Iveco Daily Panelvan Aracın Karavana Dönüşümü için Yardım ve Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cappu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,445
Ynt: Iveco Daily Panelvan Aracın Karavana Dönüşümü için Yardım ve Önerileriniz?

Teşekkürler, ielttiğiniz adresi neredeyse dünden bu yana inceliyorum.
Plan hemen hemen oluştu. Karavan yapımı ile ilgili bir iki firmayı daha yerinde görüp karavanı yaptırmaya başlayacağım.
Tabii ki önce araç bulmam gerek.
2000- 2004 model arası panelvan arayışlarım sürüyor. Fakat araç modeli konusunda henüz kararsızım.
Pegueot ? Fiat ? Ford ? Citroen ? İveco ? BMC ? VW ? Mercedes ?

Etiketler

benim hayalimdeki camper , iveco dailly2003- 2004 uzun şase yüksek tavan , yakıt dışında bi sorunuda yok , sorun derken ... 'çok yakıyor' diyende duymadım ama ötekilerin daha ekonomik olduğunu söyleyenler var.Yabancı bi sitede iveconun kullanımının oldukça rahat olduğunu okudum , devasa iç hacim , fonksiyonellik ve konfor konusunda camper tasarımcısını oldukça rahatlatır gibi geliyor bana ...üstelik tüm ülke genelinde yaygın servis ve ucuz yedek parça da diğer avantajları..! sizin aklınıza yatan model hangisi...?

en uygun gözüken model iveco daily. bana göre nedeni arkaların çift tekerlek oluşu. yolda herhangi bir olumsuz duruma karşı önlem olarak düşünüyorum.
tercih olarak
1.sırada vw volt ve mercedes
2.sırada iveco ve ford
3.sırada pegueot boxer, fiat ducato, citroen

hafta sonu baktığım iki aracın bilgisini paylaşayım
2001 vw volt 25000YTL şöför arkası 460cm X 185cm X 190cm
2004 iveco 18500YTL şöför arkası 360cm X 185cm X 190cm

hoşçakalın gezekalın

Sayın selsun ;
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler birşey sormak istiyorum 2004 iveco (uzun şase dir heralde değil mi) şöför arkası derken aradaki ayırıcı saç var iken 3,60 cm değil mi eğer bu saç çıkartılırsa 15 - 20 cm daha kazanılabilir diye düşünüyorum bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Tamer

Sn.Tamercetin

doğrudur, 360cm yi şöför mahallini ayıran saç mevcut iken ölçtüm.

ben kabını bu gun actırıyorum..
20 cm yer cıkıyor ama koltugun sırt yatımıyla kullanılabılen alan 10cm falan düşüyor doner koltuk kunulabılırse yararlı bı kullanım alanı olabılır bence ....

Sn. Cappu

Öncelikle kolay gelsin,
konuda oldukça ilerlemişsiniz. Karavana niyetlenmiş, planları yapmış, aracı bulmuş ve nihayet gezmeye son adım olan imalat aşamasındasınız.
yazışmalardan okuduğum kadarı ile istanbul da sınız. Karavanınızı yapım aşamasında , eğer sizin için uygun ise görmek isterim.
Selamlar...

aracım su ana sanayıde elektırik tesısatını değiştirıyorum ve cam takma ışlemı gerceklesıyor sanayıdekı işler bu hafta ıcı bıtecek bende arac mobılyası için ön hazırlık ve ızolasyon yapıcam arac bende ıken gelmenızın daha faydalı olacağını dusunuyorum ıstanbul tuzlada oturuyorum uygun bı zamnda zıyaretınızı beklerım ii çalışmalar :smiley:

Sn.cappu
iletişim bilgilerinizi mesaj ile verebilirseniz, aracın sizde olduğu bir zaman ziyaret edebilirim.
bende şu anda bir adet iveco daily pazarlığı yapıyorum.
sizin araç kaç km de , bu araçlar kaç bin km yapabiliyor fikriniz varmı...
benim bulduğum araç 200.000

tamercetin' Alıntı:
Sayın selsun ;
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler birşey sormak istiyorum 2004 iveco (uzun şase dir heralde değil mi) şöför arkası derken aradaki ayırıcı saç var iken 3,60 cm değil mi eğer bu saç çıkartılırsa 15 - 20 cm daha kazanılabilir diye düşünüyorum bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Tamer

uzun şase daillyde yük bölümü 456cm boyunda

işlerım yogun olması nedenı ıle mesajlarınıza yanıt veremedım özürlemımı kabul edın :smiley:....
karavan yavaş yavaş toparlanmaya başladı... resımlerını sızlerle paylaşmak ıstedım ... yorumlarınızı beklıyorum ...
kolay gelsın saygılar....

Ozgur

Ozgur3

bence hata yapıyorsunuz bunu satıp bi 4x4 chevrolet kamyonet alın kasanın üzerine karavan yapın sınırları zorlayın bu araclara karavan yapıldıktan sonra agırlık 2 misline cıkacak ve köyde bayırda camurda kalmaderdi olacak fikrim bu

Bende iveco 35 10 turbo daly yüksek tavanlı münübüs var bursada karavan yaptırdım halen kullanıyorum yataklı banyo tuvaletli 4 kişilik yatagı velhasıl herşey var isterseniz size yardımcı olabilirim selamlar

dogruca' Alıntı:
Bende iveco 35 10 turbo daly yüksek tavanlı münübüs var bursada karavan yaptırdım halen kullanıyorum yataklı banyo tuvaletli 4 kişilik yatagı velhasıl herşey var isterseniz size yardımcı olabilirim selamlar

Sayın "dogruca";

Aramıza hoşgeldiniz... Kendinizi aşağıdaki linkte ve kamperinizi de burada, Benim karavanım/..... olarak tanıtırsanız seviniriz..
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=41777.280

Cavid Sezen

Ynt: Iveco Daily Panelvan Aracın Karavana Dönüşümü İçin Yardım Ve Önerileriniz?

konunun uzmanı ustalar bir sorum var, frigorifik araç avantaj mı, dezavantaj mı? İlk bakışta, içinin hazır kaplanmış olması avantaj gibi duruyor ama acaba bilmediğimiz bir sorun var mıdır?ikinci sorum şu: İçindeki penguen soğutucular, iç klima olarak görev yapar mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR