İgo Primo Full Son Versiyon 3 Haritalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan utkubilal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 189
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 139,001
Ynt: İgo Primo Full Son Versiyon 3 Haritalı

Benim yazdığım msji uygulayın. ayni hatayı bende alıyordum GM discovery telefonumda...

Etiketler

rabbit' Alıntı:
Hocam bende bir sıkıntı var sanırım.
[Raw display] basliginin altina bunlari yapistirip digerlerini silermisiniz.

force_renderer="RENDER_MOYA"
driver=engine
screen_xy="auto"
;driver="gdi"
highres=1

UtkuBilal

ince999' Alıntı:
Telefonum Samsung grand neo.Yüklüyorum
Missingor incomplete folder
IGO/content/lang
Yazısı çıkıp kalıyor.Lütfen yardım edermisiniz.Saygılar
Igo/content/lang dosyasi yokmu bir kontrol edermisiniz icinde 1' er tane english ve turkish zip dosyasi olmasi lazim.
Eger yoksa sabah eklerim konu altina o klasorun icine koyarsiniz.

UtkuBilal

utkubilal' Alıntı:
Igo/content/lang dosyasi yokmu bir kontrol edermisiniz icinde 1' er tane english ve turkish zip dosyasi olmasi lazim.
Eger yoksa sabah eklerim konu altina o klasorun icine koyarsiniz.

UtkuBilal
Bahsettiğiniz zip dosyaları lan klasörü içinde var.

nım telefonumdada var İgo Primo yanlız rota yukledıgım zaman yol cızgılerı cok ufak kalıyor takıp edılmesı zor bunu buyultmenın bır yolu varmı bende eskı ıgo harıtasında prımo olmayan yolları ısdedıgın gıbı genısletıyordun bunda cok ufak takıbı zor

Utku bey ilginiz icin tesekkur ederim.Haritayi indirdim fakat cihazima yuklemedim.Ilk firsatta yukleyip yorumlarimi paylasacagim..Saygilarimla....

bayar28' Alıntı:
nım telefonumdada var İgo Primo yanlız rota yukledıgım zaman yol cızgılerı cok ufak kalıyor takıp edılmesı zor bunu buyultmenın bır yolu varmı bende eskı ıgo harıtasında prımo olmayan yolları ısdedıgın gıbı genısletıyordun bunda cok ufak takıbı zor

merhabalar,
sys.txt dosyasında ki [3d] başlığının altına verdiğim kodları eklermisiniz.

planned_route_contour_width = 1
planned_route_track_contour_width = 1
planned_route_track_width = 1

ince999' Alıntı:
Bahsettiğiniz zip dosyaları lan klasörü içinde var.

rar olarak yeniden yükledim, rar dan çıkarıp tek klasör halinde content klasörünün içine koyarmısınız, eğer eskisinin üzerine yaz uyarısı gelirse evet deyin.

https://yadi.sk/d/f9ky5AS1dysaW

rabbit' Alıntı:
Hocam bende bir sıkıntı var sanırım.
hocam bir önceki mesajım daki kodlarla açılmazsa bunu deneyin:smiley:
her cihazın tepkisi farklı oluyor haliylen bu vereceğim kodlar hd olarak açması lazım cihazınızda.

;highres=1 ; for full HD
;driver="gdi"
driver="engine"
screen_xy="auto"

utkubilal' Alıntı:
hocam bir önceki mesajım daki kodlarla açılmazsa bunu deneyin:smiley:
her cihazın tepkisi farklı oluyor haliylen bu vereceğim kodlar hd olarak açması lazım cihazınızda.

;highres=1 ; for full HD
;driver="gdi"
driver="engine"
screen_xy="auto"

Bu son kod işe yaradı. İgo açıldı fakat açıldığı gibi kalıyor herhangi bir tuş yada işlev çalışmıyor. Açıldığı gibi kalıyor malesef. ::smiley:

Tamam dir cihazinizi yeniden baslatin, bir kac sefer yapabilir bunu sonunda duzelir.

UtkuBilal

Hüseyin65' Alıntı:
Kendim denedim. Benim makinada Loquendo TTS yüklü olduğu için verdiğiniz IGO Navigatör programı ile gerekli ayarları yapınca çalıştı. Yaknız bir sıkıntı var. Favorileri kaydettiğiniz veriler, programı kapatıp açınca kayboluyor. Bunun nasıl engellenebileceğini biliyormusunuz?

Ama yine de süper paylaşım, program doğrudan çalışyor. Teşekkürler.

Herkese merhaba, yukarıda sorduğum soruyu nihayet çözdüm. Android telefonlara yüklenen IGO navigatör programları (c...k) olanlar genelde SD karttan çalıştırılması tavsiye edilir. Bu durumda ne yazık ki programda; daha önce yapılmış olan yolculuk-güzergah kayıtlarını ve favori güzergah kayıtlarını, hatta ayarların kaydedilememsi sorunu meydana gelmektedir. Bu sorunu aşmak için benim de denediğim şu metodu uygulayabilrsiniz. Sorun ortadan kalkmaktadır (telefon Note3). Denenmiş kullanılmaktadır.
Saygılarımla

Programi yedegini alarak uygulamalardan apk olarak kurduğunuz programı kaldirin.
Sd karttan Igo klasörünü telefon hafızasına taşıyın.
Igo klasörü içindeki save klasörünü yedeğini alın ve silin.
Sd kartı çıkarın veya devre dışı bırakın.
Apk uzantılı IGO Programını tekrar kurup deneyin.
Programı açıp ayarları yaptıktan sonra sd kartı takabilirsiniz.
Note: Elinizde yedek bir save klasörü varsa ve yaptığınız ayarlar bu kalsörün içindeki (skin, ses vb.) ayarlar ile aynısı ise aynı klasörü geri kaydedebilir kullanabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz favorileriniz geri gelir. Eski save klasörünü kaydettiğinizde, program tam açılma anında geri atıyorsa programda yaptığınız ayarlar ile save klasöründeki ayarlar birbirini tutmuyordur. O zaman komple save klasörünü silin program yenisini yapacaktır.

utkubilal' Alıntı:
rar olarak yeniden yükledim, rar dan çıkarıp tek klasör halinde content klasörünün içine koyarmısınız, eğer eskisinin üzerine yaz uyarısı gelirse evet deyin.

https://yadi.sk/d/f9ky5AS1dysaW
Söylediklerinizi yaptım ama yine aynı ikazı veriyor.Telefondan bütün igo yu sildim,telefonun kartına sadece LAN klasörünü kaydettim,tıklayıp açmak isteyince yine aynı ikazı türkçe olarak yazdı.Acaba benim telefon karttaki zip li dosyaları açamıyormu.
Telefonumda eski bir versiyon IGO var APK çözünürlük yanlış seçildiği için ekranın 1/4 boyutunda çalışıyor,onuda normal hale getiremiyorum,gelse ona razı olacağım.

ince999' Alıntı:
Söylediklerinizi yaptım ama yine aynı ikazı veriyor.Telefondan bütün igo yu sildim,telefonun kartına sadece LAN klasörünü kaydettim,tıklayıp açmak isteyince yine aynı ikazı türkçe olarak yazdı.Acaba benim telefon karttaki zip li dosyaları açamıyormu.
Telefonumda eski bir versiyon IGO var APK çözünürlük yanlış seçildiği için ekranın 1/4 boyutunda çalışıyor,onuda normal hale getiremiyorum,gelse ona razı olacağım.

size vereceğim linkteki 5. mesajımda ki yeni igo yu indirip, oradaki sıralamayı takip edip kurailirsiniz.

link;http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=107972.0

yanlışlarınız;
1-rar lı dosyayı 3. yardımcı prog. olmadan açamazsınız.
2-igo yu tamamen kaldırırsanız zaten çalışmaz hiçbir şey.
3- igo klasörünü telefonunuzun ana hafızasına koyup çalıştırmanız lazım. ( yüklediğim igo sadece ana hafızasında çalışır)

bu anlattıklarımı deneyip sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Hüseyin65' Alıntı:
Herkese merhaba, yukarıda sorduğum soruyu nihayet çözdüm. Android telefonlara yüklenen IGO navigatör programları (c...k) olanlar genelde SD karttan çalıştırılması tavsiye edilir. Bu durumda ne yazık ki programda; daha önce yapılmış olan yolculuk-güzergah kayıtlarını ve favori güzergah kayıtlarını, hatta ayarların kaydedilememsi sorunu meydana gelmektedir. Bu sorunu aşmak için benim de denediğim şu metodu uygulayabilrsiniz. Sorun ortadan kalkmaktadır (telefon Note3). Denenmiş kullanılmaktadır.
Saygılarımla

Programi yedegini alarak uygulamalardan apk olarak kurduğunuz programı kaldirin.
Sd karttan Igo klasörünü telefon hafızasına taşıyın.
Igo klasörü içindeki save klasörünü yedeğini alın ve silin.

Sd kartı çıkarın veya devre dışı bırakın.
Apk uzantılı IGO Programını tekrar kurup deneyin.
Programı açıp ayarları yaptıktan sonra sd kartı takabilirsiniz.
Note: Elinizde yedek bir save klasörü varsa ve yaptığınız ayarlar bu kalsörün içindeki (skin, ses vb.) ayarlar ile aynısı ise aynı klasörü geri kaydedebilir kullanabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz favorileriniz geri gelir. Eski save klasörünü kaydettiğinizde, program tam açılma anında geri atıyorsa programda yaptığınız ayarlar ile save klasöründeki ayarlar birbirini tutmuyordur. O zaman komple save klasörünü silin program yenisini yapacaktır.

Anlattıklarnızı deneme fırsatım olmadı ancak deneyeceğim.
problem şu ki benim yüklediğim igo tamamen cihazın ana hafızasına kurulum yapılmak üzere hazırlanmıştır.

save dosyasını silerseniz 3 harita olarak çalıştırmanız mümkün olmaz tek harita ile çalışmak zorunda kalır.
ekstra özellikleri kullanılamaz duruma gelebilir.
böyle olunca da zaten işin bir esprisi kalmaz diye düşünüyorum:smiley:
igo nun içindeki bir çok klasörü (map, poi building,phoneme dosyalarını kaldırmanız gerekir.
ayrıca sd karta taşımak için gerekli kodları sys dosyasına yazmaz iseniz programı çalıştırma imkanınız olmaz diye düşünüyorum.
bunun üzerine biraz kafa patlatıp deneme yapmak lazım, boş bir zamanımda ilk işim bu olacak.

Utku Bey,
haritayı dün cihazıma yükledim ve çalıştırdım.Şehir içinde şu an stabil çalışıyor.Şehir dışında da muhtemelen stabil olur.
Teşekkür ederim....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR