Ilk Deneyim Için...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zenorica Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,656
Valla ben de senin gibi kamp yapmayı çok istiyorum, mümkünse her hafta sonunu kampda çadırda geçirmek isterim :smiley:

Bu sene çok kamp yapacağım inşaallah.

Bu siteye 2011 de üye olmuşum, ama yazmaya yeni başladım. Daha önce forumu çok okudum, çok faydalandım, çok şey öğrendim. Yukarıdan arkadaşlar da bahsetmişler, gezenbilir.com olarak yapılacak kamplara da katılabiliriz.

Fakat biz bahsettiğim gibi belirli bir arkadaş grubumla genelde motosikletli olarak buluşmalar kamplar düzenliyoruz. Önümüzdeki ilk kampı da ya Poyrazlar'da ya da Taha'nın tavsiyesi ile maden deresinde yapmayı planlıyoruz.

Ben genelde ya eşimle ya da çocuğumla kamp yapmayı planlıyorum, eşiyle gelen başka arkadaşlar da var. Yanlız gelen erkek arkadaşlarımız var, az da olsa hanım motosikletli arkadaşlarımız da geliyor.

Ulaşım konusuna gelirsek, bu tek başına gelen arkadaşlardan rica ederiz araçsız gelecek olanlar alınabilir. Fakat elbetteki kişisel kamp ekipmanlarınız yanınızda olmalı.
Merhaba hafta sonu kamp planlariniza bende katilmak
Selamlar. Ben de yeni aranıza katıldım. Forumda tanışma bölümü bulamadım. Burdan selam verem :smiley:
Selamlar. Ben de yeni aranıza katıldım. Forumda tanışma bölümü bulamadım. Burdan selam verem :smiley:
@ slm hoşgeldiniz .

Etiketler

Bu hafta çocuk kampı vardı ona gidecektim ama yarın dahil yağış var, zemin kötü olur gece de soğuk diye vazgeçtim.

çok da heveslenmiştim.

Haftaya hava güzel yapılacak bir kampa katılabilirim, ki kendi arkadaşlarım ile Trakya bölgesinde ya da Poyrazlar da bir kamp organize edebiliriz.

Bu hafta çocuk kampı vardı ona gidecektim ama yarın dahil yağış var, zemin kötü olur gece de soğuk diye vazgeçtim.

çok da heveslenmiştim.

Haftaya hava güzel yapılacak bir kampa katılabilirim, ki kendi arkadaşlarım ile Trakya bölgesinde ya da Poyrazlar da bir kamp organize edebiliriz.

kendi arkadaşlarınızla organize edeceginiz kampa katılabilirim kamp alanına binek araç ile gelecegim ( offrod aracını sattım ) uygun bi yer olursa süper olur

Bu hafta sonu (14-15 Mayıs) motosikletler ile kartepe kuzu yaylasında kamp yapmayı planlıyoruz, motoruyla ya da arabayla ya da farklı bir yol ile gelmek isteyen olursa bekleriz. Acemi kampcılar olarak özellikle tecrübeye ihtiyacımız var :smiley:

Bu hafta sonu (14-15 Mayıs) motosikletler ile kartepe kuzu yaylasında kamp yapmayı planlıyoruz, motoruyla ya da arabayla ya da farklı bir yol ile gelmek isteyen olursa bekleriz. Acemi kampcılar olarak özellikle tecrübeye ihtiyacımız var :smiley:
bu hafta sonu binek aracım ile katilabilirim detaylari bekliyorum

Merhaba Arkadaşlar,
Uzun zamandır böyle bir sitenin varlığından haberim yoktu. Biraz şehirle fazla iç içe olmanın verdiği sıkıntı canıma tak edince kamp yapabileceğim arkadaşlar edinmeye karar verdim. Daha önce hiç kamp yapmadım. Bilen arkadaşlarla bir kaç günlük deneyim yaşamak istiyorum. İstanbul olursa sevinirim. Kampçılığa dair az çok bilgim var ama yinede bilgi almak isterim. Teşekkür ederim :smiley:
Merhaba tarihleri belirtirseniz. Birlikte yapabiliriz uzun zamandir kamp yapiyorum. Ayrica mardinde yasiyorum yolu bu tarafa dusen arkadaslara gonullu rehberlik yapip evimde misafir edebilirim

Merhaba kamp malzeme listesini paylaşabilir misiniz?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba kamp malzeme listesini paylaşabilir misiniz?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • Çadır (mevsime uygun / hafif)
  • Kamp bıçağı + çakı
  • Mat + Uyku tulumu
  • Uygun hacimde ve su geçirmeyen bir Kamp Çantası
  • Fener + pil + yedek pil
  • İlk yardım seti (oksijenli su, terramycin krem, bepantol, yara bandı, sargı bezi, yara tozu, parol, kullandığınız ilaçlar)
  • Kalın ip * + ince ip + bileklik ip (paracord bileklik) (Kalın ip en az 10 metre, ince 5)
  • Düdük + pusula + harita (gidilecek bölgenin detaylı harita ve/veya krokisi) *
  • El baltası (veya budama testeresi)
  • Tuvalet kağıdı + Sabun + Ayak pudrası (nemli ayakla yatmamak için, ayrıca kalın çorap)
  • Güneş kremi + güneş gözlüğü + Şapka
  • Çok amaçlı kürek *
  • Matara (en az 1 Lt)
  • İç çamaşır + yedek tişört + yedek pantolon + çorap
  • Kazak + Polar + Mont (hava koşullarına göre)
  • Cep telefonu + güneş enerjisiyle şarj aleti * + varsa telefonun yedek pili.
  • Çeşitli sağlam poşetler + kişi başı 1 adet battal boy çöp poşeti *
  • Su geçirmez panço (çadıra extra korumaya dönüşebilir) + yağmurluk + büyük boy kalın muşamba (yağmurlu hava için) *
  • Kol saati.
  • HAVLU (Don’t Panic!)
  • Dikiş seti (iğne iplik yedek düğme) *
  • Kalem + kağıt (küçük notlar için)
  • Mumlar (ASLA ÇADIR İÇİNDE YAKILMAMALI)
  • Buff (ya da boyun için fular)
  • Yemek için kap kaçak seti *
  • Magnezyum çubuğu + Kibrit + Çakmak
  • Balık tutma imkanı varsa: misina + iğne* (ya da mini olta seti)
  • Palaska veya iyi bir kemer

• Çadır (mevsime uygun / hafif)
  • Kamp bıçağı + çakı
  • Mat + Uyku tulumu
  • Uygun hacimde ve su geçirmeyen bir Kamp Çantası
  • Fener + pil + yedek pil
  • İlk yardım seti (oksijenli su, terramycin krem, bepantol, yara bandı, sargı bezi, yara tozu, parol, kullandığınız ilaçlar)
  • Kalın ip * + ince ip + bileklik ip (paracord bileklik) (Kalın ip en az 10 metre, ince 5)
  • Düdük + pusula + harita (gidilecek bölgenin detaylı harita ve/veya krokisi) *
  • El baltası (veya budama testeresi)
  • Tuvalet kağıdı + Sabun + Ayak pudrası (nemli ayakla yatmamak için, ayrıca kalın çorap)
  • Güneş kremi + güneş gözlüğü + Şapka
  • Çok amaçlı kürek *
  • Matara (en az 1 Lt)
  • İç çamaşır + yedek tişört + yedek pantolon + çorap
  • Kazak + Polar + Mont (hava koşullarına göre)
  • Cep telefonu + güneş enerjisiyle şarj aleti * + varsa telefonun yedek pili.
  • Çeşitli sağlam poşetler + kişi başı 1 adet battal boy çöp poşeti *
  • Su geçirmez panço (çadıra extra korumaya dönüşebilir) + yağmurluk + büyük boy kalın muşamba (yağmurlu hava için) *
  • Kol saati.
  • HAVLU (Don’t Panic!)
  • Dikiş seti (iğne iplik yedek düğme) *
  • Kalem + kağıt (küçük notlar için)
  • Mumlar (ASLA ÇADIR İÇİNDE YAKILMAMALI)
  • Buff (ya da boyun için fular)
  • Yemek için kap kaçak seti *
  • Magnezyum çubuğu + Kibrit + Çakmak
  • Balık tutma imkanı varsa: misina + iğne* (ya da mini olta seti)
  • Palaska veya iyi bir kemer

Tesekkürler

Sent from my iPad using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR