ile değişti.km hiç önemli değil,varsın 400 bin olsun,selamlar sevgiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR