İlginç Bir Alet: Wenger Swiss Army Giant Knife

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,277

VitaEsMorte

Zirve
16999E

Bu aleti kim ne için kullanır acep ;D

1.200 dolardan satılıyor. Aşağıdaki bağlantıdan ilgilenenler özelliklerine bakabilir.

http://www.wengerna.com/browse/product.jsp?prod_id=1260&cat_id=1&sub_cat_id=23

Etiketler

Ynt: İlginç Bir Alet: Wenger Swiss Army Giant Knife

bilmiyorum ama bence bi 5 kilo vardır.ayrıca hiç bişi doğranamaz gibi geliyor bana bununla tabii bunu yere yatırıp soğanları buna sürtmezsek dimi yaşar abi:D

:D

benim çantamda (sürekli yanımda taşıdığım el çantamda) 3 tane bıçak olur genelde. Bir tanesi pense tornavida ve anahtar setli, bir tanesi klasik ağır ve güçlü bir bıcak, diğeri de soğan doğramak için kolay bilenebilen ufak bir çakı. Hatta Sedat Hocamla trans yaparken sırt çantamızın kolanı kopmuştu eğer o zaman sedat hocamın pense özellikli bıçağı olmasa faaliyet iptal olurdu. Misina ve iğneyle çantanın kolanını dikince devam etmiştik yolumuza. Ondan sonra da ben ilkyardım çantasına misina kalın iğne ve bir tane pense özellikli bıçak koymadan rahat edemez oldum. Herkese de tavsiye ederim. Swiss army knife olarak aynı penseli ve anahtar ve tornavida takımlı bıçaklar var ama 200 ytl civarı fiyatı var. Benzeri ve yaklaşık olarak aynı işi gören bir bıçak metro'da sanırım 25 ytl ye satılıyor. Tavsiye olunur.

Bu ekipmanlarla ilgili Adana'daki Amerikan Pazarı'nı da naçizane tavsiye ederim ;) Olur da yolunuz düşerse fiyatları görüp şaşırmayın.

Bu biraz otomotiv firmalarının konsept araçları, ya da Yıldırım Mayruk defilelerindeki elbiseler tadında birşey sanki.

Sanırım bırbırıne gecmelı bır set bu.Aksı taktırde kullanıslı degıl.

geçen gün büyük bir alış veriş merkezine gittim. yolumun üstündeydi. şimdi hatırlamıyorum bir şey lazımdı. bende trakkinge gidiyorum. büyükadaya. çekmişim lafumalarımı yeleğim, pantalonum her şey uygun. sırt çantamı incelemek istediler. bandeki isveç çakı setiyle içeri alamıyacaklarını söylediler. halbuki içeride her boy bıçak onu geç satır satıyorlar. tabii kendimi ifade ettim içeri girdim ama böyle bir alet kullanışlı olmaması bir yana sırf ağırlık. birde 1200 dolarmış ha?

:smiley:

geçen sene bu zamanlar adana-istanbul, istanbul-antalya sonra da antalya-adana arasında el çantamda 3 tane bıçakla uçakla seyahat etmiştim ne akla hizmetse ve nasıl bir havaalanı güvenliği varsa ama millet görüyorsun içeride pala satılan yere çakıyla almıyor. sanırım bu ülkeyi ve insanlarını bu nedenle seviyorum.

Geçende Jeep'imle evimin hemen yanında Polis çevirmesine denk geldim.Torpitodaki büyük boy 15 yıllık Victorinox çakıma göz dikti !!!
Bu çakıyı almam lazım gibi şeyler zırvaladı..Dedim ''merak etme ben adamı bıçaklamam, arabanın üstünde balta taşıyorum onunla hallederim'' :D ..Şöle yan gözle tavandaki baltaya baktı...
Geçtim gittim...Maalesef arada sıradada olsa canımız sıkılabilir :smiley:

yasarergun' Alıntı:
:smiley:

geçen sene bu zamanlar adana-istanbul, istanbul-antalya sonra da antalya-adana arasında el çantamda 3 tane bıçakla uçakla seyahat etmiştim ne akla hizmetse ve nasıl bir havaalanı güvenliği varsa ama millet görüyorsun içeride pala satılan yere çakıyla almıyor. sanırım bu ülkeyi ve insanlarını bu nedenle seviyorum.

Osmanlı'nın yasağı üç gün sürer ;)

yasakçı diye bilinen 4. Murat ki kahvehaneleri (kahvehaneler o dönemde akşamları meyhane, tiyatro, otel olarakta kullanılırdı) yasak edip işret (içki) alemlerinide kontrol almak istediği için yasak etmişti. ama kendiside sirozdan. yani içkiden öldü.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR