İstanbul'da Yaşamak İstemiyorum!... Peki ama Neresi?...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nejat ural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,817

İstanbuldan ayrılan nerede yaşar ???... yaşamalı ???

• Eski Foça

Kullanılan: 10 7.9%
  • Mordoğan

Kullanılan: 2 1.6%
  • Karaburun

Kullanılan: 5 3.9%
  • Ayvalık

Kullanılan: 28 22.0%
  • Edremit

Kullanılan: 10 7.9%
  • İmroz -Gökçeada

Kullanılan: 3 2.4%
  • Kaş

Kullanılan: 8 6.3%
  • Sapanca- Maşukiye

Kullanılan: 9 7.1%
  • Şile

Kullanılan: 4 3.1%
  • Bayramoğlu - Darıca

Kullanılan: 3 2.4%
  • İzmir ?

Kullanılan: 11 8.7%
  • Antalya

Kullanılan: 12 9.4%
  • Seferhisar

Kullanılan: 7 5.5%
  • Mudanya

Kullanılan: 2 1.6%
  • Urla

Kullanılan: 13 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    127
Ynt: İstanbul'da Yaşamak İstemiyorum!... Peki ama Neresi?...

Arkadaşım İstanbul'dan git te nereye gidersen git, inan bana çooook mutlu olacaksın ve kendi kendine <<yazıklar olsun bana neden bukadar geç kaldım>> diye kızacaksın.
Unutma dünyanın en güzel yeri senin mutlu olduğun yerdir.
Kal sağlıkla.

Etiketler

dalyan' Alıntı:
Arkadaşlar,özelden ilacın ismini soran arkadaşlar oldu,
Bu vesile ile bu satırları okuyacak bir başka arkadaşında işine yarayabilmesi amacı ile ilacın ismini burada da yazacağım.
Lareoxly 25 mg bu ilaç eğer strese bağlı ise ağız içi yaralarına çok iyi geliyor ve günde bir kez yatmadan 2 saat önce alınmalı.
Önceki yazımda da belirttiğim gibi eşim Cerrahpaşa,Ermeni hastanesi,Okmeydanı,Vakıf guraba ve bir çok özel hastanede muayene oldu.
Ayrıca kocakarı tabir edilen bilimum karışımları kullandı(bağzıları gerçekten çok iğrençti)Behçet,kanserden şüphelendiler ve anti dna testi oldu.
Sonunda biz artık bu durum ve eşimin çektiği anlatılmaz acılarla ile yaşamayı kabullenmişken,baş ağrısı için gittiğimiz Edremit özel hastanedeki bir doktor derdimize derman oldu.
Sağlıcakla.

Haddim olmayarak işim gereği ilaç tavsiyenize müdahale etmek istedim.Bahsettiğiniz ilaç antidepresan,eski deyimle müsekkin bir ilaçtır ve reçetesiz satılır.
Şayet kullanacak kişide herhangi strese bağlı problem yoksa kullanmamak daha uygun olur.Onun yerine B1 - B6 ihtiva eden b vitamin kompleksi kullanılır ise bazı ağız içi yaralara,eklem ağrılarına ve nevralji ( çoğu sürücüde görülen ve genellikle yüzde olan,çok ağrılı sinir ucu iltihabı ) gibi pek çok şikayete de iyi gelecektir.En azından herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi reflex zaıflaması gibi şikayetlere de sebep olmaz.
Lütfen ukalalık olarak kabul etmeyin ama ilaç tavsiyelerini doktor ve eczacıya danışmadan yapmamakya yarar görüyorum.
Sağlıklı günler dileklerimle

rast' Alıntı:
Haddim olmayarak işim gereği ilaç tavsiyenize müdahale etmek istedim.Bahsettiğiniz ilaç antidepresan,eski deyimle müsekkin bir ilaçtır ve reçetesiz satılır.
Şayet kullanacak kişide herhangi strese bağlı problem yoksa kullanmamak daha uygun olur.Onun yerine B1 - B6 ihtiva eden b vitamin kompleksi kullanılır ise bazı ağız içi yaralara,eklem ağrılarına ve nevralji ( çoğu sürücüde görülen ve genellikle yüzde olan,çok ağrılı sinir ucu iltihabı ) gibi pek çok şikayete de iyi gelecektir.En azından herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi reflex zaıflaması gibi şikayetlere de sebep olmaz.
Lütfen ukalalık olarak kabul etmeyin ama ilaç tavsiyelerini doktor ve eczacıya danışmadan yapmamakya yarar görüyorum.
Sağlıklı günler dileklerimle

Merhaba,aslında tamamen halklısınız.Bir an için boş bulundum diyelim ama dikkatinizi çektiyse stresle alakalı diye uyarıda bulundum.
Ama her ne olursa olsun mazeret olmamalı,bizim için bir nevi mucize gerçekleştirmişti.
Selamlar.

dalyan' Alıntı:
Merhaba,aslında tamamen halklısınız.Bir an için boş bulundum diyelim ama dikkatinizi çektiyse stresle alakalı diye uyarıda bulundum.
Ama her ne olursa olsun mazeret olmamalı,bizim için bir nevi mucize gerçekleştirmişti.
Selamlar.
Amacım sizi rencide etmek değil kesinlikle,ama ilaçta tavsiyelerle yaşanan yanlışlıkları bildiğim için müdahale gereği duydum.
Anlayışınız için teşekkür ederim

'' Öyle "yanina almak istedigi üç sey" falan yok.
Bir kendisi
Bu yeter zaten.
Herseyi, herkesi götürdün demektir..
Keske kendini birakip gidebilse insan.
Ama olmuyor. ''

Herkesin dediği gibi sorumluluklar,
Alışılagelmişliğin ve monotonluğun verdiği rahatlık..
Alışık olduklarımız, sevdiklerimiz, bırakamadıklarımız..
Tekdüze çalışma hayatının ruhlarımızda kilitledikleri..
Bir gün belki bir gün ben de kaçacağım
ve bu kesinlikle eGe de, EGEM de bir yer olacak..
Belki Bozcaada, belki Çandarlı, belki Sığacık, belki Didim..
Veya hayatın beni götüreceği herhangi bir eGe sahili..
Kimbilir..
Belki de az, çok az kaldı..

taiga' Alıntı:
isbank9789944887298_tn.jpg
Sevgili Taiga;
Avatar resmindeki acar bakışlıya bayıldım.Allah nazardan saklasın ve bağışlasın.

'' Tanrı; İnsanlar Uzun Ömürlü Olsunlar Diye Bozcaada' yı Yaratmış '' ... HEREDOT
'' Tanrı uzun ömürlü olmasını istediği kullarını Datçaya gönderirmiş'' demiş STRABON

'' Homeros Ege’ye ‘Şarap rengi deniz’ der. Gerçekten de ‘gül parmaklı şafak’ vaktinde ve gün batımında şarap rengine bürünür deniz.
Ege’nin sırrı bununla da bitmez.
Güneşi mi, rüzgarı mı, kokusu mu bilinmez sanatın, aşkın, mitolojinin, bilimin, felsefenin boy attığı topraklardır buralar.

Dünya uygarlık birikiminden Ege’yi çıkarsanız, çok ama çok eksiliriz.
Akademya da bu topraklardan çıkmıştır, felsefe de, şiir de.
Zeytin, kekik, şarap ve yanık ezgiler diyarına ne zaman adım atsam, müthiş bir coşku kaplar beni.
Yaşamı daha çok severim. İnsanlığa daha çok güvenirim.........Zülfü LİVANELİ

Bekle eGem bekle beni....
Ben senden gittim, sen benden gitme neolur..

PatrolCat' Alıntı:
Bekle eGem bekle beni....
Ben senden gittim, sen benden gitme neolur..

Sayın "PatrolCat",

Çok özlemiş olmalısınız; durun size taze bir fotoğraf göndereyim:
İnecik yolundan Kaynarpınar ve çevresi - 13.02.2011 (Karaburun-İzmir)

Cavid Sezen

[attachment=1]

Karaburun2 060

gezmen' Alıntı:
Sayın "PatrolCat",

Çok özlemiş olmalısınız; durun size taze bir fotoğraf göndereyim:
İnecik yolundan Kaynarpınar ve çevresi - 13.02.2011 (Karaburun-İzmir)

Cavid Sezen

Çok teşekkür ederim Cavid bey paylaşımınız adına..
Evet kesinlikle çok ama çok özledim eGe mi..
Burnumda değil, Ruhumda tütüyor..
Karaburun festivaline davet edilmiştim bir gün ancak işlerden dolayı gidememiştim
ve Karaburunu görmek nasibolmadı ama aklımda inanın..
Tekrar teşekkürler
Karadeniz Ereğliden sevgiler...
Murat AYRAL

http://www.muglanethaber.com/akyaka-cittaslow-u-sakin-sehri-basvurusu-yapildi-h34.html

Türkiye'nin ilk Cittaslow'u (Sakin Şehri) olarak Türkiye'nin Cittaslow Başkenti olan Seferihisar, Sakin şehir olmak isteyen dört kentin dosyalarını İtalya'da gerçekleşen toplantıda birliğe teslim etti.

Uluslararası Cittaslow ağına dâhil olmayı hedefleyen Ula’nın Akyaka beldesi ile birlikte Sakarya Taraklı, Çanakkale Gökçeada ve Aydın Yenipazar ilçelerinin Seferihisar'a yaptığı başvurularının ardından, hazırladıkları adaylık dosyaları İtalya Orvieto'da bulunan Cittaslow Birliği'ne iletildi.

taiga' Alıntı:
http://www.muglanethaber.com/akyaka-cittaslow-u-sakin-sehri-basvurusu-yapildi-h34.html

Türkiye'nin ilk Cittaslow'u (Sakin Şehri) olarak Türkiye'nin Cittaslow Başkenti olan Seferihisar, Sakin şehir olmak isteyen dört kentin dosyalarını İtalya'da gerçekleşen toplantıda birliğe teslim etti.

Uluslararası Cittaslow ağına dâhil olmayı hedefleyen Ula’nın Akyaka beldesi ile birlikte Sakarya Taraklı, Çanakkale Gökçeada ve Aydın Yenipazar ilçelerinin Seferihisar'a yaptığı başvurularının ardından, hazırladıkları adaylık dosyaları İtalya Orvieto'da bulunan Cittaslow Birliği'ne iletildi.

Güzel bir haber Haldun bey ve güncel bir haber olması da ayrıca sevindirici..
Umarım daha bir çok değerli ve paha bişilmez ilçemiz, kasabamız ve beldemiz bu sayede tertemiz, baakir ve doğal kalır..
Paylaşım adına teşekkürler..

çoğu zaman çekip gitmek istiyoruz ama ne yazık kı tüm iş sahası istanbul da...

_Neotwo' Alıntı:
çoğu zaman çekip gitmek istiyoruz ama ne yazık kı tüm iş sahası istanbul da...

kesinlikle haklısınız ancak emeklilikten sonra yapılacak bir hareket kendimiz için geç olduğu gibi çocuklarımız içinde geç olacaktır zaten esas amaç onları İstanbul dan krtarmak değilmi ?
;)

gidin ya yeterki gidin.nereye isterseniz oraya.. yolunuz acık olsun.bu şehşr bazen çok geriyor.

freegraf' Alıntı:
gidin ya yeterki gidin.nereye isterseniz oraya.. yolunuz acık olsun.bu şehşr bazen çok geriyor.

Merak etmeyin siz gidin diyenlere kalacak buralar sonunda

taiga' Alıntı:

Ve seçildiler...
Artık ülkemizde 5 cittaslow var...

• Cittaslow Turkey
Akyaka
Gökçeada
Seferihisar
Tarakli
Yenipazar

http://www.cittaslow.org/download/DocumentiUfficiali/CITTASLOW_LIST_integrale_aggiornata_aprile_2011.pdf

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR